| Mihaela9016 a întrebat:

Deși am 26 de ani, părinții mei nu ma lasă să fac nimic, ma trimit mereu la bunici sa fac curat și mâncare, afara am voie doar pana la 10, dacă stau cu telefonul în mana ma cearta, sa plec în vacanta nu ma lasă îmi spun ca mai bine stau acasă, ma cearta și își varsă nervii pe mine din orice, vor sa mă aibă lângă ei tot timpul, ori prietenii mei cu familie și copii, sunt plecați în străinătate, eu nici măcar asta nu am voie, dacă stau prea mult în pat de ce stau, dacă spun ca plec undeva suna după mine.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa pleci pe cont propriu din casa, aia te tin ca KGB-ul din lubianka

| darrio2007 a răspuns:

La 26 de ani ar trebui sa ai un servici, un iubit sau chiar un soț. Se pare ca nici nu vrei sa devii independenta, inca esti „conectată la cordonul ombilical".

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu de ce mai pui intrebarea asta, odata ce toata lumea te-a sfatuit sa-ti iei valiza si sa pleci in lume, ca nu te tine nimeni langa mamica si taticu, la anii astia.
Suna la Politie!
Ai 26 de ani si daca cineva te obliga ceva, poti suna la Politie daca nu esti capabila sa pleci singura.
asadar, lasa prostia ca nu te lasa parintii, ca nu te pot tine cu forta la anii astia.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai un serviciu sau stai tot timpul acasă?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai, rupe-te de ei.
Cauta un job in apropiere, ca sa fii plecata ziua. Eventual, muta-te la bunici, daca sunt mai intelegatori.

| Freya1 a răspuns:

Ai 26 de ani, nu iti poate impune nimeni sa faci sau sa nu faci ceva daca nu vrei.
Mai bine strânge niște bani si mutate de la ei.

| Hammurabi a răspuns:

Nu ai un serviciu (o sursă de venit)?
La 26 de ani încă te mai cresc ei (te întrețin)?
Atunci ce pretenții poți avea?
Asta ai ales.

| AliGab a răspuns:

Du-te naibii si te angajeaza si stai cu chirie si pleaca de la parinti. Crezi ca rezolvi ceva stand si plangandu-te?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și la mine e similar. Nu poți decât sa nu pui la suflet, ca altceva nu poți face. Sau sa iti cauți de munca și sa te muti. Eu asta fac momentan îmi caut de munca și vreau sa mut cu chirie. Si de altfel nu cred ca ar fi ideal sa te cerți cu ei, poți doar sa ai o discuție cât se poate de calma sa le spui ca ai vrea sa te muti. Acesta cred ca ar fi cam primul pas în a fi independenta și ei sa nu mai aibă controlul tău la fiecare pas ce îl faci. Acum depinde și situația ta. dacă faci facultate sau ceva sau dacă lucrezi, ca nu ai menționat. Totuși, cât încă mai ești acasă încearcă sa nu pui la suflet daca ti se pare ca se comporta nefiresc cu tine..sau sa te muti la bunici dacă tot zici ca încă ii mai ai, poate ei sunt mai permisivi și înțelegători.

| LostForForever a răspuns:

Mergi plimbate in parc Mihaela sau eu de explu când eu am timp liber ma duc in parc ma uit la in film sau nu știu tu poți sate plimb nu nepătat sate uiti film

Poți sate plimb la aer curat in parc nu mai pune la suflet și la inima ce spun alți de tine lăsai sate judece cât vor ei lăsai așa nu ai ce face in privința asta chiar de dovedești adevarul tot așa ai sa fi văzut cum credei despre tine mergi plimbate in parc ia aure curat sau alerga in parc fa sport

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! happy Nu ai ce face. Trebuie să te obișnuiești cu ideea. Nu totul e după placul nostru în viață,winking dar asta ne dă mult sens în viață(o face să fie semnificativă) și ne face să mergem mai departe. Fii tare!winking Drumul spre succes e întotdeauna pavat cu eșecuri. big grin Doar cei care nu renunță indiferent de situație, ajung acolo unde visează. Funda? big grin

| HelpingHands a răspuns:

Caută să devii independentă. Serviciu, locuință proprie, iubit, responsabilități!

| NegomireanuAlexandru a răspuns:

Unde e intrebarea fata

| TarnovanNiNa777Flo a răspuns:

Cand am implinit 18 ani am plecat in Germania la munca. tot la 18 ani m-am si maritat. si mama mea e genul care ma vrea doar langa ea
Dar nu a avut ce face decat sa accepte. am ales sa-mi iau viata in maini si sa devin independenta
Acum am 20 si plec unde vreau cand vreau cu sotul fara sa se amestece ai mei
Ai 26 de ani. in primul rand cauta ceva de munca. devino independenta financiar. pe urma muta te. si incearca sa i faci sa inteleaga ca ai o varsta si ei nu mai pot controla absolut tot ce faci tu

| FanMetin2Alaska a răspuns:

Ar trebui sa sufli papadii