| mycrazyworld14 a întrebat:

Fundaa pentru raspunsul care chiar ma ajuta!

deci...sunt cu un baiat de o luna si un pic.Ne placem foarte mult, ne intalneam in fiecare zi, etc.(totul roz). DAR, de la un timp am inceput sa nu mai fim asa de apropiati.sadNu ne mai intalnim in fiecare zi dupa scoala si mai multe. OK, nu stiu de ce ne'am indepartat.Il plac mult, dar totusi... e o problema.sad

De la un timp in coace mai imi place de un baiat si stiu ca nu are rost, ca lui nu ii place de mine si ca doar isi bate joc de toate fetelesadProblema e ca se baga in seama cu mine si il vad in fiecare zi la scoala si asa o sa imi placa tot mai mult de el.

intrebarea unu:cum sa fac ca sa fie iar ca la inceput relatia cu acel baiat de care m-am indepartat?
intrebarea doi:cum sa uit de celalalt? pentru ca nimic nu functioneazasadsi intr'un fel nici nu prea vreaulaughingbig grinsau cum sa il cuceresc? mersi:*

Răspuns Câştigător
| Tequilla_3721 a răspuns:

Off...Draga CrazyWorld.Noi fetele mereu asaa!
Deci, intrebarea unu : Incearca sa il iei de o parte [discutia sa iabe loc fata in fata nu la telefon sau pe messenger],si discuta spune-i ce ai pe suflet! Daca va rade sau va ezita, inseamna ori ca isi bate joc, ori ca ceva/cineva a intervenit... Daca cineva a intervenit, da si tu dovada de indiferenta [ca nu e doare/chiar daca doare rau!].dar asa te va crede in limba dupa el si va profita de tine!
Intrebarea numarul 2 : Daca vrei sa uiti de el,pur si simplu, puneti in cap, ca nu vrea decat sa isi bata joc, la fel ca si de celelalte fete [in plus e un pusti care inca nu stie ce vrea...mai ales cand e vba de o relatie serioasastraight face(rar intalnim asa ceva)].
Si daca vrei sa il cuceresti, intai asigura-te ca merita efortul.adica daca si-a mai schimbat comportamentul fata de fete...interesandu-te la alteele care au avut de a face cu el, daca nu, inseamna ca e un MARLAN cu "M" mare.
Iar tu esi o finutza care trebuie sa ai personalitate si mai ales MANDRIE de fata!
COnsider ca tu pui suflet in relatii, te simt! asa suntem noi fetelewinking dar majoritatea baietilor ne dezamagesc!
Te pup, ai grija de tine si... daca vrei sa imi dai fundita te rog!kiss :-x

6 răspunsuri:
| Ancutsa a răspuns:

Buna!
1. Cu prietenul tau, poti sa vorbesti fata-n fata si sa lamuriti intre voi problemele, nu pe mess, telefon ( asa va puteti certa ).
Si sincer, chiar in fiecare zi. eu cred ca dupa, se mai satura si el. vrea putina liberate.Incearca sa-l tratezi cu putina indiferenta nu foarte mult, in sensul ca. sa te caute el mai mult pe tine, decat tu pe el.Asa ajunge sa tina foarte mult la tine.

2.In legatura cu baiatul acela, sincer. nu te baga. Daca el e genul de tip sa-si bata joc de fete, ce rost are? Lasa-l si vezi-ti de relatia cu prietenul tau daca tot spui ca tii la el.

Sper ca totusi te-am ajutat cu un sfat! big grin

| AddaXD a răspuns:

Pai in primul rand poate v-ati indepartat pentru ca fiecare s-a indepartat in felul lui de celalt. De ex tie iti mai place de cineva. Incearca sa te apropii iar de primul baiat sau sa discuti cu el, daca vezi ca nu mai merge nu pierzi nimic daca incerci sa afli daca cel de-al doilea chiar te place si numai isi bate joc de tine.

| Irmmma a răspuns:

Pai stai putin... tu nici nu stii ce vrei! In primul rand daca vrei sa fie ca la inceput cu primul baiat ...trebuie sa renunti la ideea ca iti place de celalat [trebuie sa vrei asta altfel nu poti ]! Poate te atrage doar fizic, ce sa zic :-s. S-ar putea sa ti se para ca nu te-am prea ajutat dar gandeste`te. Daca vrei sa fie bine cu primul ignora-l total pe celalalt! Nu te juca cu amandoi odata ca ii ranesti.

Sau, renunti la primul si il cuceresti pe primul. Pai cum thinking Fa-i din ochibatting eyelashes, zambeste`i happy, impinge-te din cand in cand in el smug [ dar sa nu creada ca e intentionat, asa intamplatorwinking ].

Sper ca te-am ajutat! :X
Bafta happy!

Te pup scumpa :*!

| diia29 a răspuns:

Deci:
ca sa faci sa fie chiar la inceput, spune-i-o in fata
(exemplu: "eu cred ca ar trebui sa ne vedem mai des,, acum serios, am si inceput sa uit de tine, si daca o s-o tinem tot asa nu o sa mearga)

si daca vrei sa uiti de baiatul celalalt gandeste-te ca daca te-ai combina cu el l-ai pierde pe cel pe care il placi, daca zici ca isi bate joc de toate fetele ce rost are? crezi ca nu ar vrea sa-si bata joc si de tine?
eu zic ca n-are rost sa-ti bati capul cu el...
dar daca chiar iti place si crezi ca nu are cum sa isi bata joc de tine te inseli! probabil tu esti o fata care pune suflet intr-o relatie si o sa te faca sa suferi, iar el, din cate am inteles, un baietas care nu stie ce vrea de la viata...

deci revino-ti cu picioarele pe pamant si concentreaza-te pe baiatul cu care esti impreuna...

daca crezi ca am scris numai prostii ignora-ma. cel mai mult conteaza ce crezi tu, eu am spus din propria experienta (ce raspuns vrei de la un copil de 14 ani)
oricum urmeaza-ti inima.
sper ca vei lua alegerea corecta
pupici:*

(iar am scris mult)

| Trix_4411 a răspuns:

Ideea e. cum. vrei tu sa faci. esti sigura ca vrei sa uiti de al doilea si sa te intorci al primul? crede.ma cand iti propui ceva, e usor, doar sa vrei neaparat, fara dar si poate. crede.ma am fost indragostita de un baiat. acum pr mea e "in love " cu el. si mi.am propus sa nu mai sufar gen si sa nu mai stau dupa el. ca sa ma placa. sa.i dau sanse pr mele. si mi.am impus sa nu.mi mai placa de el. sidupa 6 luni, cand il vad, imi vine sa vars. believe me:*

| Lollec a răspuns:

Intrebarea 1: pai incearca sa vorbesti cu el despre voi... daca are vreo problema.eu stiu. thinking

Intrebarea 2 : daca vrei sa-l uiti, nu-l mai baga in seama.incearca sa-l ignori. big grin