| ralumihai a întrebat:

Eu vreau sa ma mut cu iubitul, parintii nu ma lasa, au zis ca daca plec vin cu politia. Sunt majora ce sa fac?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti majora n-au ce sa-ti faca parintii si nici politia nu intervine in asemenea cazuri, daca te-ai mutat de bunavoie.
Problema este daca va puteti intretine singuri, fara ajutorul parintilor.

| mgtow a răspuns:

Prima oara sa aveti salarii si dupa aia va mutati in chirie ca sa nu aveti probleme cu ceilalti parinti

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai daca esti majora ce sa-ti faca? Raspunzi de propriile tale fapte ca orice om adult.

| OnuOnulică a răspuns:

Atâta timp cât ești majoră nu ai de ce să-ți faci griji. Tu decizi orice legat de tine de la vârsta de 18 ani.

| Fatamuntilor a răspuns:

Au oare parintii tai motive sa se indoiesca de iubitul tau?
Are trecut dubios?
Pentru oricare parinte normal la cap viitorul copilului sau este important,chiar daca esti majora,vei fi la moment dat la casa ta.
Nu este corect din partea ta sa te muti la iubitul tau,mai ales in felul asta!
Iata ce zic eu! Invita-l la voi acasa pe baiat,fa-i cunostinta cu ai tai, si asigura-i ca esti in siguranta cu el.
Dar problema este alta:Va ve-ti putea intretine? Sunteti in stare sa platiti facturi, mancare si toate cele?
Parintii tai trebuie sa se asigure ca vei avea confortul pe care il ai la casa parintilor tai.
Pe de alta parte odata ajunsa la iubitul tau vei fi nevoita sa gatesti, sa speli, sa faci curatenie, esti in stare?
Gandeste-te si la asta!

| Eastwood a răspuns:

Nu are ce sa-ti faca politia sau parintii tai deoarece esti majora. Problema vine insa de la parintii tai, sigur nu il agreeaza pe iubitul tau, discuta cu ei aceasta problema, poate rezolvi ceva, nu fa nimic pe ascuns!

| TheFragranceMaster a răspuns:

Du-te fato! Have fun! Lasa-i in durerea lor! Serios vorbind ce sa faca politia, esti majora! Faci ce vrei.

| Villan_Ek_1994 a răspuns:

Salut! Dupa varsta de 18 esti amjora si pentru deciziile tale esti responsabila, ai discernamant, o problema este daca iubitul tau este minor doar in acest caz se poate intampla ceva iar daca amdoi sunt-eti majori nu are nimeni ce sa va faca. Daca parintii tai o vor face cu siguranta vor primi si o felicitare cu cateva zerouri la final. Ai dreptul al libera alegere, acum ac parinti taii nu il plac pe tip este cu totul o alta problema avem dreptul la o viata intima, privata, si dreptul al casatorie. Cred insa ca daca vei face acest pas si vei pleca cu el..trebui sa te gandesti foarte bine pentru ca mai tarziu sa nu regreti decizia adica nici s ail pierzi pe iubitul tau si apoi sa ai o relatie cu parintii. Dragostea este frumoasa si dulce insa partea proasta este ca pe cat de fumoasa este la fel de Distrugatoare este. Revenind la subiectul principal stai calama nu te teme poat parintii tai sa vina si cu cei de la FBI ca nu au ce sa iti faca.
Mult succes!