| mirunaaa96 a întrebat:

E urgent, dau funda! Fostul meu prieten are alta prietena.dar e la vrajeala..stie toata lumea dar de cateva zile tot ma cauta, a zis ca vrea sa ne impacam, ca ma iubeste..nu stiu ce. Acum seara m-a sunat..adica vorbim in fiecare zi dar acum seara am inceput sa glumim si nu stiu care a fost faza dar a venit vorba sa vina dupa mine si sa ma ia la el, pe moment mi s-a parut ok dar dupa aia l-am refuzat si mai ales ca e cu aia. Am facut bine, nu?

Răspuns Câştigător
| Trolli a răspuns:

Din moment ce are alta prietena (chiar daca e la vrajeala), voi nu mai formati un cuplu, mi se pare normal ca l-ai refuzat.
Nu prea mi se pare o dovada de dragoste: el iti spune ca te iubeste, dar are alta iubita. Pare ca nu prea niste ce vrea.
Stii ce se intampla daca cineva alearga dupa doi iepuri, nu prinde niciunul.

6 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Fostul tau prieten te ia de proasta. Si fostii trebuie sa ramana fosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu "aia" este problema dintre voi ci, ce anume a dus in acest punct al relatiei voastre. Iar faptul ca ai indoieli asupra nelamuriri tale clar ca ai un regret in privinta refuzului. Tu stii mai bine ce vrei sa faci. De ce nu discutati pe fata problema relatiei voastre si vedeti daca se poate reincepe sau nu o noua poveste de iubire intre voi.

| Morrígu a răspuns:

Ignora-l total.

| Codrut_Alexandru_1999 a răspuns:

Ai facut un lucru foarte bun deoarece el nu a stiut sa te pretuiasca pentru cine esti si a acceptat sa fie cu altcineva

| Tinușca a răspuns:

Exact asta a trebuit sa faci, cred ca ar trebui sa-i dai o lectie si sa-l pui la incercare direct si indirect.

| VeryV a răspuns:

Da. Ai făcut bine. Fetele de obicei trebuie să se lase mai greu convinse de băieţi. Dacă îl interesezi cu adevărat te va mai căuta cu siguranţă. Fetele sunt mai greu de convins. Şi vezi dacă se vă despărţi de fata aia pentru. tine. Atunci, cu siguranţă 100% îl vei interesa.