| BlackyCat a întrebat:

Eu ce sunt daca mama e romanca si tata bulgar?

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Conform legii române, ești român/că; nu știu însă ce prevede legea bulgară despre cetățenie. Posibil să poți avea cetățenie dublă. Ai putea pune o întrebare pe adresa ambasadei bulgare.
http://www.mae.ro/foreign-missions/3499

| miTzuliK93 a răspuns:

Hibrid. laughing In schimb poti avea cetatenie atat romana cat si bulgara fara probleme.

| anonima0101 a răspuns:

Corcitura! laughing rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonima0101):

Mi-ai luat vorba din gura laughing

| anonima0101 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

| Silvia93 a răspuns:

Depinde si unde te ai nascut.
Mama e italianca tatal rus iar eu nascuta in Ucraina dar locuiesc in Romania.ce sa mai zic? laughing
Sunt jumate rusoaica jumate italianca.

| Alissa11 a răspuns:

Daca mama ta e romanca inseamna ca s-a nascut in Romania, nu a luat cetatenia parintilor ei si tatal tau la fel. Deci, esti romanca ( daca te-ai nascut in Romania ). FUNDA?

| Winchester308 a răspuns:

Practic,esti o corcitura.Nu spun asta ca jignire, du-te in dex si cauta cuvantul daca nu ma crezi.Esti un amestec intre o romanca si un bulgar.

| TortQuemado a răspuns:

Evreică.

| Catalyn45 a răspuns:

Robulga poate.

| ElaT a răspuns:

Cred ca esti romano-bulgaroaica... ceva de genul...