| anonim_4396 a întrebat:

Dupa o relatie de lunga durata ne-am despartit.
Am spus ca o sa fiu ok si da sunt dar atata timp cat il stiu singur sau mai tinem legatura din cand in cand.Nu sunt egoista chiar vreau sa ii fie bine dar simt ca ma doare daca spune ca ii e bine fara mine, se posteaza pe Facebook cu anumite persoane, nu ma mai cauta ca si inainte (ca si amici).Am incercat sa imi refac viata si chiar am o relatie la distanta cei drept ce am crezut ca ma va implini si ma va face sa mai uit dar nu pot in totalitate.Nu as vrea sa ne impacam pentru ca suntem clar foarte diferiti si nu avem planuri si dorinte asemanatoare dar nici nu pot sa ma gandesc ca ne vom face vietile separat, ca va face copii cu alta ca o va duce in casa si in patul unde a stat cu mine.
Cum sa trec peste asta si sa imi vad de viata?
Nu stiu de ce mi se intampla asta pentru ca noi chiar nu prea mai aveam nimic in comun iar raceala era foarte evidenta.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ceva este intre voi. Că altfel nu postai aici. Sau esti geloasa.

| Raducons a răspuns:

Din pacate nu se trece usor peste o fosta relatie, obsesia este o boala grea si de durata.
Spun din experienta pentru ca si eu trec prin asa ceva, nu vrea sa vorbeasca cu mine, m-a sters din lista de Facebook este insarcinata cu altul si tot ma gandesc la ea si nu stiu de ce.

| Osana254 a răspuns (pentru Raducons):

El spune ca e singur si dupa o lunga convorbire m-a intrebat daca vreau sa ne impacam dar nu stiu... Daca nu ma intreaba vreau sa am o apropiere de el sa ne vedem sa tinem legatura daca ma intreaba nu mai vreau sa ma impac.Adica il vreau aproape dar nu stiu daca voi putea sa mai releg aceasta relatie, sa stau cu el in aceias casa iar, sa il las pe actualul...

| Raducons a răspuns (pentru Osana254):

Deea trebuie sa lamuresti si cu actualul prieten, vine cu tine sau ramane cu mama lui, asa numai te amagesti si tot singura esti.
Convinge-l sa va mutati impreuna si sa lucrati amandoi chiar si la tine in oras, si pana la 30 ani va luati o casa a voastra, pe fostul daca nu il mai vrei inseamna ca nu s-a purtat cum trebuie cu tine si mai bine nu te mai intorci din drum sau vrei sa fii roata rezerva.

| AlexSalling a răspuns:

Un psiholog te poate ajuta sa superezi. Iti recomand cu caldura sa te duci la unul, este greu sa treci peste o relatie. Spune-mi mie..Paste fericit!

| Shdudhs7s6sz5w6qjw a răspuns:

Treci peste, mai mult ca sigur vei gasi pe cineva mai bun.Cel mai probabil esti tanara, traieste-ti viata!

| andeteopa a răspuns:

FIX in aceeasi situatie sunt si eu de un an. Dar stii ce? Usor usor, o sa treci peste. Stiu ca suna urat, ca si mie cand imi spun prietenii, stai ma ca iti gasesti alta fata, ei cred ca gata ma incurajeaza. Deloc! Eu am avut relatia de 14 ani si avem si un copil impreuna de 5 ani. Concluzia? Nu cred ca ar trebui sa gasim raspunsuri pe TPU sau internet, ca tu ce ai face, ca ala ce are face. NU! Ce ai face tu asta conteaza! Am citit articole si tot felul de bazaconii pe internet, daca fosta se intoarce daca fosta sta cu altul. PORCARII. Daca e sa fie O SA FIE! daca nu. Altu/Alta si poveste incheiata, crede-ma! Am 36 de ani nu am 1 milion, nu sunt Gandalf de urat, nici frumos si pana acum vreo 2 luni tot credeam ca nu o sa mai intalnesc pe nimeni. De unde stiu eu? Daca tot stiu ca nu o sa intalnesc vreo fata, atunci trebuie sa stiu si numerele de la loto de duminica seara normal? happy Asa ca STIU FOARTE BINE cat de greu e, dar incearca sa cauti alt barbat ca ciorba reincalzita nu e la fel de buna! Eu cel putin asta o sa fac happy