| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

De ce unii părinți nu-și iubesc copiii? Din vina copilului? Ce trebuie să faci ca să ajungă părinții să nu te mai iubească? De ce tații când divorțează de mamă, divorțează și de copii?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iresponsabili

| Mosotti a răspuns:

Pentru ca nu au dorit copiii, de aia, daca parintii te-au vrut, te iubesc orice ai face, nu conteaza de cine divorteaza fie mama fie tata, si asa mai departe, deci nici sa vrei n-ai putea face ceva ca sa nu te mai iubeasca, dar daca nu te iubesc, orice faci, tot nu-i vei face sa te iubeasca. Asa ca acum ai raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pur si simplu am folosit banii dati de ei in alte scopuri dar numa' pachet nu a fost. Cine a bagat banii in cripto si si-a luat masina? HeHeHe

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza ce ai facut cu banii, tot trebuia sa te iubeasca.

| sayWhaaat a răspuns:

Cui ii pasa, cat de plictisiti sunteti mama de puneti intrebari de genu'

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru sayWhaaat):

Păi pe tine, copil răsfățat care nu a trecut prin multe în viață, nu are de ce să te intereseze sau să îți pui întrebări despre viață. Stă mama lângă tine până la 30 de ani și îți plătește o pilă dacă întâmpini vreo dificultate

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Pentru că sunt niște lași. Se cearta între ei, iar mai apoi uita de toate întrebuințările de părinte. Din punctul meu de vedere, un părinte, atât timp cât renunța la "meseria" de părinte, renunță la tot. Copiii suferă din cauza divorțului mai mult decât părinții și din păcate, ajung la niște gesturi nu prea ok din cauza supărării.

| Adriandru a răspuns (pentru Mayaaaaaaa14):

Depinde de situații! Eu am divorțat si fetita este foarte mica.Nu am gresit cu mai nimic deci nu am vrut sa imi iau avocat m-am gândit că Dumnezeu e sus si nu avea nimeni niciun drept să imi ia ce e al meu! Din pacate fosta nevasta nu stiu ce are in cap nu lasa niciun prieten nici familia pe nimeni sa o vadă. nici pe mine nu ma lăsat pana la urma am obținut program de vizitare fără ridicare este mai rau ca la pușcărie! Nu vrea niciun cum sa iasa cu fata pe stradă eu nu am niciun drept să ies cu fata mea in parc macar la ora de vizită.cu fosta soție nu am cum sa ma inteleg nu gândește eu m-am bazat tot timpul pe Dumnezeu e sus si vede este un păcat foarte foarte mare. Familia mea nu ia gresit cu abs nimic nu-i lasa sa o vadă si multe altele.Tot timpul la vizită i duc cate ceva tot timpul intreb daca are nevoie i-as ajuta cu mare drag.dar ea doar ură are ai fetita e prea mica sa imi dea voie cu ridicare de la domiciliu are 1 an! Si ea a avut avocat eu nu mi-am luat si am mintit foarte mult la tribunal.asta este dar depinde pe la persoana la persoana. Ea i face rau si copilului nu doar mie. Dar ce pot face eu? Tac si îndur numa eu stiu ce e in sufletul meu.sau cu programul il am de la 17-19 si eu prind de intru scmb2 si la 6 trebuie sa fiu la lucru nici acolo nu ma intelege de ex Dacă i spun pot sa vin cu 20 de min mai repede ca plec la 18. zice nu asta este programul trebuie respectat! Păcat!

| DanTeSkies a răspuns:

Nu este niciodată vina copilului, mereu există atâția factori care influențează decizia pârinților. Unii părinți sunt pur si simplu inconstienți de răul pe care îl produc, unii dintre ei se mai îndreaptă pe parcursul timpului iar alții probabil ca niciodată. Ca și copil aflat in situația asta, tot ce poți să faci e să îi iubești și să îi respecți pe amândoi, părinții nu ți-i poți alege, dar macar poți incerca să te porți cât de frumos poți tu cu ei, indiferent dacă merită sau nu.