| Machetuțaa a întrebat:

Hei TPU...am si eu o mica problema cu clasa..mereu sunt intorsi impotriva mea, dintr'un incident de anul trecut..deafpt mai mult fetele au ceva cu mine..mereu sunt zvonuri pe seama mea, mereu isi bat joc de mine, ma hartuiesc, barfesc pe seama mea.ce pot sa fac..nu vreau sa ma mut de la scoala pentru ca as da dovada de lasitate, si daca ma mut, poate dau de altceva mai rau...straight face

Răspuns Câştigător
| DenisaMetal a răspuns:

Stiu cum este. Incerca sa fi puternica si dai dovada de un caracter nepasator dar trebuie sa ai ambitie! Incerca sa te indepartezi usor de ele sa stai cu baieti sa te apropi de ei sa socializezi ca ei! Daca cu fetele iti vorbesc asa urat fi tu insuti daca iti mai comenteaza raspundele si tu cu aceeasi metoda nu pune tot la suflet! Si eu am amintiri urate legate de colege

3 răspunsuri:
| adelaadelaadela a răspuns:

Pai....chiar nu te intelegi cu nimeni din clasa? adica ai putea sa vorbesti cu acele fete si sa ajungeti la un numitor comun. nu cred ca iti e usor sa le ingnori... si eu am avut probleme cu niste fete din clasa, stiu cum e dar totusi majoritatea au fost de partea meawinking incearca sa vorbesti cu ele poate o sa isi dea sema ca au gresit in privinta ta si nu o sa se mai poarte asa cu tine. daca nu vor sa intelega si nu sunt fete dragute, ignora-le(eu in locul tau le-as batehee hee ). succes si sper sa iti rezolvi problema:*!

| AnytzaAny a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji ca ele nu vorbesc cu tine.Tu trebuie sa iti gasesti macar o fata din scoala cu care sa te intelegi foarte bine. Dupa care e foarte simplu daca acele fete te mai jignesc le spui profesoarelor, tu sa nu le bagi in seama sa fi o fata buna care sa nu te iei cu ele la cearta adica sa le lasi in pace ca daca tu o sa incepi cearta cu ele e si mai rau sa le spui ca nu conteaza daca nu vorbesc cu tine tu sa stai cu prietena acea pe care ti-am zis sa ti-o faci de la o alta clasa si sa spui in gandul tau mereu ca tu esti mai buna ca ele, pe tine nu te intreseaza ce prosti spun ele despre tine tu doar sa inveti bine la scoala iar daca tu ei note mai mari ca ele deja esti mult mai smechera ca ele.Dar daca totusi candva te poti razgandi si le vei ierta pentru toate acele jigniri atunci poti ramane prietene cu ele. Sper ca ti-am fost de ajutop.bafta si nu uita tu esti mai buna ca ele! :*

| Machetuțaa explică (pentru AnytzaAny):

Mersii mult drageloooor:* sfaturile voastre chiar sper sa imi fie de folooos va puuuup:*:*:*:*