| Meu_Fumul_1998 a întrebat:

Este păcat dacă fug de acasă lăsând un bilet părinților? Am 20 de ani o relație de 5 ani jumate și o relație cu părinții mei extraordinar de dificila.Ii iubesc însă ma doare sufletul fiindcă se comporta cu mine atât de urat. Știu ca nu ma vor ierta prea curând poate niciodată,însă ei au alea neamurile in loc sa își aleagă copilul. Îmi pare rău pentru ca voi face asta însă nu îmi dau de ales. Un sfat as vrea de la voi atât, doar sa mai aud păreri. Multumescsad

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Nu este păcat deloc. Daca nu ești respectat și iubit pleci. In plus, daca vrei sa pleci poți pleca oricând pentru că ești major, tu alegi ceea ce vrei sa faci în viața nu ei. Eu spun sa pleci, mult succes in viața de acumwinking

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai unde sa fie sigura locatia poti altfel nu merita

| Meu_Fumul_1998 explică (pentru mgtow):

Am unde sa stau, nu asta este problema

| ania a răspuns:

Fugi numai dacă se căsătorește cu tine. Niște preiteni de/ai noștri așa au făcut, au programat starea civilă fără să știe părinții și după ce au avut actele au fugit.acum au doi copii și s=au împăcat și părinții cu ideea.

| ania a răspuns:

Nu e păcat să fugi, e păcat să faci sex cu cineva fără a fi căsătorit.

| Simpatic a răspuns:

Pleaca dar ia in calcul si faptul ca poate la prietenul tau nu vor fi toate roz, s-ar putea sa ai niste parinti care nu te vor putea ierta si atunci vei ramane pe drumuri sau ajungi cum au fost multe plecate asa de acasa si neavand alta sansa prostituate (stiu cazuri) din lipsa de serviciu si pentru ca au ramas pe drumuri.
Deci eu zic sa pleci oarecum pe fata nu miseleste, sa le zici ma duc o perioada la prietenul meu bla bla ca aici nu sunt dorita, dar ma intorc eu peste un timp...eu zic ca e mai usor asa si pentru ei.
Si in plus in viata trebuie sa o dai pervers, nu stii ce se poate intampla si cum ajungi iar la mana lor asa ca un mic loc de buna ziua nu strica niciodata.

| Meu_Fumul_1998 explică (pentru Simpatic):

Dacă le spun mai rău voi face și ma vor tine in casa, nu as mai putea sa plec și stiu ca vor da in mine și de asta nu vreau, nu merita

| Mosotti a răspuns:

Nu e nici un pacat, pleaca si gata, e f bine.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu trebuie sa pui intrebarea asta de enspe mii de ori pentru a lua o decizie.
Insa problema alta.20 esti destul de tinerica.
Oare ai un serciciu tu si prietenul tau sufiicent sa va intretineti? Stii sa gatesti?
Perseverenta este cheia succesului!
Incearca o noua discutie cu mama, dovedeste-i ca te descurci pe cont propiu.
Sunt cupluri care s-au despartit si dupa 20 de ani de casatorie.

| Endoryus a răspuns:

De 3 intrebari in coa 'auzi' aceleasii pareri. De cata convingere mai ai nevoie?

| Alverto a răspuns:

Ai o meserie bine plătita? O să te descurci cu locuința și lucrurile de care ai nevoie zilnic?

| AureliusTPU a răspuns:

Parerea mea este sa pleci ca daca se comporta mereu urat cu tine e sa pleci dar nu stiu daca se comporta asa ca sa te faca mai puternic, mai bine le spui direct in fata ca astfel poate vei avea de pierdut

| Meu_Fumul_1998 explică (pentru AureliusTPU):

"Iar pisi ochii"...mereu mi au spus asta când plângeam, și ei știu ca sunt mai sensibilă și plâng fiindcă ma doare însă pe ei nu i afectează cu nimic chestiile astea. Nu mai am ce sa. Pierd. Am fost acum o săptămâna la prietenul meu și mi-am dat seama cât de diferit este totul și cât se fericita și liniștita sunt. Aici nu pot face nimic, simt ca nu pot sa ma dezvolt deloc

| AureliusTPU a răspuns (pentru Meu_Fumul_1998):

Nu se face asa mai ales la copilul lor