| anonim_4396 a întrebat:

Hei, stau cu barbatul de 6 ani si avem un copil de 2 ani, ne iubeste mult, ne apreciaza, este un barbat de casa care munceste toata ziua, nu bea, nu fumeaza, nu isi inseala familia. Dar in schimb nu prea apreciaza munca mea, de multe ori imi zice ca nu fac curatenie si nu vad de copil, ca copilul mai este cateodata cu mancare la gura sau ciocolata, eu curatenie fac toata ziua dar el este prea exagerat, erau niste coji de seminte sub masa si a venit cineva la noi si zice ca tot acolo se uita si copilul avea putina mancare la gura si mi-a reprosat ca l-a vazut murdar si pentru treaba aia s-a certat cu mine eu i-am dat una, s-a enervat tare si m-a batut groaznic in fata copilului, m-a batut de am cucuie in tot capul si dupa aceea m-a aruncat afara in noroi fara papuci in picioare si a zis ca acolo nu mai calc, in casa lui si ma ameninta ca copilul ramane la el si mi-e teama ca mi-l poate lua e pe numele lui si el are cat de cat conditii mai bune ca mine eu nu am nimic nici servici nici casa nimic. Eu nu as mai sta cu el ca nu il mai iubesc deloc doar pentru copil mai stau, altfel plecam.as vrea niste sfaturi va rog mult ce as putea sa fac

40 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Faza cu stau pentru copil nu este o soluție, ești o domnișoară matura, ai servici? Baga divorțul simplu, deci cred că l-ai bătut cam tare și l-ai enervat des dar asta nu scuza că a făcut box cu tine

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-mi fie cu iertare, dar esti si tare in clont si obraznica, odata ce spui ca tu ai dat prima in el, deci tu esti cea care ai sarit la bataie si v-ati batut partne-n parte.

Daca ai servici, casa si de toate, poti sa divortezi ca nu te tine nimeni legata de un om pe care nu-l mai iubesti. Copil il poti primi daca dovedesti judecatorului ca ai servici, casa si conditii sa cresti singura copilul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Analizează. Bătaia pe care ai primit-o e întâmplătoare sau de obicei?

| relian a răspuns:

laughing incepuasei bine de tot, cu chestia aia 6 ani, va iubeste ala la nebunie, nu bea nu fumeaza, e familist, tine cu casa, chiar citind asa ma si miram oare ce no fi in regula laughing si apoi ai bagat-o ca tea batut la cataram, tea dat afara in noroi, aia da iubire laughing

Ei ce sa-i faci asa is unele femei, le pac barbatii violenti, altfel nu se simt ele bine.
Vorba cuiva, e bine sa consultati un psihiatru, deci nu psiholog laughing

| gabicoo a răspuns:

Ești troll.

Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

Pai, tu zici ca nu ai mai sta cu ei si nu il mai iubesti. Primul pas este sa faci pace, pentru binele copilului. Al doilea este sa-ti croiezi un drum in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un nenorocit infect un om care ridică mâna la tine nu te iubește cu Adevărat fie și din gluma dacă ția dat o palmă este de ajuns să-ți dai seama pentru toată viata ta ca nu te iubește cu Adevărat da cu Adevărat si omul care te bate este în stare săte și omoare să-ți facă mult rău ăla nu-i tata și nici soț ăla este un mare infect nenorocit la cum te tratează și îți face

| SydneyFunnelWeb a răspuns (pentru anonim_4396):

Romanticule, vezi că ai "uitat" faza cea mai importantă: ea l-a lovit prima. Apoi, lecția a fost servită prompt. De ce nu o iei la tine acasă, să îi arăți drăgăstos cum trebuie să își facă îndatoririle de mamă casnică, și cum trebuie să nu confunde bărbatul cu un cățel fără apărare? big grin

| anonim_4396 explică (pentru SydneyFunnelWeb):

Dacă tu compari palmă la o femeie cu palma la un bărbat și dacă tu compari puterea la o femeie și unui bărbat și dacă tu spui ca iubești cu adevărat și lovești o femeia aia nu înseamnă bărbăție și nu înseamnă să iubești cu Adevărat în clipa în momentul în care ai ridica palmă la o femeie și ai lovit-o nu o iubește cu adevărat și nici nu a iubito niciodată cu Adevărat.

Eu nu sunt romantic și Niciodată nu am fost spun Adevărul doar Adevărul meu cu toata inima și tot sufletul meu atâta tot.

| SydneyFunnelWeb a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi, dacă nu ești romantic, înseamnă că nu știi ce înseamnă și cum trebuie apreciată o femeie. Vezi că adevărul tău nu este adevărul tuturor.

| anonim_4396 explică (pentru SydneyFunnelWeb):

Este Adevărul meu eu țiam și zis din prima dacă citești puțin cu atenție dacă vrei. Nu știu sa fiu romantic eu știu sa iubesc cu Adevărat și dau totul din inima mea fără așteptări nu vreau sa primesc înapoi nimic ce dau și ofer este din inima mea.

| SydneyFunnelWeb a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, eu prost că te-am băgat în seamă...

| anonim_4396 explică (pentru SydneyFunnelWeb):

Nu-i nimic te înțeleg și pe tine suferi de inteligență

| carevaescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Miroase a dus la psiholog și neiesit in lume...

| laurentiu80 a răspuns (pentru SydneyFunnelWeb):

S-a saturat saracul barbat de stat cu ea. Din ce relateaza, nu este nici femeie de casa, nici nu lucreaza, si e si cu fundul gol fara nimic.

| anonim_4396 explică (pentru carevaescu):

Mergeți la muncă și lăsați bărbăția cu femeia.

| carevaescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar ai spus Adevărul adevărul tau? laughing
Lasă-te de scris.

| anonim_4396 explică (pentru carevaescu):

Da Adevărul meu. Realitatea mea. Educația mea propie.

| carevaescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, am mai citit asta si mai sus. O mai spun si altii. Tu stii ce bun indiciu este ca ai fost la psiholog? Dar știi că ideea in sine mai trădează și o lipsă de experiență în viața reală?

| anonim_4396 explică (pentru carevaescu):

Așa să fie. Eu rămâne cu experiența mea de viata și Adevărul meu și realitatea mea. Nu te oblig cu nimic sa ma crezi și nici sa suporți. Eu nu am nevoie de experiență să-mi dau seama de ceva atâta de simplu.

| carevaescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Întotdeauna se spune ca cei mai inteligenți oameni sunt cei care spun ca ei au dreptate (adevar cu A mare) si nu are sens sa-si mai bata capul cu altceva.

| SydneyFunnelWeb a răspuns (pentru laurentiu80):

Clar.

| anonim_4396 explică (pentru carevaescu):

Când un bărbat ajunge să-și masorea puterea cu o femeie sau o fata și ajunge sa dea în ia ca vezi doamne ia a dat primul și va măsurați bărbația cu o femeie parte în parte și va considerați "bărbați" Atunci este jale jale jale rău de tot femeia aia o sa sufere toată viața ei și nu o sa fie fericită Niciodată. Un bărbat nu-și măsoară Niciodată da Niciodată puterea cu o fata sau femeie orice ar fi sa fie să-ți facă să-ți spună să-ți zică sa tipe sa urle săte bată lasă să dea ca palma ei nu este cu dușmănie și cu durerea care nu ai putut-o înțelege. Mai mult nu am ce sa va mai spus sunteți prea plini de voi.

| carevaescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Dodv al principiilor, nu e ok sa dai in nimeni, decat in auto-aparare. Asta e un adevărat universal - nu al unui individ cu o realitate aparte.

Acum, daca vrei sa exagerezi dramatico-tragic cu tot non-sensul de "masurarea puterii", "palma fara dusmanie", "intelegerea durerii", be my guest. Traieste-ti fantezia.

Daca imi permiti sa te scot din "realitatea" ta autoindusa in realitate, atunci descoperi urmatoarele lucruri:
1. Aproape nimeni nu e suficient de disciplinat sa urmeze un principiu cand emotiile ii spun sa facă ceva contrariu.

2. Oricat de mult te straduiesti tu sa aplici un principiu, nu poti presupune ca altcineva va face asta.

3. Spre binele tau, aplici regula de "ma feresc de pericol", pentru ca nu tine cont nimeni de realitatea ta si nici de principii, iar daca ii agasezi suficient te vor bate mar. Tu, stiind asta, te feresti (daca nu te incapatanezi cu "realitatea mea, experienta mea, blah blah" ), iar atunci cand te pui singur in pericol, atunci o parte din vina e si a ta. Bineînțeles ca nu trebuie sa fii bătut mar, bineînțeles ca ar trebui pedepsiti pentru faptele lor, dar pe de alta parte bineînțeles ca esti un neghiob care si-a cautat-o cu propria mana.

Daca ai inteles aceste lucruri simple, felicitari.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Bati cimpii breh. E vorba de ce reprezinta palma aia. Mai exact lipsa de respect. Bine, ca el a escaladat situatia in loc sa zica direct "divort la notar ca sa nu te las fara copil la judecator" civilizat, asta e partea a doua.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Un bărbat care care ridică mâna la o femeie la o fată indiferent ba indiferente săte și inșele săte și taie să-ți dea și foc pe viu nu ridic mâna un bărbat care ridică mâna și lovește o femeie ăla nu este bărbat Adevărată ăla nu iubește cu Adevărat da cu Adevărat.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Și cu asta am zis tot Adevărul meu și relitatea mea și felul în care mam educata eu de unul singur

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O dată ce și-a permis s-o lovească o dată o s-o facă mereu și o s-o bată mai rău așa sunt bolnavi ăștia ăștia bat o femeie și se cred bărbați alfa sigma nu au o zi de munca și au părinți lor grija de i ei o ard toată ziua prin mall aiurea și tiktok.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine mor din mâna ei decât din mâna la străini pe mine nu ma interesează ce spune gura lumi și ma interesează tot absolut tot ce iubesc pe pământul ăsta restul nu există pentru mine decât ia lasă să mă bată ia ca nu da cu ură in mine ori cât de tare ar da să-mi dea și foc sa ma și taie sa Ce vrea inima ei da numai ia sa fie și este de ajuns din mână ei sa mor nu al altora ași muri cel mai fericit om de pe fața pământului

| Robert2526 a răspuns:

Mergi sa iei cursuri de auto aparare si data viitoare il bati tu pe el

| KovacsB a răspuns:

Pai stii cum se zice la voi cand copilul e murdar.
-Fa, il spalam sau facem altul?

| Dragobeta a răspuns:

Nu ai serviciu, stai acasa si mananci seminte. Si nici pe alea nu le arunci la gunoi ci pe jos. Pai asta-i treaba?
Si tot tu esti revoltata?
Orice alta femeie in locul tau ar tine casa luna. Cu asa barbat, ar avea grija sa nu-l piarda. Tu ce "dragoste" vrei? Sex non-stop?

| Ilovedinero a răspuns:

Sa divortezi.Ti se pare ca copilul vostru va avea o copilarie fericita? Sunteti imaturi, mai ales sotul tau.Ti se pare normal sa te bata? Ce-i drept si tu ai ceruto caci tu l-ai lovit prima dar, un barbat care da intr-o femeie nu este barbat. Daca tatal copilului are conditii mai bune lasa-l 2 saptamani sa vada cum este sa faci curatenie zilnic, mancare si sa stai dupa fundul unui copil, te rog eu lasa-l sa vezi cum vine si el cu tot cu copil.

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru Ilovedinero):

Ba ma-ti innebunit dracu voi astea care va tot plangeti ca domne ce grea e viata de femeie.
Ce dracu e greu ma? In *** ca femeie in viata ai 3-4 lucruri de facut in rest stai cu pasaricu in sus,ai de facut mancare, de spalat si de avut grija de copil dracu, ATAT, barbatu TREBUIE dupa mentalitatea societatii proaste, sa faca bani sa te intretina si pe tine si pe copil(ca domne cica ar trebui sa o intretii pe proasta toata viata nu e suficient ca 20 de ani a intretinut-o tacso), apoi sa ai casa, masina, bani pentru facturi si tot cacatu.Si TOT VOI aveti o viata grea e? Pe tine te ia unu doar daca nu esti parasuta sa ti-o arzi cu multi in rest nu iti cere nimic, voi in schimb aveti o gramada de pretentii pe burta goala si TOT TU o arzi ca domne ia lasa-l pe el 2 saptamani sa faca sa vada ce greu e.Pai in primul rand dupa cum a vorbit femeia asta, ea aia care dupa ce ca nu e instare sa faca curat mai face si mizerie.Eu nu stiu ce visati ba fetelorhee hee voi credeti ca e ca in flime unde printu vine si se pune ca sclavu la picioarele voastre si va face toate poftele si voi nu faceti nimic? Nu e asa.din ce observ a ajuns si in Romania mentalitatea aia americana de **** unde femeia deja vrea sa fie superioara barbatului si e aiurea.In primul rand TU vrei egalitate doar in drepturi, in obligatii pl.Cand e vorba de voi domne barbatu n-are voie sa riposteze, cand e vorba de noi femeia are voie sa riposteze si alte cacaturi de genu.Regula e nimeni nu bate pe nimeni, regula 2 te-a lovit i-ai dat omor, nu conteaza ca-i femeie ca-i barbat. Dupa mentalitatea voastra voi nu trebuie sa faceti nimic ca femei ba, ca na voi aveti *** si automat gata daca detineti *** nu trebuie sa mai faceti nimic ca deja v-ati castigat toate drepturile.Usor ca barbatu nu te ia doar ca sa te f4ta,majoritatea aveti impresia ca doar pentru ca sunteti femei nu trebuie sa faceti nimic, ba trebuie sa faci ceva, ca asa cum tu m-ai luat cu interesu de a avea siguranta zilei de maine, asa si eu te-am luat cu interesu sa ma ajuti si sama sustii cu diferite lucruri nu sa stau sa trag de tine.Toata ziua va aud cum va plangeti ca domne daca ar vedea barbatu ce grea e munca pe care o fac, pai hai fa dracu ia munceste tu sa faci bani sa ne intretii pe toti 3 si apoi vedem ce e mai greu sa dai cu matura de 3-4 ori pe saptamana si sa bagi niste haine la spalt sau sa faci bani pentru 3, adica dupa ce ca muncesti pe rupte ca sa faci banii aia nici macar nu te bucuri de ei ca-i bagi in casa, in femeie si in copil si tot voi aveti viata grea.

| Ilovedinero a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Dragul meu, esti cam frustrat.Crezi ca toate femeile sunt intretinute de barbat? Eu de la 16 ani nu mai depind de nimeni.Si da, este foarte greu sa si grija de un copil, colici, nopti nefirmite, dureri, trezit noaptea din somn, plansete, urlete, trebuie sa il si educi, u sta sa il imbraci, sa il schimbi, cintroale peste controale, iti devasteaza casa, trebuie sa fi mereu dupa fundul lui si etc.
Si sa imi spui ca am eu ca femei 3-4 lucruri de facut cand o sa ai o sora de 4 ani pe care o ingrijesti doar tu, cand la 16 ani o sa ai cumparat propriul apartament din banii tai, cand o sa faci sport de performanta, iti vei continua studiile, vei munci, toate in acelasi timp.Crezi ca o femeie trebuie sa stea dupa fundul unui barbat? Cine va credeti frate? Sunteti buricu pamantului? Astia cu gandirea asta nici la lopată nu v-aș trimite.

| Sportacus123 a răspuns:

Mergeți la psiholog.

| SydneyFunnelWeb a răspuns:

I-ai dat una? Păi, nu vreți voi egalitate cu bărbații, feministelor? Ți-a dat-o bărbătește, să-ți arate cum trebuie făcută treaba. Femeia nu este bărbat, și nici invers.
Ai trecut degeaba prin viață până acum. Nu copilul te ține legată de el, ci altceva.

| Xena20 a răspuns:

Mergi la poliție urgent! Trebuie să obții ordin de restricție și ordin de protecție!