| papausa3312 a întrebat:

AM un prieten foarte bun care este baiat si cu care sunt in clasa,la club la chimie si sta peste drum de mine ceea ce inseamna ca petrecem cam tot timpul impreuna si ne intelegem extrem de bine! Intr-o zi cand am mers impreuna la club el mi-a zis ca ma place si eu am ras,el nu s-a simtit prost ba chiar mi-a fost un prieten si mai bun de atunci,fara sa-mi spuna s-a mutat din oras si din scoala la care invatam amandoi, si mie imi este foarte dor de el si nu am mai auzit nimic de la el de atunci,
Prima intrebare:Faptul ca imi lipsteste foarte mult inseamna ca il plac si eu?
A doua intrebare:Am o prietena care locuieste in satul in care s-a mutat el si o sa ma duc in vizita pe la ea in 2 saptamani si o sa ma duc sa-l vad, deci cum ar trebui sa reactionez cand il vad?

Răspuns Câştigător
| autoboy a răspuns:

Eu zic sa fii total indiferenta fata de el. Observa apoi daca el te remarca. Daca el alege sa vina sa vorbeasca cu tine. Daca se uita la tine in timp ce vorbeste cu ceilalti... Chestii d'astea. Daca da, esti pe drumul cel bun!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pupa-l pe obraz si ia-ti "la revedere".

| AliGab a răspuns:

Chestia cu nebagatul in seama sa dovata de imaturitate si nesimtire atunci cand este vorba de un bun prieten. Te sfatuesc sa te poarti absolut normal, natural. Spune-i ca iti lipseste ca prieten, iar restul vezi ce spune si ce face. Daca sustine ca ii place de tine, analizeaza-ti sufletul si vezi daca iti place si tie de el (daca nu ai privi catre alt baiat si doar el ai vrea sa-ti fie alaturi inseamna ca iti place de el). Vorbiti si vedeti ce este de facut, dar sa va respectati unul pe altul in sensul ca sa incerci sa nu mai razi de el cand iti arata ca lucrurile stau asa cum zic. Faptul ca nu s-a suparat atunci cand ai ras de el da dovada ca el nu a glumit, ci ca el chiar te-a placut. Sper sa va revedeti cu bine.

| Puiukul a răspuns:

Prima intrebare:faptul ca iti lipseste poate fi si ca iti lipseste ca prieten(numai tu poti sti daca il placi sau nu)
a doua intrebare:ar trebui sa te comporti normal...sau depinde daca iti place de el ar trebui sa ii zici.