| NoNamePlease a întrebat:

Deci, am nevoie de ajutor maxim, deci s-a terminat anul scolar, bun am mers in copou 2 baieti si 3 fete, intr-un parc mare din Craiova, mie imi place de o fata cu care am mers si cred ca si ea ma place, dar ei adv cred sau a zis numai asa ii place de altcineva. Dar cred ca ei ii place de mine, dupa comportamentul ei special cu mine decat cu altii.Am nr ei de telefon de mult in ultimele zile am sunat-o si am vrut sa fac pasul cel mare dar nu am un curaj mare; mi-a zis ca e cu fetele si am zis ca vin si ea isi dorea sa vin, dar...

Si as vrea sa fiu cu ea...(trec cls 8)

Dati-mi sfaturi orice, va rog! funda+vot+friend

Răspuns Câştigător
| andru8700 a răspuns:

Nu iti trebuie curaj,trebuie sa te simti pregatit sa faci pasul,ai nr ei,sun-o si cere-i sa mergeti undeva doar voi doi,si incearca sa vb cu ea. Spune-i ce simti cu adevarat pentru ea,nu te ascunde,faci mai rau,te chinui tu si daca te place o chinui si pe ea,ia-ti inima in dinti si spune-i,nu ai nimic de pierdut,ai o vara intreaga la dispozitie, nu te opreste nimeni, parerea mea este sa o faci cat mai repede sa nu ti-o ia altul inainte.Succes!

3 răspunsuri:
| noi3 a răspuns:

Felicitari ca treci clasa a 8a happy [in primul rand. studiile-s importante, ghivol.]

amu'... timiditatea e draguta. te structureaza intr-un oarecare fel. dar pierzi si mult datorita ei.
eu zic ca [de fapt altii, dar amu' eu zic] e mai bine sa regreti lucruri pe care le-ai facut decat lucruri pe care nu le-ai facut.

parerea mea, cu sinceritate.

| Just141Me a răspuns:

Trebuie sa ai mai mult curaj.Grabeste-te si fa primul pas sa nu o pierziwinkingpoate ai noroc. Daca spui ca si ea te place nu mai astepta!

| PandaisHere a răspuns:

Ar trebuie sa mai iesiti asa in grup sa,, studiezi" mai bine comportamentul ei iar cand sa plecati ramai mai in urma cu ea si intreaba-o,,-tie iti place de mine?"daca te va intreba daca tie de ea spune-i! eu asa nu i-am spus baiatului de care imi place si sufar mult din cauza asta si regret...nu repeta greseala mea!