| anonim_4396 a întrebat:

Deci,ieri i-am scris toata ziua prietenei si nu mi-a raspuns nimic.
Mai pe seara, fara sa gandesc, am inceput sa o jignesc ca nu mi-a raspuns.
A zis ca nu o sa mai vorbeasca cu mine deloc.
I-am trimis sute de mesaje de regret, si mi-a dat block pe facebook.
Singura solutie e sms-ul.
Stiu, stiu nu m-am gandit la consecinte.
Acum ce e de facut?
O sa ma ierte oare?

Răspuns Câştigător
| diaac a răspuns:

Daca tu continui sa ii dai mesaje cand ea ti-a spus ca nu vrea sa vorbiti, asta nu este probabil sa restabileasca relatia, ci dimpotriva. Poate daca o lasi in pace o vreme csi apoi ii explici si incerci o impacare, o sa iti mai dea o sansa. Este totusi posibil pur si simplu sa nu mai vrea sa restabileasca niciun fel de relatie. Depinde si de trecutul vostru impreuna, si de cat de mult este ea dispusa sa accepte si ierte. Oricum ar fi, pentru o relatie buna si de durata fiecare are nevoie si de propriul spatiu, sa ii fie respectate niste limite daca de exemplu nu are timp intr-o zi sa vorbeasca, iar respectul reciproc este esential.

| anonim_4396 explică (pentru diaac):

In sfarsit cineva care nu zice la misto!
Mersi.

8 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

De unde vrei sa stiim noi ce o sa faca ea? TPU nu e site de vrajitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si tu de ce vrei sa vorbesti cu ea iar? Daca nu ti-a raspuns sa fie sanatoasa. Nu-i mai scrie, o sa te caute ea.winking

| Aalliinnaa1000 a răspuns:

Logic ca nu, dupa ce ai facut, cum sa o injuri daca nu-ti raspunde, poate nu putea si avea o problema. Gandesti!?

| anonim_4396 explică (pentru Aalliinnaa1000):

Pai chestia e ca a vazut tot ce i-am scris pe moment.
Si da, nu am gandit recunosc.

| anonim_4396 explică (pentru Aalliinnaa1000):

Pai problema e ca ea a vazut pe moment tot ce i-am scris.
Si da, nu am gandit atunci.

| Aalliinnaa1000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica eu ti-am raspuns la misto?

| anonim_4396 explică (pentru Aalliinnaa1000):

Nu tu.