| alina_4026 a întrebat:

Fetelor ajutati-ma va rog, vreau sa-mi uit iubitul.De fiecare data cind greseste si isi cere iertare eu il iert foarte repede.Insa acum ceia ce mi-a facut este de neertat. A incercat sa se culce cu alta fata, fata a fugit, de fiecare data cind se imbatta ma umileste. M-am gindit bine si nu am nevoie de asa baiat.Il iubesc enorm insa trebuie sa trec peste asta. Dati-mi sfaturi cum sa il uit mai repede...

Răspuns Câştigător
| pisoias a răspuns:

Sfaturi ar fi ele multe dar numai tu te poti ajuta.Rupe orice legatura cu el si il vei uita, mai devreme sau mai tarziu.Asta numai de tine depinde, de cata vointa ai.

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Intotdeauna trebuie sa stii ce vrei de la viata, sa iei decizii inteligente, bine cantarite si sa-ti asumi raspunderea! Uite eu am luat decizia unui divort dupa 20 de ani de casnicie.Nu mi-a fost usor, dar si azi dupa 3 ani nu regret nimic!

Răspuns utilizator avertizat
| jolidon a răspuns:

Nu stiu daca este neaparat necesar sa il uiti. daca il iubesti asa cum spui nu e nevoie sa faci asta. faptul ca a vrut sa se culce cu alta fata nu e atat de gravwinkingbaietii le scutura si pleacawinking tu esti constanta in viata lui. un lucru rau este ca te bate si te umileste. e cumva tigan? comportamentul asta nu o sa se schimbe niciodata si trebuie sa fii constienta de asta. am trecut prin ceva similarhappy deci poti sa imi lasi un mesaj privat daca nu te-am lamurit

| DomnisoaraLove a răspuns:

Buna! kiss
Eu te sfatuiesc sa nu-l mai ierti, nu se indreapta acum, nu se va indrepta nici mai tarziu (cazul tatei ) Daca asa e el invatat nu-l poate dezvata nici dracu'. Decat sa suferi toata viata, mai bine sufera acum... baieti sunt destui, te-mpiedici de ei... uita-l, sunt sigura ca intr-o zi, se va ivi cineva si pentru. tine. happy, nu face greseala sa te casatoresti cu el (mai ales daca le are cu bautura), te va umili mereu, si mereu se va uita dupa altele.
Stiu ca e greu sad, stiu ca-l iubesti, acum nu-ti dai seama dar mai tarziu iti va parea rau, mai ales daca va veni si un copil, va suferi si el, vei suferi si tu.
E viata ta, tu ai controlul aspupra ei, dar ar fi pacat sa suferi!
Cand eram mica mama imi spunea asa :" Daca il vezi ca are o apucatura, lasa-l, ca rare cazuri s-au mai dat pe brazda."
Sper c-ai inteles!kiss
O zi buna, si mult noroc, cauta cu atentie in sufletul tau, nu te lasa furata de prima dragoste!

| XxRoyalxX a răspuns:

Trebuie sa nu te vezi cu el sub nici o forma asta te va ajuta si daca nu il iuti vorbesti cu un psiholog te duci la biserica faci ceva te rogi sa il uiti sau iesi cu altul.Asa vei uita dar e cam greu big grin Am si eu o intrebare la mine dar raspunde plzzbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna; eu sunt sora lui luisfigo,si te rog sa nu-mi dai *ignore* pentru ca vreau sa te ajut; deci:daca-l iubesti nu prea ai ce sa faci! deocamdata el acum doar bea si lucru asta nu e grav,iar daca obisnuieste sa te umileasca nu trebuie sa pui la suflet pentru ca asa sunt barbatii; el prin asta dovedeste ca e un tip puternic,si la urma urmei prin asta se deosebeste el de foarte multi altii; stiu ca e greu sa-l uiti,asa cum si aia de-a fugit,are acum,probabil,aceeasi problema; ideea e urmatoarea:daca te mariti cu el sigur se va schimba si va deveni al om; vei vedea ca atunci, cand va bea ca un porc, nu te va mai umili ci te va rupe cu bataia; dar si asta se poate schimba daca te apuci si-i faci vreo 3 plozi,pentru ca isi va da seama ca are anumite responsabilitati,si se va ocupa de educatia lor; asta insemna ca pe tine o sa te bata mai putin,pentru ca va trebui sa stai la rand; dar sa nu divortezi pentru ca ai copii si ei au nevoie de un tata; asta e raspunsul meu; frati-mi*o zice altfel,dar nu vreau eu sa-l las sa scrie,mai ales ca tu ai cerut ajutorul fetelor; bine hai ca spun ca vad ca nu ma lasa:* esti proasta facuta gramada,daca zici ca iubesti enorm un alcoolic care se pisa pe el cand se imbata si care alerga femeile prin parc!*; dar nu-l baga in seama pe fratele meu, ca asa face el cand se enerveaza; scrie urat fetelor de aici, care nu vor decat sa-si rezolve problemele! poate il dau adminii afara! ce mai m-as distra! te pup, fata!