anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

De ce suferim?

15 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Ca sa stim sa apreciem momentele in care suntem fericiti.

assiris
| assiris a răspuns:

Ba de una, ba de alta...
Daca nu ar fi suferinta, nu am avea termene de comparatie intre cind ne este bine si cind nu.
Dupa o suferinta, vom simti dulceata momentului cind ne este bine. Si ce placut este...

mlm
| mlm a răspuns:

Ptr ca asa ne este dat sa suferim, sa fim fericiti.

| yami a răspuns:

Ca sa apreciem ce avem!happy

| Delia 75 a răspuns:

Fiindca viata nu ar avea nici un sens daca am fi doar fericiti.Nu ar avea nici un fel de diversitate? Nu ti se pare ca ar fi prea monotona?

| zuzuliana a răspuns:

Sincer pentru ca asa e viata... daca bu ai suferi ar fi viata prea frumoasa, desi uni au mai multa parte de suferinta si alti de mai putina... din pacate fiecare om cunoaste suferinta sty cum se zice dupa bine vine raul...si invers...asat e viatasadsadsad zambeste ca poate maine va fi mai rau big grin

| otypa a răspuns:

Pentru-ca asta e viata. te face si sa te bucuri si sa suferi...deci cam asa, dupa ploaie vine soare.

| miry a răspuns:

Ca sa apreciem momentele frumoase

| ShaKuri a răspuns:

Pt ca nu bei alcool cand trebuie.

| anida a răspuns:

Suferim pentru ca iubim sau poate ca suferim ca sa invatam sa iubim...suferinta si iubirea sunt lucruri omenesti.
suferim ca sa invatam sa fim mai puternici si sa invatam sa ne bucuram de momentele in care suntem fericiti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suferinta, omul si-o face cu mana lui. si suferim din chestii absurde uneori...si nu ne dam seama. Dar in viata asta nu poti fii mereu fericit.trebuie si sa suferi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suferinta , omul si-o face cu mana lui. si suferim din chestii absurde uneori...si nu ne dam seama. Dar in viata asta nu poti fii mereu fericit.trebuie si sa suferi ...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

iubim, gresim si dupa suderim,,, am patit pe pelea mea, am crezut ca nu voi suferi niciodata,,, zici ca sa sfarsit totul atunci cand suferi,,, nu vrei sa mai traiesi nu mai ai ptru c,,, ptru ca toata iubirea i-am dato LUI,, il iubesc si acu dupa un timp bun.

| LORI a răspuns:

Finca an viata avem bucuri fericire si suferinta asa e vita si noi nu putem so schinbam

| Andeyutza a răspuns:

Suferim ca sa invatam sa pretuim cand avem, fiecare om sufera in viata

Întrebări similare