| BigsmilexD a întrebat:

Heii love struck
Prietena mea iubeste un baiat foarte mult. Impreuna ne'am hotarat ca e timpul sa ii spuna. Ea nu poate fiindca nu are curajul si mi-a cerut sa o fac eu.
Cum sa vorbesc cu baiatul acela, doar noi doi [ prietena mea nu vrea ca ceilalti sa afle ] fara ca acesta sa creada ca eu il plac?
Nu stiu daca ati inteles, dar fundita cel mai bun raspuns.
Restu' voturi [ stiti ca dau love struck ]

5 răspunsuri:
| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

E naspa sa te bagi, e cam treaba ei, daca vrea ceva trebuie sa lupte pentru lucrul ala ca sa'l obtina, nu sa'i puna pe altii sa faca asta si ea sa aiba toata gloria, cum ar veni. Spune'i ei sa faca cumva sa isi invinga rusinea asta si cand el e singur sa vorbeasca ei doi intre patru ochi.

| only me a răspuns:

Pai cea mai buna metoda e sa il intrebi pe el daca o place, iar daca nu o place, nu are rost sa ii mai spui.

| Bellatris a răspuns:

Nu cred ca ar fi cea mai buna idee. Prietena ta ar trebui sa faca primul pas. Sa vorbeasca, sa.si petreaca timp cu el. Asta denota incredere in sine, pe care el i-o va aprecia.

| HahahaAb a răspuns:

Daca ii esti prietena atunci nu te bagi...nu stiu cati ani aveti voi2 dar cred ca ar trebui sa stiti ca asa ceva nu se face! E cel mai urat lucru,parerea mea! Stiu ca e vorba de'ai face o favoare prietenei tale, dar nu genul acesta de favoare.
Daca ea nu'i pregatia sa'i spuna, atunci sa nu o faca.Eu cred ca te bagi prea mult!

| BigsmilexD explică:

Nu cred ca ati inteles. Eu am tot rugat'o sa ii spuna ea, pentru ca asa e frumos. Sa afle direct de la ea. Si @Hahaha ea mi-a spus ca este pregatita. Si in plus, ar vrea sa ii spuna si ea, dar nu gaseste niciodata un moment in care sa fie singura cu el.