| anonim_4396 a întrebat:

De ce si-ar insela o fata/femeie iubitul/barbatul? Ce motive ar avea?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

De curioasa ce e.
Sau nu-i ajunge un singur barbat.
Sau vre sa-i faca de ciuda sau sa se razbune pe partener.
Sau pentru bani, diferite foloase, sau chiar si pentru promisiuni.
Sau din cauza starii emotionale.
Sau din cauza bauturii si/sau ai drogurilor.
Din cauza unui anturaj romantic.
Din cauza unor vorbe de vrajeala ce le plac.
De ce nu?

32 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Din aceleasi motive pentru care ar face-o si un baiat. Monotonie, plictiseala, lipsa de afectiune, de atentie, de iubire, sa se simta frumoasa si apreciata, etc

| RAY a răspuns:

Pentru ca omul e POLIGAM si ca monogamia e o minciuna, nu devenim asexuali cand iubim pe cineva, faza e ca creierul vrea mereu ceva nou iar monogamia e plictisitoare si duce la reprimarea dorintelor sexuale care in timp duce la frustrari

| Violleta2022 a răspuns:

Din aceleasi motive pentru care un barbat inseala femeia!
Nu-i nimic diferit in comportamentul femeii fata de al barbatului, motivele, ne indragostim de altul, ne place un altul pentru ca este mai dragut cu noi, se comporta mai frumos, ori daca acasa nu avem intelegere ori cuvinte frumoase, tandrete, blandete, iubire, sau satisfactie sexuala, cautam in alta parte, la alt barbat capabil sa le ofere.
Dupa cum vezi, la acest capitol, atat femeiele cat si barbatii, inseala din diverse motive, in principiu, atunci cand nu mai sunt fericite/fericiti cu partnerul respectiv.
Putini barbati stiu ca, o femeie nu are satisfactie, daca barbatul nu-si da interesul, pentru ca nu-i normal sa sari pe ea, sa ai penetrare pentru 5-10 minute si dupa terminarea partidei, tu sa ranjesti satisfacut, iar ea sa fie frustrata ca nu a simtit nimic. Femeia minte de cele mai multe ori cu buna stiinta, pentru a nu-si jignii barbatul, sau a nu-i arata cat de nepriceput este. Totusi, in ani, frustrarile se aduna si la un moment dat, femeia isi cauta un barbat care sa o satisfaca, asa se ajunge la plecatul dupa altul care stie cum sa satisfaca o femeie.
Sa nu uitam, toti avem dreptul la fericire si la satisfactie, sexul se face in doi, ca atare, fiecare trebuei sa-si dea interesul sa-si satisfaca partnerul/ partnera.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Atunci de ce nu pun capat relatiei? De ce aleg sa insele in loc sa faca asta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca problemele in cuplu sunt mult mai compleze decat iti imaginezi, multi au familie, copii, rate la casa, unii nu vor sa distruga tot gandindu-se ca pot avea in afara casniciei, ceea ce nu primesc acasa, si sunt unii care o fac discret si partneruld e viata nu simte, altii o fac mai putin discret si iese la iveala inselatoria, atunci ajungand la scandal si divort.
Sunt si multi care spun cinstit cand momentul in care frustrarea si nemultumirea ajunge la o anumita cota insuportabila, cand omul nu mai este dispus sa accepte situatia, cand nu mai este fericit si atunci rupe tacerea si se depart in final.
Pentru altii, sa flirteze si sa insele este ca mersul pe bicicleta, ii atrage alta partnera sau partner, tot cautand ceea ce nu a gasit la nici unul pana atunci.
Comunicarea si sinceritatea intre partneri este vitala in acest caz, pentru ca oamenii care isi iubesc partnerul/partnera, sunt dispusi sa asculte si cerinta celuilalt si sa faca ceva in a ajuta la solutionarea problemei. Si totusi, cel putin jumatate din omenirea asta, face un efort sa fie cinstit si sa-si repsecte paerul/partnera de viata.

| OldSoul a răspuns:

Sa vada si ele ce dotare au ceilalti si cat de bine si-o stapanesc sau pentru ca nu mai sunt satisfacute de actualii lor.

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

Pai daca nu au si ei un bolid. big grin

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

In pantaloni sau in garaj? laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

Aoleu, nebunule laughing Ambele!

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Asa ma gandeam si eu!winking
Ori esti dotat, ori nu mai esti! laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

Hai la somn!

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Dada, noapte buna! happy

| anonim_4396 explică (pentru Florentina9210):

Da, e trist ca pentru majoritatea fetelor/femeilor conteaza mai mult sa aiba bolid-uri sau mai stiu eu ce bunuri "nepretuite".

| Florentina9210 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu frate. Ne multumim sa aiba si o amarata de bicicleta sau chiar si trotineta.

| anonim_4396 explică (pentru Florentina9210):

Mai bine te-ai casatori cu ele si ti-ai cumpara un iubit, cred ca ar fi mai potrivit asa!

| Florentina9210 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bicicleta sa scartaie in primul rand, ca altfel nu il iau! laughing glumesc!
Pe mine nu ma fac niste obiecte materiale, insa, sunt multi descentrati pe lumea asta, care nu au dar ei isi permit sa se comporte de parca le-ar avea. Si asta ma irita pe mine!

| anonim_4396 explică (pentru Florentina9210):

Sunt perefect de acord cu tine in privinta asta!

| Florentina9210 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur!

| Mussette a răspuns (pentru OldSoul):

rolling on the floor

| Lawliet14 a răspuns:

Aceleasi motive ca si in cazul unui barbat. Lipsa de respect! Faptul ca nu te tii de promisiuni din moment ce ai ales sa mergi pe un drum cu cineva. Chiar daca ti-a gresit, mai bine inchei relatia decat sa il inseli.

| UnBroken2016 a răspuns:

Un om inseala doar cand nu mai are parte de ce vrea acasa. Si barbatii si femeiele inseala din aceleasi motive.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Total gresit.
poti sa inseli desi ai ce trebuie acasa.

se numeste curiozitate si dorinta de aventura.
desi sexul cu altul/alta nu se cheama inselat.

| Juviia a răspuns:

Eu nu insel.Si nu voi insela niciodata.De ce sa inseli cand el te iubeste si te simti bine cu el?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Juviia):

ASta e si ideea. Inseli cand el / ea nu te mai iubeste. E naiv sa crezi 100% ca nu vei insela. Daca stai cu un natarau care nu te iubeste, mai devremei sau mai tarziu ori te desparti ori inseli.

| MorganaM a răspuns:

Eu nu as putea niciodata pentru ca din moment ce am iubit il iubesc si ma simt cel mai bine cu el. de ce as sta langa altul cand il am deja pe el? asa ca imi pare dar nu prea stiu de ce ar insela o fata. poate doar daca nu iubeste cu adevarat

| anonim_4396 explică (pentru MorganaM):

Sau daca nu primeste afectiune din partea partenerului.

| MorganaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai atunci nu inteleg de ce l-ar insela si nu ar pune capat relatiei din moment ce nu merge...

| anonim_4396 explică (pentru MorganaM):

Tocmai de asta am pus si eu intrebarea, sa aflu!

| MorganaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai din cate vezi nu toate femeile gandesc asa cu inselatul si nu cred ca oricare dintre noi am sti ce se afla in capul iubitei tale. nu avem cum...

| anonim_4396 explică (pentru MorganaM):

Nu este vorba despre mine personal, plus ca nu am o iubita. Este vorba in general...

| RapFan a răspuns:

Ca sa nu ma exprim mai vulgar.

| RapFan a răspuns:

Fiindcă vor sex.