| Albãstriţaxx a întrebat:

Heii TPU...
Am o problemă cam mare sad
De câteva zile sunt foarte retrasă.
Să vă zic cum e. În weekend am foat plecată într-o excursie.
Când am ajuns trebuit să rămân să dorm la bunica.
Ea s-a enervat pe mine pentru că, cum am ajuns acasă am plecat afara. Şi a plecat şi ea la cumpărături şi m-a văzut cu un băiat şi iar a început să urle.
Mama face la fel de puţin timp... Strigă la mine din orice şi tata la fel.
Îi tot explic că nu am prieten (de fapt am. Dar mi-e frică să ii spun. Dacă mă ceartă iar?
Nu mă lasă să ies des in ultimul timp..nu ştiu ce e cu ei straight face
Nici nu mai vreau să îi văd vreodată...
Ce să faaac? Vă rog ajutaţi-mă sad

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ii mai minti, este foarte urat si te transforma intr-o persoana demna de dispret. Cate zile vei avea tu, sa nu-ti minti parintii niciodata cu absolut nimic. Spune-le adevarul, lasa-i pe ei sa decida ce e mai bina (mai ales daca esti minora si te intretin ei) si asculta-i. Asa o sa-ti fie mai putin greata de prospria ta persoana. Nu mai vrei sa-i vezi fiindca ti-e rusine cu tine si cu halul in care ai ajuns si stii ca ei ar fi edzamagiti

| mona a răspuns:

In ziua de azi se intampla multe, normal ca sunt ingrijorati sa te stie in preajma unui baiat

| IloveME a răspuns:

Depinde mult si de varsta ta! stai linistita nu este sfarsitul lumii! toti parintii cand au copii adolescenti sunt mai exigenti,interzic multe dar in acelasi timp cer multe!
Fi ascultatoare, fa tot ce spun, invata bine si castiga-ti increderea! vei vedea ca, cu timpul iti vor da mai multa libertate, iar atunci le vei spune ca ai prieteni si atunci chiar ca vor fi intelegatori si alaturi de tine in aceasta relatie!

| trăncănici a răspuns:

La cîte nenorociri se întîmplă, e şi cazul să fie mai exigenţi cu tine.Ar trebui să fi mai reţinută în comunicarea cu necunoscuţi.A văzut bunica şi a pus-o pe gînduri.N-ar vrea nimeni din familie ca să ţi se înîmple ceva rău.Ar trebui să te gîndeşti în primul rînd la cei care ţi-au dat viaţă, apoi la distracţiile tele. Puţin mai mult respect faţă de dragostea lor!

| trăncănici a răspuns:

Fă-ţi în gînd un film cu tine în momentul în care unul sau mai mulţi încearcă să te strîngă de gît, sau să-ţi bage un cuţit în inimă.E groaznic, este? Şi dacă(ferească Dumnezeu), prin neascultarea părinţilor, ajungi să trăieşti cu adevărat acele clipe? Crezi că vei putea da timpul înapoi?

| PufoshenienexT a răspuns:

Trebuie sa le spuio alor tai de prietenul tau si dac il vor accepta vei fi fericita daca nu il vor accepta inseamna ca nu este pentru tine si daca il iubesti cu adevarat si crezi ca ei gresesc nu vei renunta la el si nici el la tine.Bafta