| Andrei_Andrei_1994_ZLjR a întrebat:

Hei TPU, am o dilemă ff naşpa şi sper să îmi fiţi de ajutor.
De la 12 ani( cl 6) m-am mutat de la ţară la oraş cu şcoala ( făra părinţi ) iar acolo am căzut într-o clasă de după amiază, nu am putut sta acolo din cauză că clasele de după amiază se luau la mişto ( nu se învăţa ) şi din câte ştiu eu este cea mai bună scoală din oraş aşa că m-am transferat de dimineaţa, recunosc că aici a fost altă treabă... deci să trec la subiect :
Dilema mea era că nu am putut si nu pot să-mi fac prieteni acolo ( gen să ies în oraş ) dar speram că pe la mai sfârşitul anului să fie mai bine, dar atunci având o problema cu piciorul nu am mai putut să merg la școală ultimele două săptămâni așa că venind înapoi acasă la țară speram ca măcar să mă reîntâlnesc cu vechii colegi, dar din păcate nu îmi pot da seama de ce, nici ei nu mai vorbesc cu mine.
V-aş ruga să îmi sugerați cum să îmi fac prieteni noi.
Mersi.

Răspuns Câştigător
| Mihhhhhhhh a răspuns:

Prietenii tai nu mai vorbesc cu tine pentru ca ei cred ca tu ești acum șmecher de oraș. Încearcă sa discuti cu ei și sa ii intrebi de ce nu vor sa mai fiți prieteni. Sigur vei găsi o rezolvare

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Simplu! Incepe sa-ti faci prieteni printre vecinii de la tara!