| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa iubești pe cineva de pe online după aproape 2 luni, fara sa va vedeți in viața reală?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Nu prea e normal, deoarece asta inseamna ca iubesti proiectia online a acelei persoane.Totusi,poate fi si un caz fericit, astfel incat ce e in online corespunde cu realitatea.Ar fi until sa stabiliti o intalnire fata in fata.

20 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru cei inecati in telefoane si social media, este normal.
Mai demult, tinerii se indragosteau de actorii din filme.

| kr.mdy a răspuns:

Nu

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, pentru ca aia nu-i iubire!

| Violleta2022 a răspuns:

Sa iubesti la 15 anisori?
Doamne, dar tu esti atat de mica de nici habar ce-i aia dragoste, nu ai.
Cine-i asta care-ti spune ce vrei tu sa auzi online?
Vreun proxenet sau pedofil...ca alta explicatie sa-si arate fata pe real, nu vad de ce sta ascuns.

Stai departe de astia, ca-ti aduc numai nenorociri!
Se dau drept tineri de varsta ta apropiata, cand ei sunt d efapt trecuti de prima tinerete si-ti spun numai lcururi frumoase ca sa te atraga sis a te fure sau violeze.

la 15 anisori nu ai tu prea multa minte si nici experinat de vaiata, de aceea ti se pare ca esti indragostita!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia nu e iubire.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
E un atașament prost.

| dullcat a răspuns:

Revin cu o completare, fiindca totul e negativ pe aici prin comentarii. Una din prietenele mele a inceput sa vorbeasca cu cineva de pe un joc, dintr-o tara straina.Si au hotarat sa nu-si trimita poze cu ei, sa fie totul surpriza cand se intalnesc fata in fata, ceea ce s-a intamplat dupa 1 an. Mentionez totusi ca atunci prietena mea avea 20 de ani.In prezent inca sunt impreuna, ea locuieste cu el, s-a mutat din Romania.Deci da, se poate, chiar daca foarte rar. Si-au dat seama ca iubirea in adevaratul sens a aparut abia mai incolo, si ca ce considerau ei la inceput iubire, de fapt era cel mult un atasament mai puternic.

Fiindca esti inca la o varsta frageda, propune o intalnire intr-un loc public si anunta-i pe parintii tai, mai ales daca persoana e din alt oras. Iti poti anunta si cativa prieteni, avand locatia activa pe telefon. E important sa fii precauta, sa evitam tragedii care vor sfarsi la tv, adica la stirile de la ora 18.

| ReddY25 a răspuns:

Nu,deloc

| ywar a răspuns:

Eu cred ca iubeste pasarica ta. asta cred ca iubeste si numai gandul unui film vazut la tine il infioara. E un dobitoc, da-i jet si block.

| anonim3247 a răspuns:

Nu e normal, pozele deformează mult realitatea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim3247):

Precizez ca am aproape 16

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot aia este pentru un băiat dacă pui poze modificate să te facă mai frumoasă.

| anonim3247 a răspuns:

Dacă nu s-au văzut nici în poze atunci fiecare iubește ce își imaginează el cum arată celălalt.

| haileewatson a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate întâmpla să te îndrăgostești de o persoană online, este firesc, dar s-ar putea să-ți placă doar avatarul nu și persoana reală.

| Miruna333 a răspuns:

Nu e iubire. E plictiseala, obsesie.

| slayer09 a răspuns:

Poate fi o iubire, dar nu e o iubire autentică, completa, țu te poți îndrăgosti de ceea ce gândește el, dar din spatele calculatorului nu îți poți exprima și emoțiile, gesturile, adică te îndrăgostești de o forma a imaginației tale către acel băiat, nu de însuși băiatul in sine, așa cum e el cu tot cu trup și emoții și gesturi și tot tacâmul.

| 199onur7 a răspuns:

Da este normal. 100000000%%%%%%. Si foarte Adevărat. 10000000%%%%%%%.