| AjutorTPU a întrebat:

Deci nu ma pot.
Dupa cum stiti am o fetita de 9 ani, care este foarte REA, in sensul ca nu pot petrece timp cu sotul meu chiar deloc, nici macar sa ne zicem,, Buna".
Azi-noapte am reusit sa o culc singurica ptc. i-am spus ca vine Mosu' big grin
Dar s-a trezit la 2 noapteasad, si a inceput sa faca ca toate animalele ca ea nu vrea astazi la scoala ptc. vrea sa stea cu mine.
Eu imi doresc un al doilea copil, dar nu il pot avea ptc. irina nu ma lasa sa stau cu tatal ei, iar cand ea este la scoala Stefan [sotul] este la servici.

Va rog spuneti'mi ce sa fac in aceasta privinta, i-am luat si laptop, are si pisica, are de toate.

Funda!

10 răspunsuri:
| GogosikaInfuriata a răspuns:

Trage-i o mica bataita sa-ti stie de frica, vad ca face tot ce vrea din tine laughing inteleg ca e copilul tau dar trebuie sa-l inveti sa aiba respect, si nu sexul e problema ca nu din punctul asta de vedere trebuie privita problema, trebuie sa o inveti singura, daca nu da-i una peste mufa plange ce plange pana se satura tongue
Daca ii e frica de intuneric ca sa doarma singura i-ai o veioza si las-o aprisa toata noaptea tongue
Ii cam faci toate mofturile si cred ca si-a luat lumea in cap, peste 2 ani o sa te puna la zid big grin laughing
Bafta cu micul dracusor :*

| mioara a răspuns:

Nu ii mai face daruri, fi mai retinuta te cred tie mila de ea, dar sunt diferite moduri dea pune la colt, a devenit f. f. f. foarte capricioasa, draga mea.

| Nicolelenaa a răspuns:

Expica-i ca acum este mare si nu mai poate sa stea toata ziua dupa mama.
Explica-i ca ai treaba si ca nu poti sa stai mereu cu ea.
Spune-i ca tu si cu tatal ei aveti nevoie sa stati singuri.

Sper sa inteleaga!winking

Succes. :*

| raine a răspuns:

Are de toate?
dar o mama are? dragostea unei mame primeste?

mai vrei inca un copil pentru ca mai tarziu sa-l cataloghezi ca fiind RAU, ba chiar animal(e)?
ti-ar trebui retras statutul de mama!

| Mayhem_8215 a răspuns:

Tot respectul, dar are 9 ani. Se poate dialoga cu ea. Pai ma gandesc cum eram eu la 9 ani. pff, bulan avura astia doi ai mei laughing. Serios, daca si astea sunt probleme, apai... sa ne bata Hristos ca astia care-si baga in vena la 12 ani sunt de domeniul S. F.
Solutie : Super Nanny!

| ShotYouDown a răspuns:

Pai, copilul trebuie luat altfel.mai intai iai o lampita frumoasa de noapte, apoi iai o perna cu imprimeul imaginii tale pe ea, si spune-i : Acum lampita ta te v-a pazii si o sa o ai si pe mami aproape, lampita te fereste de orice, si cand iti e teama pune capul pe perna si gandeste-te la mamii. Sper sa mearga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai rabdare, in curand isi va gasi un preten si va vrea sa fie numa cu el. o sa te si certi cu ea pe tema asta.si apoi, de ce nu-i explici ca daca vrea o surioara trebuie sa dormi cu tatal ei? poate intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stai mai mult timp cu ea si va vezi imprieteni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...sm doua idei
1.-sa o trimiteti odata cand aveti timp si bani intr-o excursie
2.-sa o lasati sa doarma o noapte la o/un prietena/prieten si in noaptea aceea sa faceti ce v-ati propus.
Daca nu nu stiu ce sa spun.

| iulyana98 a răspuns:

Pai nu stiu tu o lasi sa faca ce vrea?