| anonim_4396 a întrebat:

Hei,credeți că ar trebui să îmi las iubitul să iasă și să vorbească cu alte fete? când nu era cu mine vorbea cu multe fete si mi-a zis ca de când e cu mine nu mai o face si ar vrea sa o facă pentru ca așa era obișnuit
Nici mie nu mi s-a părut ceva normal așa ca m-am decis să cer sfatul cuiva

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e normal sa tina legatura cu altele cand e cu tine

| srs7866 a răspuns (pentru mgtow):

Exact asta i-am explicat și eu, dar zice că sunt prea posesiva

| AdelinaC a răspuns:

Eu l-as lasa pentru ca prieteniile se leaga cu persoane de ambele sexe. E imposibil ca o fata sa aiba numai prietene fete si baietii, baieti. Atata timp cat nu te inseala si raman doar amici nu vad care e problema. Uite si la mine cel mai bun prieten e baiat de exemplu, asta nu inseamna ca insel.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Din "problema" pe care o expui, eu inteleg ca ai probabil maxim 15 ani si ai impresia ca toate fetele care vorbesc cu iubitul tau vor sa ti-l fure si mai ales, deduc ca nu ai deloc incredere in iubitul tau. O astfel de relatie, cu interdictii, nu o sa ajunga nicaieri. Ori incepi sa fii matura si sa lasi libera persoana de langa tine, sa vorbeasca si sa faca ce doreste, ori poti sa-ti iei adio de la relatie. Nu poti sa ai control absolut asupra lui.

| srs7866 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Am încredere în el doar că nu vreau să îl pierd

| Aasdfghj a răspuns (pentru srs7866):

Nu ai incredere 100% in el. Cand ai incredere 100% in persoana de langa tine, nu iti faci astfel de ganduri, crede-ma ca stiu ce zic.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca are voie sa vorbeasca cu cine vrea, fiindca un baiat nu-i propietatea nimanui si nici sluga ta, ca sa-ti ceara voie.
Statul de vorba nu-i intrzis nimanui, nici macar celor insurati, ca nu-i considerat relatie adulterina, practic
"sa orbesti" est doar un mod de comunicare.

| srs7866 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu este sluga mea, dar nici ok nu mi-se pare să vorbească cu alte fete când este cu mine împreună, pentru ca este posibil ca acele fete să înceapă să îl placă

| FreddieM a răspuns:

Eu nu mi-as face probleme, considerand ca sunteti la varsta relatiilor temporare.
Totusi, daca esti legat emotional de cineva, ar trebui sa-ti pese si de trairile lui/ei, lasa oleaca egoismul deoparte, si incerca sa eviti anumite comportamente care potentialmente ar putea dauna relatiei in care te-ai implicat. Daca nu esti in stare, traieste-ti,, libertatea" fara sa necajesti pe nimeni.
In linii mari, nu e o relatie de afectiune normala, e o joaca pentru el, lipseste respectul, stima si loialitatea care o implica o astfel de alegere. Nu te mai chinui, ai parcurs experienta cu el, o sa ai traiesti si altele, si pana la urma il cei gasi pe cel care merita atentia si afectiunea ta.
Pace

| Jus7t a răspuns:

Deși aducerea unui cățel acasă poate fi un motiv de bucurie, aceasta poate reprezenta și un motiv de stres. Dispunând de instrumentele și cunoștințele potrivite, te poți asigura că această primă experiență cu noul membru al familiei este una pozitivă, atât pentru el, cât și pentru tine.
Primele câteva zile și săptămâni ale cățelului în noua sa casă sunt esențiale în construirea unei relații solide împreună. Asigură-te că acesta se acomodează, prezintă-l familiei și prietenilor într-o atmosferă liniștită și stabilește o rutină pentru a redu la minimum perturbările la care este expus noul sosit.
Hrana unui cățel joacă un rol cheie în dezvoltarea sa fizică și cognitivă. Mixul optim de nutrienți în hrană va facilita dezvoltarea și va pune bazele unei vieți sănătoase.
Mai multe pe https://www.royalcanin.com/ro/dogs/puppy

| Hannah06 a răspuns:

Eu nu as putea suporta. Intreaba-l daca lui i-ar placea sa vorbesti cu alti tipi.
Oricum pare destul de imatur.

| anonim_4396 explică (pentru Hannah06):

Pf,ce imatur e.Auzi la el, sa vorbească cu alte fete.Stii vorba aia, cine fura azi un ou maine va fura un bou? Asa si el.Un "salut" azi unei colege de munca, maine o orgie cu actrițe por.no.

| srs7866 a răspuns (pentru Hannah06):

El este gelos de fel

| srs7866 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna,m-am gândit si eu foarte mult la ce mi-a zis și m-a determinat să mă gândesc si la alte lucruri nasoale

| anonim_4396 explică (pentru srs7866):

Doamne,nu știu cum rezisti.Eu mi-aș tăia venele dacă as știi ca iubitul meu îndrăznește sa vorbească cu alte fete.

| Tonobil a răspuns (pentru Hannah06):

Sunt de acord cu tinehee hee

| srs7866 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești ironic\ă sau?

| Hannah06 a răspuns (pentru srs7866):

Da, este laughing

| anonim_4396 explică (pentru srs7866):

Ironia e instrumentul diavolului.