| geoconda a întrebat:

De unde știi că vrea o relație serioasă și nu o aventură? Ps: ( nu prea îmi dă mesaje,(semn ca nu mă place chiar dacă a zis ca ma place?) Și eu i-am zis ca nu vreau de la vârsta asta, adică idk, are 22 ani, eu 15crying(

69 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vrei sa corupi un adult )) ala te arunca in sus iti prinde gaura miraculoasa apoi te lasa cu laptele depozitat sa te descurci in viata

| geoconda explică (pentru mgtow):

Wow cat adevăr. Dar exista si care nu urmăresc asta si nici eu daca ar urmări nu aș ajunge în punctul asta sigurq

| darrio2007 a răspuns:

Ăsta sigur ar fi vrut doar o aventura cu tine. Daca l-ai refuzat, e clar ca acum cauta alta prospatura.

| ania a răspuns:

Eu am stiut ca sotul meu vrea o relatie serioasa pentru ca prima data cand m-a invitat in oras m- a inrebat daca as vrea sa ne cunoastem mai bine in vederea cadatoriei.Am aoreciat foarte mult acest lucru pentru ca inainte imi pierdusem capul dupa un tip care petrecea mult tim cu mine, vorbea cu mine de toate inclusiv despre un viitor copil dar nimic despre casatorie si apoi brusc s-a insurat cu alta.Ai dreptate la 15 ani e prea repede.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ania):

Iarta-ma dar asta suna a disperare. Sa va cunoasteti mai bine in vederea casatoriei de la prima intalnire?
Imi spune ca baiatul ala are o problema ori la mansarda, ori sub centura, daca este atat de disperat inca nu are nici macar bun simt si rabdare sa va cunoasteti intai, dar vrea iute sa se asigure ca-l iei de barbat, ca alta nu-l mai ia.
Probabil ai fost tu norocoasa cu asta, dar in general, nu-i normal sa spui asta la prima intalnire.
Ma rog, se practica pe scara larga la diverse secte religioase, sau caste de indieni, unde casatoriile sunt aranjate.

| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani tu si el 22ani - este PEDOFILIE in toata regula, nu relatie!

| anonimg a răspuns:

Relatiile intre baieti si fete trebuie sa se faca numai in scopul casatoriei; orice altceva este sex, si nicidecum relatie serioasa.
Va recomand amandorura cartea "Iubeste inteligent":
https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| Lukasssz a răspuns:

Fata renunta la el.

| Alverto a răspuns:

Basic fool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adolescentele din ziua de azi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adolescent(ii) din ziua de azi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-s adolescenta.

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Unii adolescenți din ziua de azi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru geoconda):

I-am raspuns la masculin. Ca sa se opreasca din a mai generaliza femeile.
Ca nici barbatii nu sunt mai presus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te-ai prins.
Dar nu cred ca o sa poti sa te prinzi de ceva mai subtil, intrucat generalizezi grupuri de persoane happy

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Asa e

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am prins, poate tu nu te-ai prins.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt sunt chiar opusul conservatorului.
Macar sti definitia acestor cuvinte? Nu mai folosi termeni politici si sociali daca nu STI ce inseamna.
Iar daca injur se vede cât de prost educat esti. Nu te-au invatat parintii ca decat sa injuri mai bine iti spui opinia?
A, stai. Nu ai opinii. Doar frustrari (daca injuri fara rost).

| GirlOnline81 a răspuns:

" De unde știi ca vrea o relație serioasa și nu o aventura?"

Când un bărbat te caută rar spre deloc și atunci când o face se interesează mai degrabă de sex decât orice altceva ar trebui sa fie ca un dus rece și sa iei distanță cât mai rapid.
Tipul caută tăvăleală, și asta e ceva normal. La vârsta lui, hormonii aia cer acțiune. Nu lirism, nu castele pe nisip...

| AlinMrs a răspuns (pentru GirlOnline81):

Probabil vrea o relatie serioasa da nu cu tine, asta vreau sa zic. A incercat sa te faca sa te atasezi de el in sensul asta, vrea sa obtina ceva de la tine. Acum ca e mai distant, probabil s-a plictisit de asteptat. La modul, asteapta sa vada cum reactionezi si cat de interesata esti si tu. Prosteala ieftina, daca vrei sa te convingi e treaba ta. Insa tine cont de ce ti-am zis si fii precauta. Nu ai de unde sa stii peste ce persoane dai. Si sa caute tavaleala e normal intr-adevar, dar nu cu tine.

| geoconda explică (pentru AlinMrs):

E prea mare, ce mai. Eu visez la o iubire ca in povesti, comunicare, care lasa de dorit, atenții, jocuri, etc, specifice vârstei mele, iar el vrea doar o tavaleala   dar de la mine nu poate obține. Într-adevăr ma mai gandesc la el, dar cam atat. O sa-mi treaca mie. El poate deja a fost în pat cu una de când a venit din străinătate, dar nu mă interesează.

| AlinMrs a răspuns (pentru geoconda):

Tu pari fata desteapta. Stiu ca esti curioasa si interesata de el insa nu e de tine. Tu faci cum vrei, insa ti-am spus ce cred eu despre toata treaba asta.

| Saiko10 a răspuns:

Cauta sa te..., are 22 si tu 15, crezi ca vrea sa te ia de nevasta?

| geoconda explică (pentru Saiko10):

Da ce vrea?! laughing)

| Saiko10 a răspuns (pentru geoconda):

Sa te F u t a, dar daca esti troll nu te f u t e nimeni oricum.

| geoconda explică (pentru Saiko10):

Ce inseamna t r o l l?

| Saiko10 a răspuns (pentru geoconda):

Un om disperat dupa atentie care face tot felul de cacaturi crezanduse amuzant.

| AlinMrs a răspuns:

Pe el il inereseaza doar sa se culce cu tine. Esti prea mica pentru ceva serios, legal vorbind. Daca esti dispusa,, doar sa te distrezi,, go for it, da ai grija sa nu afle prea multa lume, sa ramai insarcinata sau mai stiu eu ce.

| geoconda explică (pentru AlinMrs):

Sunt predispusă spre o relație stabilă, și nu nu fac chestia asta de la vârsta asta, nu vreau aventuri. Incerc sa il uit chiar de e greu. Oricum pentru el nu conteze, altfel m ar fi cautat, dar daca tot vede că i dau cu flit. a încetat si el sa ani mai scrie

| AlinMrs a răspuns (pentru geoconda):

Relatie stabila nu poti sa obtii, el e adult cu anumite nevoi. Vrea sex ca sa intelegi si tu, daca esti dispusa sa il oferi va merge pentru o perioada. Cam asta e realitatea, depinde de tine ce vrei. Pari curioasa insa, te sfatuiesc sa fii precauta la varsta ta.

| geoconda explică (pentru AlinMrs):

Nu vreau sa ajung in pat cu el. Ma gandesc ca daça el ma voia cu adevărat, m ar aștepta cat timp am eu nevoie

| AlinMrs a răspuns (pentru geoconda):

Nu ar fi corect pentru nici unul din voi. Aveti nevoi diferite. El vrea sex, probabil o relatie stabila cu perspectiva de viitor. Tu vrei afectiune, comunicare si sa ai cu cine sa-ti petreci timpul.
Eu te sfatuiesc sa te vezi cu persoane mai apropiate de varsta ta cu care poti impartasi aceliasi nevoi. Invata sa iubesti intai si sa apreciezi o relatie. Nu-ti irosi inocenta cu o persoana care nu merita, insa nu te pune pe un pedestal.

| geoconda explică (pentru AlinMrs):

Dar m-a făcut să mă atașez de el, dar stiu ca nu se poate mai mult. Și da, am nevoie eu de comunicare, de multe chestii, dar el e ocupat mai mereu, are treaba, poate are si pe altele si cu mine vb doar când se plictisește. Poate stie si el ca nu se poate cu una de varsta mea și e conștient...

| Nouvel a răspuns:

E prea mare diferenta. Mai ales pentru tine.
Si sigur el nu vrea o relatie serioasa cu un copil.

| geoconda explică (pentru Nouvel):

De ce este Sigur?

| Nouvel a răspuns (pentru geoconda):

Pentru ca esti minora. Si e ilegal. Pentru ca nu stii sa te descurci intr-o gospodarie. Pentru ca nu poti sa formezi acum o familie. Pentru ca... multe la fel. Si el mai mare fiind, stie bine aceste lucruri.
Sau poate tu nu stii ce inseamna "o relatie serioasa".

| geoconda explică (pentru Nouvel):

Stiu ce inseamna o relație serioasă, și nu aș fi acceptat de acum chestiile astea, pentru ca am școală, dar daca m ar fi așteptat câțiva ani,, dar e cam imposbil pentru el, având în vedere faptul că e activ încontinuu si nu mă bagă în seamă, ori a găsit pe alta, ori m-a uitat si punct, dandusi seama ca nu se prea poate cu mine și că nu prea are șanse si asa a renuntat, dat eu in secret il.plac si el nu stie. Nu pot sa-i spun sa ma astept 3 ani sau idk

| pentesterintimpuliber a răspuns:

Minorele care se cupleaza cu baieti de 20+ sunt de obicei basic bitches, fara pretentii prea mari de la viata

| geoconda explică (pentru pentesterintimpuliber):

Stii tu? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru pentesterintimpuliber):

Intotdeauna despre fete.
De ce nu gasim un termen umilitor si pentru baieti?
In niciun caz NU sustin ca un copil sa se cupleze cu un adult.
Dar daca un minor se cupleaza cu o adultă, el nu e un basic b! tch masculin?
A, stai, societatea asta e ipocrita ca dracu

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Da, so eu doar am întrebat, adică nu mă cunoaste ca să judece, dar inteleg ca a făcut o generalizare

| anonim_4396 a răspuns (pentru geoconda):

Crede ca le stie pe toate.
Dar e doar o persoana care nu are incredere in ea, daca ii judeca pe altii.
Si bineinteles ca nu o sa recunoasca niciodata.
Asta o spun psihologii, nu eu.

Plus ca el a fost indoctrinat sa aiba anumite pareri si o anumita perspectiva, dar el uita că singurul adevar pur sunt stiintele sociale. Nu parerea lui cu care a fost indoctrinat. Nu isi poate asuma ca stie ceva relativ...

| pentesterintimpuliber a răspuns (pentru anonim_4396):

"Dar daca un minor se cupleaza cu o adultă, el nu e un basic b! tch masculin?"
Nu, deoarece un barbat nu poate fi pitipoanca si barbat in acelasi timp

| anonim_4396 a răspuns (pentru pentesterintimpuliber):

Deci tu zici ca e ok ca un barbat sa se cupleze cu mai multe femei si e,, barbat", dar daca o fată se cupleaza cu mai multi barbati e curva?
Serios, atata te duce dibla?

| geoconda explică (pentru pentesterintimpuliber):

La fel e și cu femeile.

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Și el se numește un curvar. Ba din contra, susțin că bărbații înșeală mai mult. De asta băiatul ăsta e activ și nu îmi scrie deși a zis ca ii place de mine ( și mie de el putin) Dar cine stie cu cate o vorbi, deci, voia doar o aventura si am tot vorbit 2 luni, și ba dispare ba apare si eu sufărlaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru pentesterintimpuliber):

Sa stii ca doar pentru că ai cromozomii XY asta nu inseamna ca esti scutit de anumite stigme ale societatii.

Faptul ca judeci un alt grup de persoane, dar tu nu iti asumi ca poti fii judecat pentru aceeasi fapta, denota doar prostia de care dai parte. Si de ipocrizie simultan. Si de inganfare... si de frustrare...

| anonim_4396 a răspuns (pentru geoconda):

Barbatii (majoritatea, vreo 99, 9%) judeca femeile pentru anumite fapte.
Dar ei nu isi pot asuma ca pot fi judecati pentru ACELEASI FAPTE.
Sti ce denota asta?
-prostie
-ipocrizie
-inganfare
-frustrare
-si o MARE lipsa de educatie
Ei cred ca faptul ca sunt barbati ii face intr-un fel superiori.
De abia astept sa se intample o revolta la un moment dat. Si femeile sa nu isi mai doreasca sa mai faca sex deloc, sa vada ei atunci ca nu mai exista deloc femei,, c! rve" rolling on the floor

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Fiecare avem păreri diferite. Dar nu este normal ca indiferent de gen sa fim egali? Femeia nu e supusă bărbatului si nici invers. Dacă o femeie, e om să îi spunem, este ***, adică vorbeste sau face sau doamna iartă ma ce face cu mai mulți în același timp, un barbat, om si el, face acelasi lucru, inseamna ca e egalitate!

| pentesterintimpuliber a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai usor cu limbajul academic, te cam incurci in el, mai ai putin si faci spume la gura feminista mica in devenire

| anonim_4396 a răspuns (pentru geoconda):

Exact.
Ei sustin ca deja este,, egalitate" cica. Dar atunci de ce doar femeile sunt stigmatizate ca,, c! rve"?
Iar barbatii ca,, barbati"?
Eceasta egalitate nu va exista niciodata in ritmul acesta...

| anonim_4396 a răspuns (pentru pentesterintimpuliber):

,,feminista mica"
Astept argumentul tau LOGIC impotriva a ceea ce am zis.
A, stai, nu ai unul?
Se vede.
Copil prost

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Haideți să nu ne jignim. Gata. Un exemplu, oamenii de culoare, sunt priviti altfel de unii oameni. Dar credeți ma ca mi s-a spus că am pielea prea albă și, si eu m-am simtit nașpa. E egalitate frate, hai să nu ne mai contrazicem. Toți suntem egali in fata lui Dumnezeu

| anonim_4396 a răspuns (pentru pentesterintimpuliber):

Eu? Tu faci spume in panatoli daca nu te masturbezi de vreo 3 ori pe zi.
Si vi tu sa judeci feneile, cand tu intr-o saptamana mori fara sex rolling on the floor
Si, da, sunt feminista. ORICINE ar ttebui sa fie.
Macar sti definitia acedtui termen?
Inseamna EGALITATE. Ceea ce tu nu susti.
Macar cere-ti scuze de la maica-ta ca te-a tinut 9 luni in uter. Saraca nu avea de unde sti ce dobitoc misogin iese.

| anonim_4396 a răspuns (pentru geoconda):

Egalitatea este doar teoretic, in constitutie.
Insa practic... cam lasa de dorit.
Asa e, nu ar fi trebuit sa jignesc...
Insa ma dispera oamenii care folosesc termenul de,, feminista" ca jignire.
De ar fi pentru ei, mă rog, o jignire sa sustinem egalitatea?

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Atunci să dea Domnul numai masculini pe Pământ. Și normal ca daca esti femeie, nu esti bărbat și esti feministă, logic, la fel ca daca esti bărbat esti masculin., barbatesc. Nu aici e ideea oricum. Avem opinii diferite, însă egalitatea este baza

| anonim_4396 a răspuns (pentru geoconda):

Feminismul este o miscare care promoveaza egalitatea ambelor sexe.
Nu numele conteaza atat de mult, cat ceea ce transmite.
Din pacate,, masculii" o ironizeaza, intrucat nu pot accepta ca nu sunt fiinte superioare.

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Femeie= femeie caracterizată prin valori femeiești
Bărbat= bărbat caracterizat prin valori barbatesti
Bărbat, femeie, sau femeie, barbat= ființă, om cu aceleași valori, neexistand superioritate & inferioritate

| HwajinnNa a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca ai facut o eroare de logica in argumentul tau, tu afirmi ca pentesterintimpuliber nu isi asuma fapta ca poate fi judecat, ulterior, adaugand replica

"Tu faci spume in panatoli daca nu te masturbezi de vreo 3 ori pe zi.
Si vi tu sa judeci feneile, cand tu intr-o saptamana mori fara sex"
"cere-ti scuze de la maica-ta ca te-a tinut 9 luni in uter. Saraca nu avea de unde sti ce dobitoc misogin iese."

Insa la randul tau, faci acelasi lucru prin adaugarea acestuia la lista de ignorati si neasteptarea contraargumentului venit din partea lui, esti cam ipocrita si cu nasul pe sus nu crezi? Prin faptul asta putem remarca total caracterul superficial si las de care dai dovada, esti precum o musca, imprastii fecale peste tot si apoi pleci sperand ca efectul boomerangului nu o sa-si faca simtita prezenta, ei, uite, ti-ai gasit nasul fetito, asa ca lasa "aerele" astea de socioloaga, pana nu dai de unul ca mine sa te puna la colt, de data asta ai scapat doar cu un avertisment.

| anonim_4396 a răspuns (pentru HwajinnNa):

Cum adica sa ma pui la colt? rolling on the floor
Ce ma pui tu la colt, ma, copile?
In ce filme traiesti?
Si da, am raspuns atunci mai,, agresiv" pentru ca si el a facut-o la randul lui.
,, de data asta ai scapat doar cu un avertisment"
Excuse me?
Ar trebui sa sun la politie?
Ce sunt cu amenintarile astea?
O sa vii la mine sa ma omori sau cum adica,, am scapat"? Ce inseamna asta?
In ce filme cu mafioti traiesti?
Te dai cam periculos tu asa. Dar n-ai nimic bun de facut cu viata ta daca tot ce faci e sa citesti romanele astea de pe TPU si sa te implici asa tare emotional.
Get a life kiddo

| anonim_4396 a răspuns (pentru HwajinnNa):

O sa iti dau ignor.
Mi-e teama ca nu cumva sa ma astepti la colt de strada cu mafia ta si sa ma injunghi rolling on the floor
Adica pe buna deja mi-ai dat un avertisment
Tremur de frica

| pentesterintimpuliber a răspuns:

Vitel mic si tembel happy
Tu crezi ca daca vi la mine si-mi debitezi rahaturile tale dogmatice si feministe crezi ca ai castigat argumentul?
Uite, am sa-ti fac o analiza ca la copiii de clasa a IV-a sa intelegi cum sta treaba din perspectiva mea, tu nici macar nu te-ai obosit sa cauti cuvantul semnificatia cuvantului "basic ***" si acum eu sunt constrans sa-ti suport tie urdorile feministe si penibile pe care mi le vomiti pe tava. In concluzie tu ai facut din tantar armasar cu ipoteza ta penibila care afirma ca barbatii care se cupleaza cu mai multe femei nu au un "termen" anume, tu vorbind in necunostiinta de cauza si ignorandu-mi complet raspunsul din cauza deficientei intelectuale si apucaturilor tale feministe de care dai dovada

| pentesterintimpuliber a răspuns:

Se pare ca m-ai bagat la lista de ignorati ca sa nu-ti pot raspunde la comentarii? Normal, argumentul meu a fost mult prea bine inchegat si finut ca sa-l digeri, tu fiind o feminista care supradramatizeaza totul, daca nu accepti ca altii sa fie ca tine ti se puna musca pe caciula si recurgi la un limbaj de mahalagioaica, "copil prost", "dobitoc si misogin", nu mai am ce discuta cu o persoana de joasa speta ca tine care nu-si poate tine boraturile in frau, ti-ai luat traista si ai plecat, maimuta impaiata si fricoasa

| unreadfire a răspuns:

Din ce inteleg nu prea e interesant. Dacă ar fi, ar încerca sa stea mai mult cu tine, sa vorbiți mai mult

| Andreeeush3369 a răspuns:

In mod normal nu sunt genul care sa comenteze de diferenta de varsta, insa in contextul asta diferenta e mare, si asta se poate vedea prin asteptarile pe care le avem de la o anumita varsta, nu prea aveti cum sa fiti la acelasi nivel din multe punte de vedere, in primul rand mentalitatea de 15 ani e diferita de cea de 22, asteptarile sunt diferite, nu e destul doar ca v ati place unul pe celalalt, si cel mai probabil nu vrea ceva serios, nu fii naiva

| geoconda explică (pentru Andreeeush3369):

Nu sunt.

| geoconda explică (pentru Andreeeush3369):

Si atunci daca nu ma mai baga in seama inseamna ca i-a trecut de mine si acum sufăr eu crying ce fain

| Andreeeush3369 a răspuns (pentru geoconda):

Na, poti sa i zici sanatate la neamuri de acum, nu merita sa suferi pentru oameni de astia, si de asta ti am spus sa nu fii naiva, mai mult te injosești sa gandesti asa.