| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Totul a inceput acum 5 luni si cateva saptamani. Era superb si atat de inocent...pana joia aceasta. Nu ne-am vazut si m-a sunat cand a ajuns acasa, nu putea sa mi-o zica, mi-a inchis in nas si mi-a trimis un mesaj ca s-a terminat. Mai tarziu dupa ce m-am linistit un pic m-a sunat si a inceput sa imi zica tot felul de chestii stupide si eu l-am intrebat de ce inca mai vorbim. A oftat cu greu si mi-a zis,, Chiar nu putem ramane amici?" iar eu nu stiam ce sa ii spun.Trecand pe langa faptul ca m-am trezit din somn si am stat treaza cam patru ore si boceam de parca maine ar fi fost sfrasitul lumii azi ne-am intalnit. Mi-a spus ca este fericit ca m-a vazut si apoi m-a intrebat daca il pot ierta -fara raspuns. I-am zis ca vreau sa continue ce este intre noi. L-am intrebat daca vrea si el asta si dupa ce a batut campii putin prima data mi-a spus ca nu iar eu nu voiam sa plec la ora apoi s-a razgandit dar intr-un final m-am dus la ora. A fost un chin imens sa nu incep sa bocesc pe parcursul orelor. Am intrat pe mess si scria in statusul sau ca ma iubeste si i-am zis acelasi lucru. L-am mai intrebat daca vrea sa uite si a zis ca da, din ce motiv? Placea de cateva zile o fata din clasa lui. Nu a fost el pe mess, a fost un prieten de al lui. I-am spus in ultimul mesaj ca este un fricos si stiu l-a pus pe colegul sau. Nu il pot ierta pentru ca m-a mintit.

Credeti ca am prodat corect? As vrea pareri din partea voastra( Scuze pentru roman sad si poate nu este buna aceasta categorie dar este cea mai cautata)

15 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Scuze,dar nu ai procedat deloc corect.
La cum sunt baietii in ziua de azi, singura optiune e sa fii tare in fata lor, nu sa incepi sa plangi.Cand un baiat vede o fata plangand din cauza lor, de cele mai multe ori se simte mandru.
Cand deja spune sa ramaneti prieteni mi se pare deplasat.Din moment ce-ti frange inima nu mai vrei sa-l vezi.
Cred ca din fiecare experienta inveti ceva.Chestiile astea te intaresc si iti dau o parere mai obiectiva despre viata.
Cand zice ca te iubeste,mai bine nu-i zici nici ca-l urasti,nici ca-l iubesti,zii ca nu mai ai niciun sentiment fata de el.
In legatura cu iertatul,il poti ierta,dar nu-i zice lui,conteaza sa o simti,ca sa poti trece peste. Dupa, vei ramane blocata in amintirile astea urate si nu e bine.
Baietii sunt imaturi, nu ai ce sa le faci!
Dar, scuza-ma ca intreb, cati ani ai?

| Corinnààà a răspuns (pentru nicoletalavinia14):

Poate sa para stupid si poate chiar ar da explicatia gesturilor...am 13 ani. happy

| nicoletalavinia14 a răspuns (pentru Corinnààà):

Inteleg...Totusi,nu ai de unde sa ai experienta.
Totusi, stai linistita.Cand o sa-ti intalnesti dragostea adevarata, si mai e pana atunci, ai sa-ti aduci aminte razand de chestiile astea.
Tine minte, nu da satisfactie unui baiat.Mai ales cei de varsta asta.Crede-ma ca stiulaughingastia se lauda unul la altul cu chestiile astea

| Corinnààà a răspuns (pentru nicoletalavinia14):

De asta nici nu am riscat cu ceva pentru a se lauda.

| pwp a răspuns:

Un astfel de baiat nu merita nici sa te uiti la el... Ignora-l! Va regreta mai tarziu...

| Alxandra4y0u a răspuns:

Pai in primul rand nu era colegul lui(cred) era el iar pana ce nu o avut un rasp concret de la toipa aia o zis ca macar sa te mai aiba pe tine daca nu iese (cred, adica pararea mea) si cum eu zis aia cv stii si o inceput chestia asta tu esti fata si ai multi baieti acre te plac el te tinea pe tine acolo numai ca sa nu se umileasca ca aia nu eu acceptat avansul infine parerea mea ca daca el vrea sa fe cu tine el o sa ti caute tu incearca sa ii joci jocul sa vezi unde vrea sa ajunga oricum tu esti o fata el ii un baiat iar baieti baga cuvintul te iubesc la vrajeala ca sa zica si ei ceva ce ajunge la inima prietenii lor tu faci cum crezi ca ii mai bine face ce iti spune inima ca asa este cel mai bine si nu mai pune suflet pentru el mai e un baiat acolo in sufletul tau care sa ti placa si sa il placi.winking

| vali1985 a răspuns:

Nu te merita.
Nu-l ierta si nu-l lasa sa-si bata joc de tine.
Daca ii place de alta lasa cu alta.
Poate mai tarziu vei gasi pe cineva mai bun decat el.
Sanatate, fericire si toate cele bune!

| Corinnààà a răspuns:

Daca si-a batut joc de mine de ce a plans pentru mine? Poate nu acum dar in trecut

| Corinnààà a răspuns:

V-am cerut doar o parere nu neaparat si ajutorul. Parintii mei stiu de asta.

| valentinamarinamary a răspuns:

Ce idiot! Fata are balta peste. uita-l, treci mai departe arata-i ca tu esti fericita oricum si fara el si daca poti fa-l si gelos!

| fyrelord a răspuns:

Ignora-l, pentru ca mereu e la fel, orice baiat sufera pana la urma, chiar daca tu poate nu ai vrea sa-l faci sa sufere, orice are un pret si de aceea tu trebuie sal lasi cu ale lui, o sa vezi ca o sa vina inapoi la tine, iar atunci o sa vezi tu ce decizi dar trebuie sa tii cont de faptul ca te-a facut sa suferi odata, si nu ai mai vrea si a 2 a oara...

| Corinnààà a răspuns (pentru fyrelord):

As vrea sa fie cum ai spus tu.

| fyrelord a răspuns (pentru Corinnààà):

Ca un sfat, viata merge mai departe, iar cand o sa gasesti pe cineva care sincer te merita, atunci o sa-ti dai seama ca a fost doar un... imi pare rau daca team insultat cu asta, dar asta e viata si buna si rea

| FelyB a răspuns:

Nu te mrita daca asa procedeaza cu tine, daca tot sede la dubii sa fie ori cu tine ori cu tipa aia, demonstreazai ca nu esti un lucru la alegere, fii miindra/

| Corinnààà a răspuns (pentru FelyB):

Paii sunt prima pentru el. oare asta nu inseamna nimic?