| andreepetpu a întrebat:

FUNDA! Salut TPU.As dori si eu un remediu pentru albirea dintilor.(nu pasta de dinti cu efect de albire si nici produse teleshoping.)As dori ceva traditional.Raspunzi corect, FUNDA PE LOC!

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

In zilele noastre, exista pe piata o multitudine de sisteme destinate albirii dintilor - printre ele se numara pastele de dinti speciale, gelurile, benzile sau agentii de albire obtinuti direct de la dentist.

Albirea dintilor este in principiu recomandata persoanelor care au dinti sanatosi - care nu au fost deci supusi multor tratamente - si gingii fara probleme. Hipersensibilitatea dentinara si dintii cu fluoroze sunt contraindicatii ale albirii dentare.

Ea nu este recomandata nici pacientilor cu explozii carioase. "Candidatii" ideali sunt cei care vor sa scape de petele galbene de pe dantura. Cu toate acestea, procedura nu este indicata tuturor.
Cel mai indicat ar fi sa ceri parerea dentistului tau.

Mai poti folosi bicarbonat, sare sau zeama de lamaie.

6 răspunsuri:
| Ezyo a răspuns:

Bicarbonat de sodiu...happy

| scumpik99 a răspuns:

Nu mai manca dulce mult astfel nu mai ai carii(bine asta nu inseamna sa renunte de tot dar cu masura), spala-te pe dinti in fiecare dimineata si seara, foloseste ata dentara si apa de gura
Astfel nu vei albi dintii dar vei opri la ingalbenirea sau innegrirea lor mai mult.Succes.

| zdrangoi a răspuns:

Bicarbonat de sodiu sau chiar sare.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| andreepetpu explică:

Tnx.Toate raspunsurile sunt bune.Dar nu e destinat miehee hee

| VlAdEmInEm a răspuns:

Sare