| VictoriaVicki a întrebat:

Heii TPU! am si eu nevoie de un sfat de la voi, de ceva timp a inceput sa imi placa un baiat (din greseala pot spune laughing )este dintr-un oras vecin cu mine; as vrea sa ma bag in seama cu el dar imi este teama (mi-a dat si like-uri pe facebook, ce baiat gentil laughing )Problema e ca este prieten cu un fost iubit de-al meu (ne-am despartit de 1 an si ceva nu mai aveam nicio treaba )Voi ce ziceti sa ii scriu eu prima (cred ca daca astept sa-mi scrie el pot astepta mult si bine ca nu se va intampla ) laughing Astept pareri! orice sfat ii bine venit! :* :*

Răspuns Câştigător
| StephanieS a răspuns:

Nu te baga in seama cu "buna"...mi se pare penibil. Inventeaza si tu ceva cu ce sa te bagi in seama, de unde sa porneasca o converatie. E sec
"Buna, ce faci? "
"Bine! Tu?"
"Bine"
...Decat asa...mai bine las-o balta.
Altfel suna:
"Hei, as fi si eu interesata (de ceva anume sau cand iti lasa like ii spui pur si simplu "hei, imi pari cunoscut...a daaa, te-am vazut astazi"
Ei, cum naiba sa nu, suna mult mai bine asa, mnu?batting eyelashes

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din greseala l-ai gasit fix pe prietenul fostului tau. Cauta alt baiat.

| DarkRevenge a răspuns:

Da-i like si incepe o conversatie.

| ioanacristina666 a răspuns:

Nu pierzi nimic daca ii scrii, da-i si tu like-uri laughing Sau daca nu poate va intalniti prin oras(daca mergeti in locuri comune).Dar daca stii ca e o sansa minima sa va intalniti din intmplare, atunci scrie-i.Nu ai ce sa pierzi.

| MadalinaMaria1995 a răspuns:

Si eu as fi in aceeasi situatie in afara ca am avut o relatie cu el...Parerea mea ar fi sa ii scrii daca tu esti sigura ca nu o va face si pana la urma nu mori daca ii scrii un "Buna" nu se poate intampla nimic rau laughing Funda?