| Laugh25 a întrebat:

Helloo!happytongue
Am o micutalaughing problema,ca sa zic asahappyeste vorba despre o prietena de-a meahappy
De la un timp nu o mai suport, este asa de 'neinteresata' de la un timp si numai suntem cum eram pana acum(mai apropiate)
nu ma mai intreaba nimic, de la un timp si mai tipa la mine si da vina pe mine din orice pateste eastraight face
Si nu vreau sa ma cert asa tare cu ea si ma abtin(sunt mare in gura) si nu as vrea sa ma cert cu ea
Ea umbla cu unul ce numai probleme i-a facutstraight face si au deja 1 an si cevatongue
Asta o tine ca o prizoniera desi nu invata la liceul nostru
Nu mai vrea sa vina afara,numai vorbeste cu mine mai nimictongue
Ala ii zice sa nu faci asa sau asa,sa nu te imbraci asa si alte chesti, in orice caz e prea gelos si ea sta ca o puscariasa in banca, ala o suna si lasa 6 ore cat suntem la scoala cu telefonul langa ea si nu apucam sa vorbim ca fetel...in concluzie nu mai vorbesc ca inainte cu ea
Si i'am mai zis inainte cu alta fata ca asta nu'i normal
Si ea credem ca suntem geloase, nu sunt geloasa dar ma enerveaza ca numai facem nimic
Ce sa fac, pe bune acumhappyDaca ma cert cu ea numai am nici o prietena ca'lumeastraight face
Help me please!happyfundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E indragostita. Si eu eram in lumea mea cand eram indragostita si nu aveam nevoie de nimic decat de el. Pana cand am descoperit ca veneam acasaa la 3, ma trezeam la 10 si la 12 plecam sa ma vad cu el. Si tot asa, si cand i-am dat papucii mi-am dat seama cat de indiferenta am fost cu cel mai bun prieten. Cum l-am dat la o parte pentru un nimeni.
Acum sincera sa fiu, nu prea ai ce ii face. Vorba aia, dragostea e oarba. Poarta-te indiferent cu ea, o sa aiba ea nevoie de tine si tu nu o sa mai fi acolo.

5 răspunsuri:
| BlackDarkAngel a răspuns:

Incearca sa te bagi mereu in seama cu ea,sa ii aduci aminte de lucrurile pe care le faceati mereu inainte. Adu-i aminte de prietenia voastra! Ce obisnuiai sa ii spui inainte, ce glume ii spuneai atunci sau ce farse ii faceai atunci, faile acum. Razi cu ea, invit-o acasa sa jucati un joc pe PC, sun-o la telefon. Vezi tu

| Aℓℓe a răspuns:

Poate:a trecut printr-un moment greu cu prietenu' ei mi-ai zis poate are nevoie de ajutor, chiar mare big grin si nu vrea sa ti-l ceara,
a aflat ca ai spus despre ea ceva jignitor(o minciuna poate doar erati cele mai bune prietene),
Eu din punctul meu de vedere trebuie sa discuti cu ea!big grin

| ConstantinCyofu a răspuns:

In cazul in care i-a facut numai probleme de ce mai sta cu el... poate daca nu ar mai fi impreuna va veti intelege din nou... parerea mea happy

| Laugh25 explică (pentru ConstantinCyofu):

Ea zice ca il 'iubeste' dar nu stiu cum il suporta asa, toti care o cunosc i'au zis sa termine cu el pentru ca nu'i de ea dar nu vreastraight facesi eu nu-l suport pe ala deloc

| ConstantinCyofu a răspuns (pentru Laugh25):

Spune-i in fata ca nu-l suporti si incearca sa-ti gasesti o prietena poate mai buna decat ea. poate asa o sa isi dea seama ca face o gresealaimensa si o sa isi piarda ce mai buna prietena happy. si incearca sa faci cum a zis si VaNdU. bagate cu ea in seama incearca sa vorbesti mai mult cu ea poate si asta o sa mearga.happy