| abcblack3 a întrebat:

Hello. De ceva vreme am observat o chestie la mine. Nu sunt atragatoare catre sexul opus. Sa fiu mai exacta, am iesit azi in oras cu o prietena buna ne-am mai plimbat si trece un tip cu care ma cunosteam si l-am salutat.Cand am ajuns acasa vb cu el pe mess si imi zice daca pot sa ii dau numarul prietenei mele ca are vrea sa o cunoasca etc. Nu e singurul care imi cere nr unei prietene de a mele! Ma cunoscu cu multi tipi draguti dar toti vor cu cate o prietena de-a mea, dar niciunu cu mine! Ce naiba se intampla? de ce toti ma vad ca pe o prietena si nu ca iubita sau posibila iubita?!

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Korrawi a răspuns:

Parerea mea e ca depinde si cum arati ( nu vreau sa jignesc, dar aspectul fizic la o prima intalnire conteaza in 99% din cazuri), cum te imbraci, cum vorbesti, privirea, in fine sunt mai multe criterii. Incearca sa flirtezi cu ei cumva ca sa le arati ca iti place de ei, sau incearca metoda directa; ce ai de pierdut? happy

| didiDia a răspuns (pentru Korrawi):

Inca o persoana superficiala. Ei, lasa, ca am vazut eu destule urate cu prieten. Si nici macar cochete sau superaranjate nu erau. Ele cum iti explici ca au avut noroc? Adica ce vrei sa spui, ca daca esti mai putin frumoasa(sau chiar urata) vei ramane singura toata viata? De parca barbatii ar fi toti superfrumosi. In fff mare parte din cazuri, barbatul e urat pe langa femeia de langa el. Deci de ce ne-am uita noi la urati?

| Korrawi a răspuns (pentru didiDia):

Pai daca as sti de ce persoanele aparent mai putin atractive au prieten (tine cont ca frumusetea este subiectiva, depinde de la persoana la persoana ce reprezinta pentru el\ea o persoana atractiva), ar fi o treaba, asta incearca sa explice teoria aia, si e doar o teorie, nu sustin ca e litera de lege. E un punct de vedere, care mie mi se pare ca se poate gasi mai mereu in viata reala. Nu vad sa fi sustinut in postul meu ca barbatii sunt toti superfrumosi ^^. Si vad ca nu iti place ca spun lucrurilor pe nume, si anume ca majoritatea barbatilor se gandesc instinctiv (printre care ma numar si eu) daca ar face sex sau nu cu o fata\femeie pe care doar ce au cunoscut-o. Dupa care pot interveni anumiti factori, daca ea e intr-o relatie sau nu, daca el e intr-o relatie sau nu, daca vrea si ea, daca deschide gura si scoate o aberatie etc. Nu cred ca daca spui adevarul esti o persoana superficiala, dar ma rog, daca impresia asta ti-am lasat-o tie, ramai cu ea.

| yogeo12 a răspuns:

Poate ca nu ai gasit INCA nu ti-ai gasit jumatatea, dar asta nu ee nimic rau.trebuie doar sa astepti.va veni si el... poate ca mai devreme decat creziwinking. sper ca te-am ajutat! noroc

| Skylerx a răspuns (pentru yogeo12):

Exact. Nu te descuraja, exista cate o persoana draga pentru fiecarewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca numarul tau il cer toti de la prietena ta dar ea nu-ti spune.ia intreab-o si vezi si spune-i ca si ea e cautata dar pe messul tau.sa vezi revelatie.

| ArtaEducatiei a răspuns:

Eu cred ca totul tine de atitudine. Cu siguranta exista ceva la tine care-i determina pe baieti sa te vada doar ca pe o simpla amica... Cred ca ar trebui sa le studiezi pe prietenela tale mai bine si sa vezi ce este acel ceva pe care-l au in comun si care atrage baietii.
Poate tot ce trebuie sa faci e sa adaugi putina feminitate in comportamentul tau - un zambet, o privire inocenta, o mana trecuta finut prin par...
Sincer nu cred ca tine neaparat de cum arati, sunt persoane care nu se remarca fizic dar in schimb sunt foarte carismatice si atrag ca un magnet, asadar, dupa cum spuneam, atitudinea e importanta, iar o atitudine potrivita se invata.
Uite aici despre carisma : http://artaeducatiei.com/2011/09/esti-o-persoana-carismatica/

| Allynushea a răspuns:

Stii, ma regasesc total in ce spui tu! eu de asemenea ma inteleg bine cu baietii doar ca amici! in schimb am observat ca cei care nu ma cunosc sunt interesati de mine! cine stie, poate baietilor le plac necunoscutele

| Korrawi a răspuns (pentru Allynushea):

Hmmm, pai in cazul asta daca te stii deja cu el... e mai complicat un pic :D. Luand cazul ideal, in care te stii deja cu el, si el e singur, nu are partenera/prietena, este destul de putin probabil sa se dea la tine daca nu a facut-o deja. Asta pentru ca, majoritatea barbatilor/baietilor, cand cunosc o femeie/fata pentru prima data, prima chestie pe care o fac (e incontrolabil, e instinctiv) o trec intr-o categorie (puteti inlocui sex cu atractie, daca vreti sa va amagiti):
1)as face sex cu ea
2)as face sex cu ea daca as fi beat
3)as face sex cu ea daca as fi beat si nu mi-as aduce aminte a 2 zi
4)nu as face sex cu ea.
Daca esti in categoria nr 4 :D cam greu sa iesi din ea. E posibil ca intre timp sa te schimbe dintr-o categorie intr-alta, desi sansele sunt mici. De asemenea, sunt si deviatii de la teoria asta, si evident nu pot spune ca se aplica tuturor barbatilor, dar cred ca majoritatea asa procedeaza.
Mai multe detalii gasiti aici, http://www.laddertheory.com/
Mie mi s-a parut foarte interesanta si majoritatea chestiilor scrise acolo se aplica in viata reala, din punctul meu de vedere. Ma repet, nu zic ca toti/toate sunt cum explica acolo, dar marea majoritate cred ca se incadreaza cu succes.

| irinuka1999 a răspuns:

Nu iti face griji poate te plac dar prietenele tale sunt mai dezvoltate si poate de aceea nu iti face probleme nu ai de ce inca