| Sara2 a întrebat:

De ce uneori te simti atat de singur si deprimat si iti vine al dracu de greu sa te infrunti cu viata? sad

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cauza sufletului care ne omoara starea fizica cand are chef.

| introduaicinumele a răspuns:

Din cauza ca uneori crezi ca nimeni nu te apreciaza si toti sunt impotriva ta.
Dar gandeste-te la un lucru. Cei din jurul tau sunt oglinda ta. Daca esti nervos/a intr-o zi o sa ai impresia ca toti te urasc si cu timpul o sa intri in starea asta de siguratate si deprimare.
Intelegi? Si inca un lucru, modul cum iti incepi dimineata e cel mai important! Si tine-ti sufletul curat, nu pune suflet in toate prostiile! Nu mai tine supararea in tine, elibereaz-owinking

| Demonull a răspuns:

Orice om are probleme depinde daca stii sa le faci fata cu zambetul pe buze asa cum trebuie.
spre ex cand ma trece cate o stare de asta.(hmm ce fel suna „trece„ laughing ) da deci eu unul ies ma inconjor de oameni imi gasesc ceva de facut altdel mi as pierde poate minute sau ore din viata cu ce? cu o stare? ma pis pe ea happy

| SunnyDay88 a răspuns:

Pentru ca nu ai mai iesit de un milion de ani din casa, pentru ca nu ai un regim alimentar echilibrat si pentru ca de fel iti place sa te victimisezi.

| lolium a răspuns (pentru SunnyDay88):

Sfat:cand vezi un om deprimat, nu-l deprima si tu mai tare incercand sa-l faci sa se simta vinovat pentru faptul ca e trist. e bine sa stii cum sa te porti cu oamenii tristi care de multe ori uita ce inseamna o stare de bine, si se adancesc tot mai mult in ideea de singuratate pana cand nu mai pot iesi singuri din asta.
nu zic ca nu ai avea dreptate. doar ca nu folosesti modalitatea coreacta de a spune lucrurilewinking

| lolium a răspuns (pentru SunnyDay88):

E complicata treaba. desi aparent pare fara sens, totul porneste de undeva. dar numai noi stim de unde

| SunnyDay88 a răspuns (pentru lolium):

Eu nu incerc sa-l deprim, eu ii spun unde greseste, sa se indrepte singur. ce dracu nu stam pe site ca sa ne plangem de mila. cautam si gasim solutii si mergem mai departe.

| lolium a răspuns (pentru SunnyDay88):

Da. dar el e prea sensibil pentru a intelege

Răspuns utilizator avertizat
| alezander12 a răspuns:

1.depresia
2.iti plingi de mila
3.muzica trista
remediu:cluburi prieteni, muzica house, gaseste-ti un hobby