| EnderGirl a întrebat:

Eu sunt noua si asta e prima intrebare.
Berbeci cu ce zodii se inteleg cel mai bine si cu ce zodii se dusmanesc?
Vreau raspunsurile:
Cu ce zodii se inteleg:

Cu ce zodii se dusmanesc:

Răspuns Câştigător
| JohnZ a răspuns:

Sunt patru elemente a cate 3 zodii fiecare.Semnele sunt opuse 2 cate 2.Semnele de foc sunt opuse celor de aer, iar cele de pamant sunt opuse zodiilor de apa.Aceasta opozitie se traduce mai degraba ca o compatibilitate.Deci Berbecul fiind un semn de foc, se va intelege cu celelalte semne de foc:Leul, Sagetatorul si cu ceilalti Berbeci si cu semnele de aer, fiind compatibili:Gemenii, Balantele si Varsatorii.Fiecare semn zodiacal are opusul sau.In cazul acesta, opus Berbecului este Balanta.Berbecul reprezinta actiune prompta si pe moment(Instant Gratification) pe cand Balanta are un mod meditativ de a actiona, punand in "balanta"lucrurile inainte de a lua o decizie etc.Deci rel. dintre Berb. si Balanta poate fii foarte compatibila sau foarte incompatibilia, depinzand de fiecare individ in parte.
Daca se vrea o analiza mai amanuntita nu vom uita faptul ca mai sunt si alte zece "planete"(asa fiind denumite in astrologie) care fiecare are influenta ei specifica. De exemplu in cazul dragostei sau relatie, in harta natala a individului se vor cauta pozitiile planetei Venus si Marte in casele si semnele respective.Si aspectele dintre aceste doua planete vor fii foarte importante.In harta natala a unei fete pozitia lui Marte va arata genul de barbat careia ii este pe plac.Analog in harta unui barbat se va cauta poz. planetei Venus, aratand genul de "venusiana"caruia ii este pe plac. Pentru detalii, intreabahappy. Funda?

5 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Se pare ca nu exista asa ceva, pe fiecare site de horoscop scrie total diferit...

| EnderGirl explică (pentru Mayar):

Mersi oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare o aberatie toata treaba cu zodiile.Crezi ca daca o fata e nascuta acum cu cateva zile inainte sa ma nasc eu nu o sa ne intelegem?
Atractia tine clar de caracter, si educatie, iar educatia ti-o dau parintii nu luna in care te-ai nascut, din pacate imi pare rau sa-ti spun, dar caracterul tau nu are nici o legatura cu data in care te-ai nascut.
Daca esti crestina o sa crezi doar in Dumnezeu si ce scrie in bibliewinking.

| Alexiss25 a răspuns:

Sa fiu sincera, eu nu cred in zodii. Depinde de felul si caracterul omului. Stii...ce fel de persoana este.Nu exista o regula pentru asa ceva.
Sper ca te-am ajutat.
Fundita?

| EnderGirl explică (pentru Alexiss25):

Nu dau funda pentru ca nu stiu ce inseamna.