| Mamamia92mamamia a întrebat:

Deci eu am un iubit pe care il plac da simt ca am nevoie de o auza dar el nu vrea si ii foarte suparat pe mine....nu stiu ce sa fac vreau sa ma despart de el da nu stiu cum mai frumos sau sa ma inpaac si sa fac o pauza de o saptamana! ajutati-ma va rog! funda!

6 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Fa ceea ce simti... daca vrei sa te desparti de el, despartete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E trist faptul că pentru unii o relaţie este precum o activitate banală pe care o faci aproape zilnic, iar din când în când mai iei câte o pauză, sau un concediu cu sau fără plată.

| guardian18angel a răspuns:

Pur si simplu fa-o.

Din pacate, daca e si suparat pe tine, imi vine greu sa cred ca o sa fie bucuros oricum ai vrea sa te indepartezi de el. Asta pentru ca are ideile sale de posesie. Asta nu e chiar iubire, e doar el posesiv aici, si nu prea are incredere in sine pe faptul ca isi imagineaza non-stop ca o sa-l parasesti si o sa ramana de fraier.

Asta e parerea mea sincera, din ce-am mai patit si eu si-am mai vazut.

Doar... explica-i cat poti tu de bine de ce ai nevoie, si daca insista ca te iubeste, sa-ti lase un pic de spatiu. Nu e ca si cum il tradezi, sau il dezamagesti. Zici totul pe fata, in functie de cum simti, nu-l joci pe la spate, nimic.

Daca se supara, o sa-i treaca, eventual o sa inceapa sa te dispere ca vrea sa te intorci, la o zi, doua dupa happy... noi baietii, ce sa ne faci...

| FuckTWorld a răspuns:

Foloseste replica clasica a fetelor care nu au curaj laughing sa zica direct, si ii zici iubi mai bine ramanem amici ca nu te merithappy, si la replica aceasta el va explodalaughing si o sa dea dovada de sindromul tourrete si o sa curga circa 50 de injuraturi pe minutlaughing), si totul o sa treaca. Spune-i direct care ii situatia fara nici o replica de genul de mai sus care am scris-o, ca o sa il enerveze mai tare iti zic sigurhappy. Numai bine!

| Grizbo a răspuns:

Sa te desparti nu este cea mai buna solutie, insa sa te impaci cu el, ar fi o idee mai buna, ( cred eu )hee hee Baftahappy

| RobertaNebuna a răspuns:

Decat sa amani mai bine ii spui direct. Dar frumos nu cu injuraturi si gesturi stupide. Succes :*