| anonim_4396 a întrebat:

Fratele tatălui meu are o soţie, iar soţia are un frate care are un fiu. Eu sunt rudă cu acest băiat?

Răspuns Câştigător
| Karinakari99 a răspuns:

Nu eşti nici o rudă cu acel băiat.Este nepotul mătuşii tale, dar tu eşti nepotul ei prin alianţă, nu rudă de sânge cu mătuşa. Aşadar nu eşti nici cu băiatul. Băiatul este vărul vărului/verişoarei tău/tale.

12 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Prin alianţă, DA! De sânge NU!

| mona a răspuns:

Nu esti nicio ruda cu acel baiat

| Mihaela1964 a răspuns:

Da-dar indirect.Sotia fratelui tatalui tau(care-ti este unchi) iti este deci matusa.Fratele ei iti este unchi de asemenea, iar fiu lui iti este var prin alianta.

| Iulian03 a răspuns:

Nu.

| Alexaaandraaa a răspuns:

Doar prin aliana.

| monycutzza a răspuns:

Da, iti este verisor

| lary1399 a răspuns:

Fratele sotiei e fratele cumnatei (pentru tatal tau), deci ai putea spune ca e aproape cumnatul tatalui tau. Deci voi 2 sunteti veri de-al 3-lea, dar indirect.

| MisterSecret_1898 a răspuns:

Nu ești rudă, dar părinții vor fi împotriva unei relații... tongue

| motherf a răspuns:

Si tie iti place de ellaughing!

| TheDarkSenpai a răspuns:

Da esti ruda este un var de al 3-lea pentru tine. acum funda