| anonim_4396 a întrebat:

FUNDAAA!
Puteti sa imi spuneti "trucuri" ca si cele pe care le aplica SuperNanny cu copiii?
Ma refer la acele tabele in care se scriau faptele bune si cele rele, care se notau cu stelute (sau ceva de genul) si la sfarsit i se dadea copilului o recompensa.
Dar eu as vrea ceva care sa motiveze si responsabilizeze copilulul (sa mature, sa aeriseasca), ca la final copilul sa fie rasplatit.

1 răspuns:
| AshleyB a răspuns:

Nu mai tin minte ce facea super Nanny, dar iti pot spune ce fac eu pentru fratele meu. Ori de cate ori isi termina tema, sau face anumite lucruri ii cumparam monede de ciocolata care arata ca medalii, ii prindem un snur si ii dam. El este innebunit dupa medalii ( toata chestia cu jocurile olimpice) si este incantat. De fiecare data se simte ca si cand ar fi castigat ceva. Si asa il motivam. happy Sper sa ajute.