| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU sad ..Ma simt oribil! Sa incep cu inceputul. Am un prieten foarte bun pe nume David si cu el ies aproape in fiecare zi pe afara, vorbim la telefon, prin mesaje.tin mult la el dar nu suntem impreuna doar foarte buni prieteni! Tati il cunoaste, ii place de el.dar astazi a fost vorba despre un subiect nu asa important care l-a inclus pe David si pe inca o prietena. Si azi mi-a spus ca intr'un fel crede ca sunt impreuna cu el (faza ii ca tati nu prea ii de acord cu relatiile si nici euwinking ), ca aproape tot timpul stau cu el si bla bla. Si ma simt oribil din cauza asta.Ce as putea sa'i spun sa fie sigur de asta? ..sa nu aiba cumva indoieli de mine straight face.P.S eu cu tati suntem foarte apropiati si nu il mint niciodata! Poate ati patit'o si voi si stiti cum este sad sad

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce nu ai inteles? este cu tine doar prieten, nimic mai mult. Ma bucur ca discuti cu tatal tau si il felicit si pe el thumbs up

| JohnnyWylde a răspuns:

Deci care este problema? Cine ce a spus? Tatal tau crede ca esti impreuna cu David sau David crede ca sunteti impreuna?

| Adelina1998B a răspuns (pentru JohnnyWylde):

Normal ca tati happy big grin

| JohnnyWylde a răspuns (pentru Adelina1998B):

Atunci spune-i pur si simplu ca sunteti doar amici si nu sunteti impreuna. Nu inteleg de ce te simti tu oribil, pana la urma el a tras concluzia fara sa te intrebe pe tine.

| Finetti1313 a răspuns:

Se intampla tot timpul si e o situatie cam jenanta. Si eu am un prieten bun cu care vorbesc mereu si suntem apropiati. Cand mai vine vorba de ceva indoieli, eu tratez situatia ca pe o gluma (fac asa mereu laughing ) Oricum... fa-l pe tatal tau sa fie sigur ca David e friendzone laughing Eu mereu le zic despre acei "prieteni mai speciali" ca sunt niste amici retardati cu care ma inteleg super-bine.
Tu ai o legatura foart stransa cu tatal tau si o sa isi dea seama ca ii spui adevarul cand ii spui de David, DOAR un amic. happy

| Adelina1998B a răspuns (pentru Finetti1313):

Multumesc, o sa incerc sa ii spun! Sper sa fie bine ca ma simt foarte prost in special cand vine asta de la ''Tati'' straight face

| Finetti1313 a răspuns (pentru Adelina1998B):

Stiu cum e... Si eu am o relatie foarte stransa cu parintii mei. Trebuie doar sa ai increderea ca vei putea sa ii explici bine si ca el va reactiona bine (si asa se va si intampla happy ) Fii increzatoare!winking

| 50cent50 a răspuns:

Prezinta l familiei tale drept un amic... parerea mea sa se cunoasca

| Adelina1998B a răspuns (pentru 50cent50):

Pai, i l'am prezentat lui tati, avand in vedere ca mami nu mai este sad, il am doar pe el si ii destul de greu ca asa el ia decizii si gandurile lui nu le imparte si cu altceva si noah, nu vreau sa'l pierd dintr'o anumita cauza.dar sper ca va sigur ca nu ii mai mult decat o prietenie foarte apropiata! happy

| Adelina1998B a răspuns:

Multumesc :*.

| Daniel2800 a răspuns:

Hey,poti sa ii spui tatalui tau ca nu simti nimic special pentru David... Spune-i ca sunteti doar prieteni. Sper ca te-am ajutat happy
Mult norocbig grin.Papa

| AlexByMe a răspuns:

Nu sunt in masura sa iti dau saturi despre prieteni deoarece i-am avut falsi si m-am retras din gasca lor.Dar David ar vrea o relatie cu tine si tu nu vrei asa-i? Pai ii spui ca nu esti pregatita pentru o relatie si va intelee e baiat ca si mine. Sper ca te-am ajutat

| Adelina1998B a răspuns (pentru AlexByMe):

Pai, proplema ii cu tati ..intr'un fel tatal meu crede ca suntem impreuna. straight face Si ma simt naspha din cauza asta.