| Miruna0909 a întrebat:

Este normal sa dramatizezi atata din cauza ca nu s-au dus bine materiile fecale din toaletă, chiar daca ai tras apa si a mai ramas putin? Pana la urma ce vina am eu ca nu s-a dus? Mereu cand se intamplaa asta, mama ma cearta rau de tot si dramatizeaza de parca am omorat pe cineva, de ce de la orice tampenie fara logica trebuie sa se enerveze atat? Îmi vine sa ma duc la un psihiatru de fiecare data cand ma ceara fara nici un motiv. Sau o data aveam o cană goală pe birou la mine, și bineînteles, iar m-a certat (eu tinand cana aia pe masa ca sa imi pun dracul apa ca mi-e sete)

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Considerand ca, cel mai probabil, mama ta spala toaleta, da, e normal sa dramatizeze.De ce ii iau partea? Fiindca nu e deloc placut sa cureti o toaleta cu rahat uscat.Incearca si tu, sa vezi ce fun e.
Cand termini treaba, poti sterge cu hartie igienica peretii toaletei, daca au ramas murdari, fara sa atingi suprafata direct cu mana. Daca ai chef, poti da si cu peria+solutie de curatare. Oricum trebuie sa te speli pe maini dupa ce ai terminat.

Cana si eu tin pe birou, pentru apa, ceai etc.laughing)

| johnnny123 a răspuns:

N-o fi normal. Dar pe de altă parte, nu este normal nici să lași baia murdară după tine. Există perie de baie, există și varianta de a mai trage apa încă o dată.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Nu e normal, insa daca raman materii fecale in veceu chiar si dupa ce ai tras apa, da cu peria de veceu sa se duca.

| Celibataruexcitat a răspuns:

Suna la protecția copilului