| Sportacus123 a întrebat:

Eu zic că până la urmă tot cel mai bine e să fii singur. Poți să te culci când vrei, poți să te trezești când vrei, poți să asculți muzică când vrei, nu mai cerți pe nimeni că sforăie.
Voi cum preferați? Singuri sau într-o relație și de ce?

16 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ideea ta o avea si Pavel Stratan pe o piesa, el zicea ceva de genul " ma culc cu cine vreau, beau cand vreau"!

Dar societatea nu a fost construita din oameni singuri, nici lumea la modul general.
Deci nu e bine sa fii singur pe niciun plan, oricum am defini singuratatea!

Stiu numerosi oameni casatoriti care stau si atarna in acea casnicie doar de ochii lumi, ei fiind separati si in casa si ca bani si ca sentimente...deci din toate punctele de vedere, asta este altceva!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Omul bune făcut să trăiască singur. Concluzia ta cu singurătate e doar din cauza că nu ai găsit pe nimeni

| Frank51 a răspuns:

Tu preferi singur că nu ar sta nimeni cu tine vărule, aia nu e preferință ci doar acceptare.

Toate argumentele alea sunt nule într-o relație.

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru Frank51):

Pe bunewinking, asta e purul adevar.din intrebarile lui rezulta ca e singur saracu de el si nu pentru ca vrea elwinking pentru ca nu ar sta nimeni cu el..Bine tinand cont ca la varsta lui de 22 de ani si-a luat primul job, stand pe banii lui mami si tati, tinand cont din intrebarile lui ca e saracu de el obsedat de filme x..ca nici alea nu-l mai atrag, ca e dependent de energizante, ca la 22 de ani omu inca se uita le desene, tinand cont de ce mentalitate de rahat are ca nu vrea nimic de la viata decat sa aiba bani ca sa nu moara de foame si inca sta cu mami si tati in casa..normal ca o sa stea singur toata viata,ce femeie s-ar combina cu unu care e mai femeie ca ea? NICIODATA nu o sa-si faca vreo relatie daca se comporta ca o fetita. Daca ar fi fost barbat ar fi luat initiativa sa se care dracu si sa se descurce singur in viata,sa faca bani, sa ajunga cineva, sa lasa filmele x, sa lase desenele, sa se puna pe muncit, pe cautat solutii sa ajunga cineva. Femeile nu stau cu papagali care la 22 de ani inca asteapta sa-i intrebe mamica vrei ciorbita? Toti astia care zic ca prefera sa fie singuri ca n-au ei nevoie de femei in 90 la suta din cazuri sunt niste l4bari,fara scopuri in viata,care se multumesc cu faptul ca traiesc si ca au un job stabil,niste depresivi. De ce ronaldo,messi si alte celebritati de astea care au bani de se plictisesc au iubite? Pt ca e aiurea sa fii singur,toata lumea tanjeste dupa iubire, afectiune, astia care zic ca nu o vor, se mint singuri, de fapt o vor dar nu vor sa lupte pentru eahee hee, saraci de ei cred ca daca stai cu mamica la 22 de ani in casa, care nu muncesc deloc sau muncesc doar ca sa aiba activitate, cred ca vine beyonce si ii baga in seamahee hee.

| Frank51 a răspuns (pentru Alexandru1111199):

Timp mai are să se schimbe că e tânăr, problemă va fi după 30 de ani când deja se schimba și fizicul și nici chef nu mai este de "hai să fac, să învăț, să fiu mai bun".

Indiferent de faptul că ai sau nu pe cineva, dacă până la 30 de ani ca bărbat nu ai lucrurile în ordine e nasol cam din toate punctele de vedere.

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru Frank51):

Pai din intrebarile lui nici nu pare ca vrea putin sa evolueze.Nu-i vezi schimbarea de gandire, sa-l vezi ca de maine incepe cu intrebari gen : salutare TPU cum sa ma ridic din mocirla in care sunt? Are destul timp sa se schimbe dar pare ca ii e prea lene sa o faca.

| Hyperion7 a răspuns:

O zicala zice "vulpea când nu ajunge la struguri, zice că-s acri" așa și tu.
Daca ai avea o relație, îți zic eu că in secunda 2 ai fii adeptul relațiilor.
Normal că într-o relație preferbig grin

| wildthing a răspuns:

Eu pot sa spun doar...mai bine singur decat cu femeia nepotrivita.winking

| Lupică27 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, oamenii nu sunt facuti sa traiasca solitari.
Oricum nu mai exista acum iubire, dragoste, totul e pe interes, ori ca sta una cu tine pe interes ori ca esti singur tot aia e.

| Miruna333 a răspuns:

Nu ma plang de singuratate, pot sta singura, dar cel mai bine in 2. Singuratatea e boala grea

| nyoentox2002 a răspuns:

Pai mereu se întâmplă când ești sigur sa vrei sa ai relație și când ai relație sa vrei sa fii singur(daca nu te poți atașa de persoana respectiva)
Prefer sa fiu singur decât cu una pe care nu o iubesc ca exemplu!

| ALM2000RO a răspuns:

Prefer singurătatea totală, chiar izolarea socială (în care sunt în prezent de 2 ani) 100% și sunt total de acord cu tine, susțin întru totul ceea ce ai zis. Fiind singur nu mă bate nimeni la cap cu nimic și pot dormi oricât vreau și pot să lenevesc oricât fără să-mi pese de părerea celorlalți (a unor falși prieteni sau a unei false iubite). Pot să nu fac nimic fără să mă intereseze ce zic ceilalți și fără să tragă nimeni de mine. big grin

| ILoveBlackCats a răspuns:

Depinde de persoana cu care esti într-o relatie. Daca e persoana potrivita, va respectati si iubiti reciproc, atunci da. Daca e persoana nepotrivită, simti la un moment dat ca nu functioneaza, si ca iti era mai bine singur

| norisorulpufos a răspuns:

Da.
Cel mai bine e singur.
Dar trebuie să fii expert in grătare.
Eu am surse și fac cel mai bun pește, nu e o laudă, dar am invățat.
Și am un vin foarte bun.
Când rareori am tangență cu oameni bipezi.
Se atașează de mine, că sunt o prezență plăcută.
Nu mă laud, am dedus din reacția lor.

| Naavin a răspuns:

Asa am zis si eu, ca vreau sa fiu singur, ca e bine singur, ca daca as putea pe varf de munte m-as muta.
Ei, si uite ca a venit facultatea si stau in chirie...singur, precum am vrut. Mor de plictiseala, vin la facultate plangand, nu cunosc pe nimeni aici, oamenii sunt superficiali, prieteni nu prea reusesc sa-mi fac. Crezi ca nu mi-ar fi mai usor daca as avea o iubita? Mi-ar fi, dar problema este ca nu pot iesi in piata cu banner "Caut iubita".

Nu stiu cati ani ai, dar mai tarziu s-ar putea sa te convingi, sau s-ar putea sa nu te convingi. Depinde de persoana si de personalitate. Eu ma credeam de-a dreptul antisocial, daca m-a ajutat la ceva faptul ca stau singur in chirie este ca am descoperit ca sunt mai sociabil decat credeam, si ca am nevoie de socializare si chiar de dragoste.

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru Naavin):

Pentru @lupica asta nu mai dramatizati ba atat rolling on the floor, si iubirea, dragostea, e un interes. Tu stai cu o persoana pentru ca o iubesti si asta e interesu tau ca stai cu ea pentru ce te face sa simti.MEREU e vorba de interes.Cand iti faci cartofi prajiti, nu e un interes? Ca e interesu de a manca?