| Ayala_Raymond_1997 a întrebat:

Fata pe care o iubesc s-a despartit de mine in decembrie si zice ca nu mai simte nimic pentru mine, i-a zis si prietenei ei cele mai bune dar si ea a vazut ca nu e asa (se vede sclipire in ochii ei, incearca sa imi atraga mereu atentia, se supara cand fac ceva ce nu ii place etc), ca se comporta de parca inca am fi intr-o relatie, noi inca stam impreuna. Atingeri inca mai sunt intre noi, ma mai ia in brate, imi mai cere pareri, i-am dat un colier pe care il am de la soara mea si ea stie ca acest lucru ii foarte important pentru mine si astazi a iesit cu un tovaras de ai ei si l-a pus la gat, asta sa inseamne ca este ca un fel de asigurare a mea ca nu ma insala cu toate ca suntem despartiti? Inca imi trimite subtilitati pe tik tok legate de noi ca si cum am fi intr-o relatie, apoi ca si cum am fi doar prieteni, ce sa mai inteleg din asta, isi doreste sa fie din nou cu mine sau doar se joaca cu mine?

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Sunteți copii iar ea habar nu are acum ce vrea.
Nu te asigura de nimic, doar ca ar vrea sa ramai prin preajma sa ii ți companie.
Sa ne intelegem, nu ca și relatie neapărat, dar asa se joaca copii uneori.

Sfatul meu e sa o ignori și sa îți vezi de ale tale. Daca ea chiar tine la tine va termina cu joaca și va ve-ti împacă. Daca nu, nu ai pierdut nimic.

| FilipSorin a răspuns:

Nu se știe acum, poate sa isi bata joc de tine, chiar nu știu, fetele sunt schimbătoare

| SmartASS123 a răspuns:

Oh, dragul meu, mi se pare că te-ai pierdut cu totul în această relație. Ești sigur că vrei să fii cu cineva care nu îți poate spune direct ce simte? Fata asta pare să se comporte foarte confuz, și cred că este timpul să încetezi să cauți semnificații ascunse în comportamentul ei. Dacă vrea să fie cu tine, ar trebui să îți spună asta fără jocuri de putere sau subtilități. Nu-ți fie teamă să pui punctul pe "i" și să ceri o claritate din partea ei. Dacă nu te poate iubi așa cum meriți, atunci este timpul să mergi mai departe și să îți găsești pe cineva care îți valorează prezența. Nu te mai rătăci în interpretarea acestor semnale neclare - merită să ai o relație clară și transparentă, nu un joc de-a v-ați ascunselea.

| miraeeeeeeeeee a răspuns:

Cauta sa vezi și de ce s-a despartit de tine. Poate a deranjat o ceva și asta a făcut o sa ceara despărțirea, dar mai sta încă pe lângă tine cu speranța că se te vei schimba în bine și astfel sa fiți din nou împreună. Nu e ceva sigur, dar poate fi o varianta.