| zuzuma a întrebat:

Heii nu stiu ce sa fac, prietenu meu e foarte rece cu mine, nu vrea sa ne vedem de ce oare? mereu zice ca e ocupat, sambata ne vedeam seara dar acum nu ca joaca fotbal si nu stie, ce sa fac? sa renut la el?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca deja te lasa pe tine pentru fotbal e clar ce dragoste aveti voi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar ca te evita. Crede-ma ca sunt extraordinar de multi baieti pe langa tine care te-ar fi facut sa te simti ca o printesa in lumea lor. Te-ar fi tratat bine si ti-ar fi acordat atentia de care ai nevoie happy

Acum, evident ca te evita pentru ca nu ii pasa. Sa fim seriosi, cand tii la cineva nu vrei sa faci ceva ce sa-l jigneasca/doara. Pentru ca te-ai simti mult prea prost cand ai face asta. Tocmai de aici iti poti da seama ca el nu simte cine stie ce pentru tine.

Si crede-ma ca daca te desparti de el, te va cauta si te va vrea inapoi. Dar nu pentru ca vai Doamne, te iubeste. Nu, chiar deloc. Pentru ca va realiza ce fata draguta esti si ca are nevoie de o fata ca tine in viata lui. Pacat ca nu stie si cum sa se comporte cu o fata ca tine si nici nu va invata pentru ca de, e baiat si are orgoliu happy

Sper ca te-am putut ajuta si o zi placuta happy

Răspuns utilizator avertizat
| Kumiko19 a răspuns:

Nu renunta asa usor, depinde de multe lucruri : de cat timp esti cu el, cum va intelegeti, etc. O relatie are suisuri si coborasuri...nu te astepta sa fie totul bine mereu. Incearca sa discuti frumos cu el, sa vezi daca are vreo problema, daca-l framanta ceva, daca are sufletul ranit. Poate i s-a intamplat ceva, si vrea sa fie singur-ori sa te protejeze, ori pentru ca asa se simte el (aparent ), mai bine. Discuta cu el, si daca vezi ca te evita cu vehementa ...desparte-te de el.

| Nadia200 a răspuns:

Poate ca trece printr-o perioada mai grea, vorbestei spune-i ca relatia voastra s-a racit si incercati sa rezolvati problema, in multe cazuri si baieti trebuie ascultati nu numai fetele, poate ca are o problema cu familia sau mai stiu eu ce, dar in orice caz discuta cu el si remediati aceasta racire fiindca poate aduce la o despartire urata...crede-ma stiu.

| meunika a răspuns:

Asa situatie a fost si la mine.dar el a facut primul pas ca sa ne despartim.si a facut-o tocmai de hramul satului.imi este cam greu dar voi trece si peste.si te as sfatui ca tu sa faci primul pas.