| oanasunshine a întrebat:

Sunt cam confuzastraight face. M`am imprietenit oarecum cu baiatul care`l plac, i-am bagat id`ul, am vorbit de cateva ori, e foarte prietenos si deschis si vorbea mult cu mine. Dar ieri cand l`am vazut la patinoar, nu prea ne-am bagat in seama.(n`am vorbit niciodata fata`n fata), desi se uita mai mereu dupa mine. Eu ce sa mai cred? La scoala se uita mult la mine, pe mess vorbeste cu mine, dar ieri nu m`a bagat in seama si m`am simtit prost. Niste pareri sau sfaturi?:-s Funda.

8 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

E timid băiatul.Te place,pe mess vorbeşte cu tine,dar când sunteţi unul lângă altul, nici nu zici că vă cunoaşteţi.E nasol dacă ai dat peste un tip că el, doar în faza de început.Ai fi putut să-l saluţi subtil cu mâna, atunci la patinoar.Pe el trebuie să-l iei încet.O să observi,că după ce se destinde,e un băiat simpatic, prietenos, şi o să vă înţelegeţi bine.Tot ce trebuie să faci e să te apropii, încet-încet de el.Baftă!

| AndyIQ a răspuns:

Daca el este timid a evitat conversatia cu tine din cauza ca probabil prin preajma lui se aflau alti prieteni de care lui ii era rusine cei tineri se simt ofensati daca cineva are o fata aproape si incep sa isi bata joc de el.
bAFTA!

| SweetSecrets a răspuns:

Daca nu ati vorbit pana acum fata in fata, nu-l acuza ca nu te-a bagat in seama.Era grav daca va cunosteati si nu vorbea cu tinehappy. Asta e, daca baiatu' e timid ce sa facihee hee? Daca era unu cu tupeu imediat venea la tine si te baga in seamawinking. Daca te simteai prost trebuia sa iei tu initiativa sa te duci la el si 100% incepea si el sa vorbeascasmug, era prietenos si probabil iesea si ceva din toata povestea astalove struck. Daca te mai baga in seama pe mess ii spui asa in gluma ca esti suparata pe el ca nu a vorbit cu tinewinking.

| AnabelleKr a răspuns:

Daca el este timid, atunci fa tu primul pas. Ai insa grija sa nu vorbesti prea mult si sa il indepartezi.puppy dog eyes

Răspuns utilizator avertizat
| LoveTVD a răspuns:

Poate nu stia ce sa iti spuna... daca ai vazut ca e asa de timid trebuia sa te duci tu mai pe langa el.sa te prefaci nu stiu ca o sa cazi peste el sau ceva de genu.el sigur te place dupa cum zici tu incearca mai bine da il faci mai gelos nu stiu laughing sa stai cu alti baieti sa razi cu ei si dupa vezi ce reactie are el.si pe mess incearca sa nu il bagi tu in seama vezi daca el intra pe tine daca vezi de fiecare data ca face asa nu mai e semn de indoiala si bate-i app-uri cum ca ati vrea sa fiti impreuna happy

| WoaDmulL a răspuns:

Un baiat normal nu baga el fata in seama trebuia sa-l bagi tu... daca se uita la tine mereu inseamna ca te place... Cand il mai vezi pe mess intreaba-l daca vrea sa fie cu tine si o sa vezi ca zice ``da```

| PasareaDinVis a răspuns:

E timid pustiu. Daca te-ar fi placut CU ADEVARAT nu cred ca iar fi cazut picioarele daca vinea sa-ti zica un simplu "Buna".In legatura "se uita mult la mine" si eu ma uit la fete dar nu am nicio legatura cu ele. Daca chiar te placa va face el primul paswinking. Spune-i sa va intalniti undeva(la o cofetarie, la un suc)