| geoconda a întrebat:

De unde știi că vrea o relație serioasă și nu o aventură? Ps: ( nu prea îmi dă mesaje,(semn ca nu mă place chiar dacă a zis ca ma place?) Și eu i-am zis ca nu vreau de la vârsta asta, adică idk, are 22 ani, eu 15crying(

69 răspunsuri:
| unreadfire a răspuns:

Din ce inteleg nu prea e interesant. Dacă ar fi, ar încerca sa stea mai mult cu tine, sa vorbiți mai mult

| pentesterintimpuliber a răspuns:

Minorele care se cupleaza cu baieti de 20+ sunt de obicei basic bitches, fara pretentii prea mari de la viata

| geoconda explică (pentru pentesterintimpuliber):

Stii tu? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru pentesterintimpuliber):

Intotdeauna despre fete.
De ce nu gasim un termen umilitor si pentru baieti?
In niciun caz NU sustin ca un copil sa se cupleze cu un adult.
Dar daca un minor se cupleaza cu o adultă, el nu e un basic b! tch masculin?
A, stai, societatea asta e ipocrita ca dracu

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Da, so eu doar am întrebat, adică nu mă cunoaste ca să judece, dar inteleg ca a făcut o generalizare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adolescentele din ziua de azi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adolescent(ii) din ziua de azi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-s adolescenta.

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Unii adolescenți din ziua de azi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru geoconda):

Crede ca le stie pe toate.
Dar e doar o persoana care nu are incredere in ea, daca ii judeca pe altii.
Si bineinteles ca nu o sa recunoasca niciodata.
Asta o spun psihologii, nu eu.

Plus ca el a fost indoctrinat sa aiba anumite pareri si o anumita perspectiva, dar el uita că singurul adevar pur sunt stiintele sociale. Nu parerea lui cu care a fost indoctrinat. Nu isi poate asuma ca stie ceva relativ...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru geoconda):

I-am raspuns la masculin. Ca sa se opreasca din a mai generaliza femeile.
Ca nici barbatii nu sunt mai presus.

| pentesterintimpuliber a răspuns (pentru anonim_4396):

"Dar daca un minor se cupleaza cu o adultă, el nu e un basic b! tch masculin?"
Nu, deoarece un barbat nu poate fi pitipoanca si barbat in acelasi timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te-ai prins.
Dar nu cred ca o sa poti sa te prinzi de ceva mai subtil, intrucat generalizezi grupuri de persoane happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru pentesterintimpuliber):

Deci tu zici ca e ok ca un barbat sa se cupleze cu mai multe femei si e,, barbat", dar daca o fată se cupleaza cu mai multi barbati e curva?
Serios, atata te duce dibla?

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Asa e

| geoconda explică (pentru pentesterintimpuliber):

La fel e și cu femeile.

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Și el se numește un curvar. Ba din contra, susțin că bărbații înșeală mai mult. De asta băiatul ăsta e activ și nu îmi scrie deși a zis ca ii place de mine ( și mie de el putin) Dar cine stie cu cate o vorbi, deci, voia doar o aventura si am tot vorbit 2 luni, și ba dispare ba apare si eu sufărlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru pentesterintimpuliber):

Sa stii ca doar pentru că ai cromozomii XY asta nu inseamna ca esti scutit de anumite stigme ale societatii.

Faptul ca judeci un alt grup de persoane, dar tu nu iti asumi ca poti fii judecat pentru aceeasi fapta, denota doar prostia de care dai parte. Si de ipocrizie simultan. Si de inganfare... si de frustrare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru geoconda):

Barbatii (majoritatea, vreo 99, 9%) judeca femeile pentru anumite fapte.
Dar ei nu isi pot asuma ca pot fi judecati pentru ACELEASI FAPTE.
Sti ce denota asta?
-prostie
-ipocrizie
-inganfare
-frustrare
-si o MARE lipsa de educatie
Ei cred ca faptul ca sunt barbati ii face intr-un fel superiori.
De abia astept sa se intample o revolta la un moment dat. Si femeile sa nu isi mai doreasca sa mai faca sex deloc, sa vada ei atunci ca nu mai exista deloc femei,, c! rve" rolling on the floor

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Fiecare avem păreri diferite. Dar nu este normal ca indiferent de gen sa fim egali? Femeia nu e supusă bărbatului si nici invers. Dacă o femeie, e om să îi spunem, este ***, adică vorbeste sau face sau doamna iartă ma ce face cu mai mulți în același timp, un barbat, om si el, face acelasi lucru, inseamna ca e egalitate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am prins, poate tu nu te-ai prins.

| Andreeeush3369 a răspuns:

In mod normal nu sunt genul care sa comenteze de diferenta de varsta, insa in contextul asta diferenta e mare, si asta se poate vedea prin asteptarile pe care le avem de la o anumita varsta, nu prea aveti cum sa fiti la acelasi nivel din multe punte de vedere, in primul rand mentalitatea de 15 ani e diferita de cea de 22, asteptarile sunt diferite, nu e destul doar ca v ati place unul pe celalalt, si cel mai probabil nu vrea ceva serios, nu fii naiva

| pentesterintimpuliber a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai usor cu limbajul academic, te cam incurci in el, mai ai putin si faci spume la gura feminista mica in devenire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru geoconda):

Exact.
Ei sustin ca deja este,, egalitate" cica. Dar atunci de ce doar femeile sunt stigmatizate ca,, c! rve"?
Iar barbatii ca,, barbati"?
Eceasta egalitate nu va exista niciodata in ritmul acesta...

| geoconda explică (pentru Andreeeush3369):

Nu sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru pentesterintimpuliber):

,,feminista mica"
Astept argumentul tau LOGIC impotriva a ceea ce am zis.
A, stai, nu ai unul?
Se vede.
Copil prost

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Haideți să nu ne jignim. Gata. Un exemplu, oamenii de culoare, sunt priviti altfel de unii oameni. Dar credeți ma ca mi s-a spus că am pielea prea albă și, si eu m-am simtit nașpa. E egalitate frate, hai să nu ne mai contrazicem. Toți suntem egali in fata lui Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru pentesterintimpuliber):

Eu? Tu faci spume in panatoli daca nu te masturbezi de vreo 3 ori pe zi.
Si vi tu sa judeci feneile, cand tu intr-o saptamana mori fara sex rolling on the floor
Si, da, sunt feminista. ORICINE ar ttebui sa fie.
Macar sti definitia acedtui termen?
Inseamna EGALITATE. Ceea ce tu nu susti.
Macar cere-ti scuze de la maica-ta ca te-a tinut 9 luni in uter. Saraca nu avea de unde sti ce dobitoc misogin iese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru geoconda):

Egalitatea este doar teoretic, in constitutie.
Insa practic... cam lasa de dorit.
Asa e, nu ar fi trebuit sa jignesc...
Insa ma dispera oamenii care folosesc termenul de,, feminista" ca jignire.
De ar fi pentru ei, mă rog, o jignire sa sustinem egalitatea?