| Panda13907362 a întrebat:

Hei,dragilor, am o presimtire ca iubitul meu ma inseala si sa zic asa am gasit si niste micute dovezi,dar ce sa fac? Il iubesc prea mult si nu pot renunta la el, am incercat asta in mintea mea imi tot ziceam,,gata,vreau sa punem stop,, si alte chestii,dar simteam ca daca ii spun in fata, fac o greseala, ce sa faaaaaacccc? Ajutati.ma va roog

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Daca tu nu vrei sa-l lasi, cu ce sa te ajut eu? Daca vrei o relatie plina de minciuni, continua. Te-ar face ceva sa renunti la el? Daca da, gandeste-te si pune piciorul in prag. Parerea mea e ca daca stai cu el si esti nefericita, iti meriti soarta, draga. Esti om sau carpa? Nu ar trebui sa lasi pe nimeni sa isi bata joc de tine!

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faptul ca nu ai incredere in el este mult mai grav decat infidelitatea. Nici o relatie nu poate exista daca intre parteneri nu este incredere neconditionata.

| darrio2007 a răspuns:

Daca presimtirile sunt intemeiate, ar trebui sa aveti o discutie serioasa si dupa asta hotaraste-te ce vei face pe viitor in legatura cu relatia voastra.

| Freya1 a răspuns:

Bai eu cand aud taci din gura si stai acolo ma ia capul.
De aia e iubitul tau fie ca e pe drept sau pe nedrept trebuie sa ii spui exact ce simti sau crezi sa vezi cum iti explica si ce si in functie de asta tragi concluzia daca te insala sau nu. Daca ai gasit mici dovezi e deja un pas inainte catre infidelitate

| Lioana a răspuns:

Confrunta-l ca sa clarifici situatia. Daca ii permiti sa te insele o va face iar si iar.

| Clorox a răspuns:

Maturizeaza-te, lasa-l daca te inseala. Sunt peste 3 miliarde de barbati pe pamant si tu stai fix cu ala care te inseala? Ocazii sunt, vin si pleaca, asa e viata.

| PersonajFictiv a răspuns:

De ce nu ne spui si noua despre aceste " micute dovezi ", ca sa ne putem da si noi seama daca e cazul de o despartire sau de o discutie? happy

| AliGab a răspuns:

Trebuie sa ai dovezi clare ca te inseala, altfel, mergand doar pe supozitii vei risca intr-adevar sa faci o greseala. Daca dovezile sunt concrete sau el iti marturiseste asta, este cazul sa spui stop. Altfel, accepti situatia, nu ai niciun drept sa te plangi ca te inseala sau daca te va mai insela.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inlocuieste "nu pot" cu "nu vreau".Sa nu creada careva ca esti mai inteligenta decat esti de fapt.
Ce sa faci? Renunti la a pune intrebari tampite si ai o discutie cu iubitul tau.Sigur,asta daca ai un motiv concret ca sa fi geloasa, nu daca ti se pare ca azi camasa lui e mai sifonata))

| Victoria18 a răspuns:

Sa lasi gandirea aia de copil de 14 ani care abia intalneste si el pe cineva si are impresia ca nu mai exista baieti, si sa te desparti dracu, mai accepti mult sa isi bata joc. Doamne, cand va aud cu fraze d-astea:nu pot sa traiesc fara el, il iubesc prea mult, etc. Imi vine sa ma impusc.

| munteanuionvictor a răspuns:

Ce dovezi ai?

| Raniaa a răspuns:

Sinceră să fiu, de câteva săptămâni am o presimțire puternică, cum că...în curând dau voi da peste un cufăr plini cu monezi de aur, păzite cu seriozitate și sobrietate de un pitic. Sherlock, dacă ai și cel mai mic dubiu ( a nu se confunda cu paranoia ta), ai o discuție serioasă cu iubitul tău. "Îl iubesc prea mult și nu pot renunța la el " rolling eyes Asta până renunți (sau el), te smiorcăi și apare alt tip făr' de care nu "îți mai vezi viața", este specific vârstei.
Dacă te face fericită, iubește și rămâi, dacă te face mai mult nefericită, pleacă.

| petitconseil a răspuns:

Pana nu ai dovezi clare, si foarte adevarate(sigure) nu ai ce sa faci.Ai rabdare, si in momentul cand esti foarte foarte sigura ca el chiar te-a inselat, sau chiar vezi cu ochii tai...ii spui frumos adio, si ca tu nu esti roata lui de rezerva.Si viata va merge mai departe, pentru ca nu merita sa fii vioara a 2-a a cuiva.Asta inseamna ca el nu te iubeste chiar la fel de mult pe cat il iubesti tu, daca-si permite sa sara gardul.

Răspuns utilizator avertizat
| confiturix a răspuns:

1) gelozia e o prostie
2) daca unul are relatii sexuale in afar cuplului, asta nu trebuie sa insemne sfarsitul relatiei, intre voi sunt mai mult decat saruturi, exista iubire. E?
Vorbeste cu el. Dclaca nu functioneaza: https://m.youtube.com/watch?v=Lit-sY3p1po

| darrio2007 a răspuns (pentru confiturix):

Nu ai pe nimeni, din cate se pare.