| pinkystyleツ a întrebat:

Funda. Ce sa fac daca tatal meu este agresiv cu mine? e exagerat de,, protector" si gelos. Ieri am fost afara cu 3 fete si 3 baietii, iar eu inainte de asta am fost pana in mall cu una dintre fete sa isi cumpere ceva de imbracat. Iar cum stateam toti 6 in parc fata s-a dus 5 minute pana acasa sa isi lase pungile impreuna cu celelalte 2 fete. Iar eu am ramas acolo pentru ca era prea departe si ele se intorceau repede. Iar atunci m-a sunat tata si venise acolo unde sunt eu. Cei 3 baietii stateau pe banca iar eu in picioare la cativa cm de ei. Mi.a zis sa trec in masina si a inceput sa urle ca de ce stau cu 3 baietii pe banca straight face si nici macar nu stateam langa ei. In fine pe langa asta mi.a mai gasit un telefon cu o cartela de cosmote pe langa unul care il mai am eu. ( el de cateva luni nu mai ma lasa cu nici 1 telefon). Si se oftica asa de tare ca nu a gasit mesaje si apeluri straight face si l.am intrebat de ce te oftici ca nu poti tu sa te bagi in viata tuturor? Si venise sa imi dea un cap in gura in mijlocul strazii straight face. Acum nu mai ma lasa iar sa ies din casa toata vara. Ce ar trebui sa fac, cum sa ma comport? Tin sa mentionez ca parintii mei sunt despartiti eu stau la bunici iar mama este plecata din tara. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

Da.Parintii sunt protectivi, si la tine probabil ca e acea perioada de a cunoaste cat mai multa lume, iubiti, si asa mai departe.El inceraca doar sa te protejeze, e felul lui de a-ti spune ca lumea e nedreapta si el nu stie cum sa ti-o spuna intr-un mod cat mai dragut.ASculta-l,si uneori ar fi bine sa-i dai si dreptate chiar daca el nu are.Nu te incapatana ca si o rebela, si nu-i intoarce vorba inapoi. Aproba-l, si o sa vezi ca treburile vor merge mult mai bine.
Te pup!

14 răspunsuri:
| William a răspuns:

Pai tu nu vezi ca in poza de la profil arati de parca ai veni de pe centura? De fapt ce ''parca''?

| pinkystyleツ explică (pentru William):

De unde stii tu ca poza nu este luata de pe net?happy in loc sa aberezi ar trebui sa stii ca pe astfel de site.uri nu se pun poze personale. Dar na. Nu toti vedem intr-adevar pentru ce se foloseste de fapt TPU.winking

| William a răspuns (pentru pinkystyleツ):

Mi s-a parut ca tu esti in poza, dar chiar daca ai luat-o de pe net nu poti sa fii prea departe de fata aia. Imi imaginez ca vrei sa fii asociata cu persoana din poza, altfel nu vad de ce ai pune-o la profil.

| pinkystyleツ explică (pentru William):

Chiar daca as fi si eu nu mi se pare normal sa ma judeci dupa felul in care arat. Nu are nici o legatura cu relatia mea tata-fiicahappy mersi oricum.

| William a răspuns (pentru pinkystyleツ):

Stai asa ca nu am inteles bine. Vrei sa spui ca nu poti sa judeci o persoana dupa felul in care arata pentru ca s-ar putea sa te inseli? Atunci ce ar trebui sa cred cand o vad pe asta https://www.facebook.com/sabrozita.exquisita?fref=ts? Si sa stii ca singurul moiv pentru care tatal tau te tine din scurt este pentru ca nu vrea sa ajungi o c**va.

| pinkystyleツ explică (pentru William):

Poate asa este laughing) dar eu nu arat asa in orice caz.

| OnuOnulică a răspuns:

Buna eu cred ca ar trebui sa il asculti cred ca face asta numa ca sa te protejeze chiar daca cateodata exagereza... asta e acuma ascultal si tu pana faci 18 ani.

| al3xander a răspuns:

Auzi sa fie gelos, sa iti dea un cap in gura. cand zici de un tata ca e gelos inseamna ca e bolnav psihic. ai si tu o viata privata, nu trebuie sa te vertifice non-stop. inteleg ca orice tata isi protejeaza fiica insa orice fiica mai are nevoie si de o mama care sa o protejeze de un tata "diliu" si sa-i dea sfaturi. iti recomand sa iei legatura cu mama ta si sa-i spui tot. iar pentru aia de sus care tot ziceti ca o protejeaza: sa aveti si voi soarta ei sa fiti la fel de protejati

| greyhound a răspuns:

Cred ca taica-tu a facut si vazut prea multe la viata lui, stie cam ce poti sa patesti si probabil de aia e excesiv de protector

| MineIsLikeABridge a răspuns:

In primul rand nu e agresiv, ca nu te bate, o palma nu e bataie(in caz ca ti-a dat) e paranoic, e o boala mentala, ar cam trebuii sa vada un doctor, fiindca e serioasa treaba, chiar daca nu prea pare

| anateoPwP a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te comporti mai adecvat cu el si sa-i explici toate astea politicos.

| dbem a răspuns:

Poi ascultal daca ai sub 18, chiar daca tu zici ca esti matura si ca gandesti ect. cu timpu poti ajunge o doamna cu mai multi domni. Toate fetele care nu au fost protejate au ajuns asa fiind ca cu timpu un lucru simplu duce la altele mai mari, fara sa realizezi.

| MineaStefan1952 a răspuns:

Trebuie sa fi mai incelagatore cu tatal tau sa certi pare colegilor tai cu te incelegi cu tatal tau si sa iei legatura cu mama ta din straine mai des si atuce vei icele legatura dintre tata si fica

| Byby27 a răspuns:

Eu zic sa il asculti deoarece el a fost ca tine tu nai fost ca el si poate daca te porti frumos poate ti se scurteaza pedeapsa si sa te mai feresti putin de locurile in care sti ca te poate vedea cineva cunoscut si sa te parasca sau sa te vada tatal tau... sper ca ti-am fost de folos. papa :*