| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

De ce oamenii se rad daca tu arati bine si iubita ta... mai putin. Consider ca, pentru a arata frumos la exterior nu iti trebuie decat operatie, pe cand sentimentele si intelegerea stau la baza unei relatii. De ce s-a ajuns pana aici. Uni prefera o gagica sexy si proasta decat una urata si inteligenta. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| KenNine a răspuns:

Gura lumi spune multe.Nu o asculta, treci nepasator si iti vezi de drum.Lumea e rea de cand pamantul numai ca in ultima vreme sam cam accentuat.Fiecare alege ce-i place sau dupa cat il duce capu.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si fix astfel de oameni nu merita bagati in seama, superficialitatea e un defect care se reflecta in tot ce faci.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca baiatul este arogant ori snob, daca pleaca urechea la asemenea barfe.
O fii frumos el, dar cu intelectul sta prost de tot.

| danay72 a răspuns:

Intr-o căsnicie este importanta persoana lăuntrică pentru a fi înțelegere, pace, armonie și ca sa dureze. Frumusețea fizica este trecătoare, dar cea lăuntrică e veșnică. Iubirea adevărată are legătură cu caracterul omului, inima lui.E foarte sugestiv acest proverb:,, Ca un inel de aur în râtul unui porc, aşa este femeia frumoasă care se îndepărtează de înţelepciune.,, Deci dacă e frumoasa și nu are calități, nu e plăcută deloc, dar dacă are calități, chiar dacă nu e atrăgătoare, devine frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt inapti si nu-s in stare sa caute un subiect de discutie, e mai usor sa te apuci sa judeci si sa barfesti. Cred ca o persoana care e privita obiectiv si nu are o frumusete coplesitoare dar emana bunatate este extraordinar de frumoasa. La fel e si in cazul inteligentei.

Imi place mult citatul asta chiar daca eu nu sunt fan casatorie :
"Înainte de a te căsători puneți întrebarea: voi fi în stare să stau de vorbă cu plăcere cu această persoană până la bătrânețe? Restul este trecător în căsnicie. "

| BloodyLips a răspuns:

Ca exista prea multi prosti pe Terra.Cu 2000 de euro se face mai frumoasa decat toate pitipoancele care iti cer casa si masa.Ai grija de iubita tawinking

Răspuns utilizator avertizat
| CezaraEM a răspuns:

Nu exista femei urate sau frumoase, toate sunt frumoase in felul lor! Nu e bine sa judecam nicio femeie, nu stim ce lupta duce ea cu adevarat!
Daca stam sa ascultam tot ce zic unii si altii, am uita sa fim fericiti si asta este cel mai important! Cui ii pasa ce zice X sau Y? I don't give a ***!

| Îmiplacesacitesc a răspuns:

Din prostie s-a ajuns aici...nu trebuie sa te intereseze gura lumii