| AnaAreMere a întrebat:

Buna!
am avut un prieten de care m-am despartit insa are acel ceva ce ma atrage foarte tare la el chiar daca minea imi spune sa il uit inima nu ma lasa. El a tinut mult la mine si vroia de mult timp sa fim impreuna.La o petrecere am inceput sa filtrez cu un prieten de al lui [la petrecere eram despartiti]. Dupa toata povestea asta nu am mai vorbit mai mult de "buna! ce faci? pa!". Intr'o seara m-am gandit sa vorbesc cu el si sa lamurim situatia, i'am explicat ce s-a intamplat si i'am spus mai pe ocolite ca imi pare rau ca nu mai suntem impreuna.si mi-a spus ca nu'i nimic ca intelege si ca nu este suparat pe mine...insa acum nu ne mai spunem nici buna, iar pe mess vorbim de parca ne cunoastem de o vesnicie.nu stiu ce sa mai cred ce vrea de fapt? de ce se comporta asa?

2 răspunsuri:
| IoanaCretu a răspuns:

Pai se comporta asa pentru ca vrea sa te uite neaparat considera ca nu il meriti, si decat sa se apropie de tine ( chiar si ca amici) si sa conntinuati sa tineti unul la altul fara sa fiti impreuna, doar sa suferiti mai bine pune capat de tot, lasa in urma tot ce e legat de tine si trece mai departe mai greui sau mai repede. Aici exista 2 variante ori faci si tu la fel ori iti scoti toate armele pe care le ai din teaca si pornesti la lupta... cati ani ai? ma rog daca ai depasit 16 ani si daca ( virgula) crezi ca el e alesul atunci intalneste te cu el seduce l fii pasionala propune i sa se culce cu tine in timp ce sunteti in pat ii poti spune ca`l iubesti inca mai mult decat orice etc d astea happy aa da si ianinte s o faceti il intrebi daca vrea sa fiti impreuna si daca da, daca tine la tine, daca raspunsul e tot afirmativ il pui sa-ti demonstreze, caci tu consideri ca prin ceea ce faci acum... etc fundabatting eyelashes?

| LauraFll a răspuns:

Eu una iti spun sal tratezi tu cu putina" indiferenta" adica sa taci si sa nu`i spui nimic o anumita perioada adica nul mai cauta. si chesti de`astea. si faza la petrecere poate el a vazut si inca tinea la tine. dar pe moment lasa`l un timp. si o sa vezi ca orice baiat daca nu vb cu el un timp. o sa vina repede inapoi. adica gen macar o sa te intrebare pe mess sau si asa ce se int cu tine.