| andreea_6295 a întrebat:

am avut un prieten acum cateva luni de zile iar relatia noastra a fost una foarte scurta (de o saptamana si ceva). am pus suflet in ea pentru ca mie imi placea de acel baiat de un an chiar. eu inca tin la el dar am o problema si cu un bun prieten de-al lui cu care am fost pentru ca ma cauta tot timpul si imi spune ca ma iubeste etc iar eu nu mai stiu cum sa mai scap de el :-s. ei doi s-au certat odata din cauza mea foarte rau big grin iar cel la care tin mi-a zis sa stau cu prietenul lui pentru el, ca stie ca tine mult la mine, ca e mai bine asa. cum sa scap de el si cum sa aflu daca celalalt mai simte ceva pentru mine dupa atatea luni in care nu ne-am vazut decat de vreo 3 ori?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sa inteleg:ai avut un prieten acum cateva luni de zile dar ati fost putin timp impreuna. Daca prietenul lui te cauta si iti spune ca te iubeste inseamna ca, chiar tine la tine si chiar te iubeste. Dar daca tu nu mai simti nimic pentru el incearca sa comunici cu el fata in fata nu pe messenger sau prin sms sau la telefon si sa ii explici cum stau lucrurile ca tu nu mai simti nimic pentru el, dar ca sa nu il ranesti poti sa ii propui sa fiti amici, iar la cel la care tii, sa incerci sa vorbesti si cu el si sa ii explici ca nu mai simti nimic pentru prietenul lui si ca la el tii(sau il iubesti), si incercearca sa te apropii de el mai mult si sa ii recastigi iubirea, dar nu te astepta sa fie foarte curand, incearca treptat sa te apropii de el si poate cine stie ve-ti fi din nou impreuna. daca cei doi sunt certati inca din cauza ta incearca sa vorbesti cu amandoi fata in fata deodata si sa le explici cum sta treaba si sa incerci sa ii faci sa inteleaga ca doar pe unul dintre ei ii iubesti, iar pe celalalt vrei doar sa iti fie amic si poate doar asa poti sa ii impaci cumva. Eu sper ca raspunsul meu sa iti fie de foloshappy.

2 răspunsuri:
| alinaWalina a răspuns:

Buna. Mi se pare aiurea sa te combini cu prietenul prietenului tau. Ai vazut ce ai facut? Ai cam distrus o prietenie. Nu mai fa asa niciodata. Nu te mai combina cu baieti, care sunt prieteni intre ei. Ori esti luata de fata "usoara" (ca sa nu zic altceva), ori le strici prietenia. Acum tu alegi daca mai ramai cu acel baiat care zice ca tine la tine sau nu. Eu as zice sa nu ramai cu nici unul dintre eistraight face
pa pa
bafta:*:*

| andreea_6295 explică:

A doua zi s`au impacat laughing. iar cu cel care ma cauta fusesem cu aproape un an in urma sad sa stau si cu cel la care tin