| ExistSiEuPeAici a întrebat:

Heiiii :*
Eu am fost cu un baiat cam 20 zile. In acest timp, el tot zicea ca ma iubeste, si chiar imi arata asta... dar, dupa cum am mai zis in intrebarile trecute, de cateva zile [ 2-3 ] a inceput sa se distanteze, sa nu mai vorbeasca cu mine. Apoi, prieteni de`ai lui, au inceput sa`mi spuna ca el nu mai este cu mine, sa`mi deschid ochii. Am ramas socata, fiindca pur si simplu nu ma asteptam, dar totusi nu eram sigura de ceea ce ziceau prietenii lui. Atunci, m`am hotarat sa-i scriu un mesaj, si l`am intrebat daca noi mai suntem impreuna [ stiu ca trebuia sa vorbim fata in fata, dar in acel moment chiar nu puteam ]... si el a zis ca nu stie. Ca si cum ar fi depins totul de mine, mi-a zis ca daca eu mai vreau ramanem impreuna, daca nu, nu. L`am intrebat motive pentru care ar vrea sa ne despartim, si nu stia nici asta straight face.
Dupa ceva timp, in care avea telefonul inchis, mi-a trimis un mesaj : " Mai bine ramanem prieteni ". L`am intrebat de ce, iar el a zis ca e mai bine asa. Apoi i-am zis sa`mi explice de ce. Nu a mai zis nimic, avea telefonul inchis.
Din ce motiv ar fi putut sa se desparta de mine? Am incercat sa-l sun sa clarificam toata chestia asta, dar, dupa cum am zis, are telefonul inchis straight face.
Mersi :*

6 răspunsuri:
| DrA a răspuns:

Hei, incearca sa vorbesti cu el fata in fata. Nu avem cum sa stim noi ce gandeste el. Poate ca are totusi un motiv. Nu te mai stresa pana nu va intalniti sa discutati.

| YumixCupcake a răspuns:

Ai uitat sa spui cati ani ai. daca esti mai mica, gen 12-13-14 ani. cred ca ar trebui sa treci peste asta. Ce mi se pare mie dubios este faptul ca prietenii ti-au spus ca el nu mai e cu tine.Stai asa? e relatia ta, numai tu si iubitul tau stiti ce se intampla intre voi. voi trebuie sa stiti daca mai sunteti impreuna sau nu. se poate ca baiatul sa treaca printr-o pasa proasta, poate ar probleme acasa. cine stie? oricum, stabileste o intalnire cu el in care sa iti spuna cauza schimbarii lui. te sfatuiesc sa fii puternica si pregatita de orice.

| Costellino a răspuns:

Apropo, cati ani ai... Dupa mine cred ca nu ai mai mult de 18. Scuza-ma daca gresesc dar daca el ti-a intors spatele, tu de ce-l mai bagi in seama. Asa ajung fetele sa sufere degeaba. Dragoste cu sila nu se face, da-mi dreptate, chiar daca il convingi, nu ajungi cu el departe. Daca el te iubea si se merita sa pierzi timpul cu el, te cauta.Eu cred ca are pe alta. Asa procedam eu cu fosta prietena pentru care nu mai simteam nimic dupa ce ma inselase. Cauta vorba cu mine dar i-am zis ca ramanem amici, si cand cunosteam o fata, ma distantam sau nu mai dadeam nici un semn. In final am hotarat sa nu mai raspund deloc chiar daca nu am pe nimeni.(asta dupa aproape 10 ani) Mi se pare ca raspunsul acesta ''Nu stiu '' l-am dat si eu o data...

| MariusCs a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu el fata in fata, si sa ati explice ce se intampla, poate cu siguranta el are alte griji sau probleme, poate vrea doar sai dai putin timp, parerea mea...aaa si daca vei vorbi cu el iar de o parte, sa nu mai fie alte persoane.

| HappyDay a răspuns:

Buna,du-te la el si vorbeste fata in fata ca in telefon... poate sa-l inchida, prin mess la calc. poate sa-ti dea ignor sau sa nu`ti raspunda, asa mai bine du-te la el.E singura metoda prin care poti vorbi cu o persoana asa.Incearca sa-i pui intrebari, dar nu din astea obositoare, si poate vei afla de ce.Succes! :*

| clauditaclau a răspuns:

Pote nu stiu si-o gasit pe altcineva sau poate ca crede cal inseli sau poate ca teo vazut cu altcineva stiuuuuuuu eu big grin