| oanasunshine a întrebat:

Hei TPUhappy. Ma tot bate gandu` sa ii spun baiatului pe care`l plac ce simt pentru el. el inainte dadea semne ca ma place dar na, de la un timp nu a mai vorbit cu mine pe mess pentru ca ma vazuse cu colegu meu la patinoar tinandu`ma de mana yawn si de saptamana trecuta nu am mai vorbit, dar asta e alta poveste. Faza e ca nu stiu daca e alegerea corecta straight face. Adica stiu ca ma pot la astepta si la un raspuns negativ, cum ca nu m`ar placea sau chestii de`astea (oricum, stiu dintr`o sursa sigura ca nu are prietena) dar nici nu ma pot astepta sa`mi spuna "vrei sa fii cu mine?". E destul de in regula ca fata sa faca primul pas? Adica simt ca nu mai pot sta asa fara sa ii spun, ma simt prost sa vad ca nu ma mai baga in seama deloc dupa intamplarea de saptamana trecuta si simt nevoia sa ii spun. Niste pareri?:-s. Multumesc:*.

11 răspunsuri:
| Floris83 a răspuns:

ține-mă la curent, e interesant, chiar vreau să știu cum vor decurge lucrurile, posibil ca relația voastră să fie prea firavă, așa ca unul din membri să renunțe din motive proprii unui criteriu personal de alegere, undeva unde tu nu te-ai încadrat.nu te uimi peste măsură, omul e liber să aleagă

| KoolKitty a răspuns:

Pai ai facut o gafa. Insa daca o sa fii fetita cuminte poate ca vei avea succes. Nu te balbai cand vorbesti cu el deoarece o sa te considere o ratata. Good Luck! laughing

| dampel a răspuns:

Hmm... thinking Parerea mea e ca pentru inceput nu ii spune ce simti pentru el doar "dai niste semne" cu ca l-ai place. daca vezi ca nu continua si el cu semnele. poti sa ii zici i ntr-un mesaj sau pe mess cea gen Te plac straight face... si daca nu o sa-ti mai zica nimic e din cauza ca aramas surprins totul sta in raspuns daca raspunsul va suna ceva in genu : Bine sau asa si? e clar ca nu e interesat dar daca va fi ceva in genu : pe bune? blushing sau nu te cred sau iti spune direct sa sentimetele sunt reciproce atunci e okwinking sper ca te-am ajutat FUNDA?

| MariaO a răspuns:

Hmmm, s-ar putea sa fiu eu mai dintr-o bucata, dar dupa o perioada oarecare in care am placut un tip, am gasit un moment potrivit si i-am spus simplu si la subiect :"te plac".(Printre altele eu merg pe egalitate intre sexe si nu consider ca femeia devine mai putin femeie daca face ea primul pas.) Daca nu te simti in regula facand asa, nu o face. Pentru inceput incearca sa restabilesti bunele relatii cu el, incearca sa vorbi din nou pe mess, iar mai apoi, poate prinzi curaj. Bafta!

| mimikafrumusika a răspuns:

Sa stii ca si mie mi s a intamplat asa si am pierdut ceva timp intrebandu ma daca ma place, ca pana la urma sa aflu ca asa este.Probabil ca s a simtit prost cant te-a vazut cu celalalt de mana(daca pentru acel baiat nu simti nimic spune-i ca nu stiai sa patinezi si te ajuta:p)in plus nu ai nimic de pierdut daca ii spui,daca v a spune,,nu,, asta este,dar sunt sigura ca tu stii mai bine daca te place sau nu. Daca pana acum ai observat ca iti ia aprarea cand cineva te deranjeaza, ca sta mereu intors cu fata spre tine sau ca face tot felul de chestii ca sa ti atraga atenti fi sigura ca te place.happy
Succes!
Tine minte ca daca nu i spui ai numai de pierdut. Daca nu ai curajul sa ii spui in fata intreaba l pe mess,, ma placi,,? Nu iti fie fricahappy

| BoboKitty a răspuns:

Cam asa s-a intamplat si cu mine si unu` mai d emult...Acum imi place de unu' Andrei.Si in vara ma luasem cu una in gura si face el:Lasa'mi ba nevasta in pace.Azi m-a luat in bartelaughingDAR nu contaza.Nu stiu ce sa faci

| HopeYup a răspuns:

Buna eu iti voi da parerea mea : Eu cred ca daca tu cu adevarat il placi, zic sa faci tu primul pas nu e o rusine asa arati ca tu chia0r tii la el. Acuma depinde ce va spune si el, eu stiu ca la prietenul tau poti sa ii zici orice pentru ca este alaturi de tine. Cu siguranta orice i-ai zice va intelege chiar daca nu te aproba eu cred ca in inima lui este altceva. Si daca nu te baga in seama asta inseamna ca el vrea sa iti arate ca este suparat. Eu cred ca numai cu tine face asa, nu? > Asta este parerea mea fiecare om are prerea lui eu sper ca tu sa ei cea mai buna metoda. Sper ca te-am ajutat.

| madalin1008 a răspuns:

Eu zic sa ii spui ca vrei sa fi cu el poate si el vrea asta dar daca tea vazut cu ael coleg a renuntat.

| Joanne_1370 a răspuns:

Baga-l in seama dar NU POMENII de o relatie intre voi doi, nu-i spune sentimentele pe care le ai pentru el, crede-ma ca eu am facut-o si a iesit prost. S-a dovedit ca desi dadea semne ca m-ar placea, el de fapt sa nu ma placa. Tu baga-l in seama, mai un flirt, mai o vorba buna si lasa-l pe el sa faca primul pas :*

| Andra3000 a răspuns:

Doamne asa sunt si eu,mai intai a dat semne ca ma place dar dupa aia nu stiu ce s-a intamplat si m-am gandit sa-i deschid ochi dar mie teama,eu nu vreau sa fiu respinsa ca nu ma simt deloc bine,mie nu prea imi place sa fac primul pas dar vad ca le e prea timid sa-l faca...ce sfat ti-as da eu tie? sa mai astepti putin sa vezi ce se intampla, sa ai o discutie serioasa cu el, sa mai vezi ce semne mai da:* daca te saturi de atat asteptat inseamna ca te-ai saturat de intrebarea care nu o pune asa ca intreba-l si zici asa:daca spui da foarte bine si daca spui nu asta este:*:*:Si eu asa am sa fac:*

| GS8LF a răspuns:

Petrece mai mult timp cu el ori du-te si spune-i din prima. Daca-l placi, eu zic ca prin a petrece timp mai mult cu el, il poti face si pe el sa te placa. Detalii mici prin care arati ca-i acorzi importanta sunt de asemenea utile, observi reactiile. Daca nu petreci destul timp cu el, si nu esti genul de persoana care sa zica: "Hai ba, vrei sa fii cu mine? Daca nu, gasesc altul!" eu zic ca ar trebui sa mai astepti putin.