| AngelOrDemon a întrebat:

Hei TPU, am si eu o problema...acum cam o saptamana o prietena de a mea i a spus mamei sale ca eu ii interzic sa vorbeasca sa aiba prieteni si alte chestii, ceea ce e complet neadevarat, nu i am zis nimic. Si eu nu am am avut mai multe prietene m am bazat doar pe ea (ASTA E GRESEALA MEA) acum ca am ramas singura... nu stiu cine s ar potrivi la caracter cu mine. si imi e greu sa mi gasesc o noua prietena nici nu stiu cui sa i scriu. Un sfat?

Răspuns Câştigător
| HelloKittyscoala123 a răspuns:

Te-ai temut sa nu o pierzi si ai tinut-o prea aproape. Inteleg ca „ai conservat-o". Oricum,nu conteaza a cui ar fi vina. Din greseli vei invata,iar tu trebuie sa o ignori si sa o ierti. Socializeaza, zambeste, comporta-te normal. Iti vei face alte prietenii. Stai linistita, nu dispar oamenii. Oricum, sunt sigura ca ai colegi cu care te intelegi si ati putea deveni in timp cei mai buni amici. happy

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Incearca sa-ti faci mai multe prietene si prieteni si apoi alegi pe cei pe care-i simti apropiati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca ai incercat sa-i dai de inteles ca nu ar fi trebuit sa umble cu o anume persoana, amica ta a luat totul mot-a-mot si a generalizat ca-i interzici sa aiba prieteni.

Cred ca o sa va impacati, atata vreme cat nu-i arati si nu dai dovada de prea multa superioritate fata de ea.

| AngelOrDemon explică (pentru anonim_4396):

Nu o sa ma impac cu ea, deoarece parintii mi au interzis sa am tangente cu ea.

| Geo12345 a răspuns:

Impacate sau gasesteti alte prietene sau fa-ti un iubit funda?