| alexiss_9225 a întrebat:

Hello. Daca cititi intrebarile mele trecute, am povestit despre o relatie cu un barbat mai mare care are si un copil, si ce parere aveti. Multe din raspunsurile voastre aveau intrebarea "cati ani am eu". Eu am 20 de ani. Si el 35, dar la varsta lui arata foarte bine. Ma simt iubita cand sunt cu el, mereu e atent si oricand ii scriu un msj imediat imi raspunde. Problema este ca, femeia cu, care el are fetita este mai mare cu 7-8 ani decat el. Mi-a povestit ca intre ei chiar a fost dragoste, chiar s au iubit de aceea au decis sa faca copilul, dar mereu au stiut ca nu putea functiona din cauza faptului ca ea era mai mare, a mai fost casatorita si avea si o fata mai mare. Ei au stat 9 ani impreuna. Faptul ca au pori in drumul vietii cu idea ca nu o sa mearga, ei au apartamente fiecare in acelasi bloc, in caz ca n ar fi mers sa se separe. Acum intre ei nu mai exista o relatie de iubire dor de respect. Dar locuiesc inca in aceeasi casa, dar dupa spusele lui el doarme cu fata lui si ea in alta camera singura. Evident o sa spuneti "de unde stii ca nu te minte?" la asta m am gandit si eu dar dese ori i-am dat mesaje seara tarziu, sa vad daca imi raspunde, si imi raspunde, ba chiar stam mult de vb. Am vorbit si cu fata lui la telefon, i-a povestit de mine.El a si venit la parintii mei, asta pana sa aflu eu restul povestii. Si mi-a spus ca nu ar fi facut asta daca stia ca are o rel acasa calumea, si faptul ca nu ma minte este si ca in 9 ani niciodata nu s a insurat cu ea.asa spune el. Nu stiu ce sa cred, nu as vrea sa cred ca ma vrea doar ca amanta, din moment ce nu ne am culcat pana acum, chiar daca vorbim de o luna jumate si el stie f bine ca eu inca sunt virgina. Si bomboana dupa coliva, el este nepotul fostului barbat a lui mami. Mami a fost maritata dar nu a mers, si dupa 3 ani s a casatorit cu tata. Eu cu iubitul mu nu ne cunoastem, ne am cunoscut intamplator. dar cand i a cunoscut p ai mei, a recunoscut o pe mami, intrucat fusese la nunta ei cu unchiul lui. pare o adevarata telenovela. ce ziceti? sfaturi?

15 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu e nimic nou ca in ziua de azi, el sa fie mai mare si chiar cu un copil, problema este alta, tu chiar il iubesti, ori te simti protejata/magulita si de asta crezi ca ai un protector, dar cred ca, foarte mult conteaza daca il iubesti si daca te iubeste, tu ce iti doresti de la viata? iubesti acel copil? te poti pune o clipa in postura de "mama vitrega"? crezi ca vei face fata? daca il iubesti, il vei lua cu tot cu copil, dar va exista mereu o punte ce va duce la fosta lui pentru copilas...fa un exercitiu si vezi ce iti doresti de la viata, iar daca te iubeste, de ce nu legalizati legatura? tu ii cunosti fetita? de vorbe toata lumea e satula, in ziua de azi faptele conteaza cel mai mult.
cred ca cel mai indicat ar fi sa aveti o discutie cat mai serioasa si sa vezi in ce ape se scalda, iar daca el cauta sa ocoleasca subiectul, e clar ca nu vrea ceva serios. daca pentru tine varsta lui nu este un impediment, nu cred ca se poate opune cineva.
O zi frumoasa sa aihappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu cred ca diferenta de varsta ar fi o problema, ci copilul.Indiferent ce este sau va fi intre voi copilul va fi intodeauna pe primul plan.E clar ca isi iubeste copilul.Tu esti pregatita pentru rolul de mamica? Iti plac copiii? Un tata adevarat isi iubeste copilul mai presus de orice.Ba chiar ar fi in stare sa ramana sa traiasca chiar si separat cu mama lui doar de dragul copilului.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cauta in alta parte, daca se va impaca cu fosta ce faci? sau unde o sa stai sau sta el la tine?

| alexiss_9225 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu ne mutam impreuna

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru alexiss_9225):

Asa la distanta nu e bine, e diluata dragostea

| alexiss_9225 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Dragi prieteni, am pus capat! iar el mi-a spus ca daca asa cred eu, imi accepta decizia si ca imi ureaza o viata frumoasa

| Sadop a răspuns (pentru alexiss_9225):

De ce?!

| BlueViP a răspuns (pentru alexiss_9225):

De ce?

| alexiss_9225 explică (pentru BlueViP):

Am avut impresia ca vrea doar sex. a venit la mine foarte pornit pe asta si nu am vrut si s a suparat. mi-a spus"acum o sa ridic stacheta intre noi, si chiar daca vrei tu, pana nu decid sa o cobor nu mai vreau". si m-am suparat. dar acum ne'am impacat, adica vorbim, dar nu stiu daca e bine sau nu.

| BlueViP a răspuns (pentru alexiss_9225):

Aaa... Pai pentru un barbat e greu sa se abtina si poate a fost doar un impuls de moment. Ar trebui sa iti faci griji doar daca se repeta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara suparare iubitul tau e un prostwinking si ti-o spun chiar daca o sa spui ca nu, asta e adevarul.
Ei s-au despartit pentru ca ea e diferenta de varsta intre ei? Ei bine intre voi e diferenta de 15 ani fata, ce crezi ca nu o sa faca acelasi lucru si dupa ce faceti sex sau un copil sa iti spuna ca e prea mare diferenta de varsta?
Chiar atat de prostuta esti sa crezi ca el a facut un copil cu o femeie si de abia apoi s-a trezit ca e diferenta de varsta intre ei?

| BlueViP a răspuns:

Daca i-a pvoestit fetitei de tine de ce nu ii propui sa o cunosti? In acest caz vei fi sigura de intetiile lui.

| alexiss_9225 explică (pentru BlueViP):

Exact, i-am propus si asta. si a zis ca o sa imi faca cunostinta. nu a evitat asa. si nici nu insista sa se culce cu mine. se comport foarte frumos. si mereu imi ascula problemele si ar vrea sa ma ajute. si da, nu o sa ma grabesc o sa astept sa vad cum merg lucrurile. la inceput mereu e totul roz

| BlueViP a răspuns (pentru alexiss_9225):

Mie imi pare serios tipul.

| twentyfourjuly a răspuns:

Părerea mea sinceră este că ar trebui să mai aștepți, adică totuși sunt aproape două luni...nu un an sau pe aproape, poate e perfect și frumos acum dar nu ai de unde sa ști cum va fi peste 5-10 luni.m