| Iionela23 a întrebat:

Hey! Mama a aflat ca tata o înșeală si de ieri nu a mai mancat nimic. Ieri la 18:00 s a certat cu tata iar acum este 22:50 au trecut aproape 2 zile si nu a mancat nimic. Am fost la magazin si i am cumparat iaurt nu a vrut sa manance nimic, nici apa nu a baut. A baut o gurita de apa care a vomitato. A vomitat un venin galben. Iar acum treb sa vina tata acasa sa discute cu ea si ia atlasivul pana in romania pt ca el munceste in italia si dureaza 2 zile. Ea a plans 9 ore in continuu si nu mananca nimic. I a zis lui tata ca nu mănâncă nimic si nici nu bea nimic pana nu vine acasa. Si dureaza 2 zile pana vine tata. Nu ma ascultă. Ce sa fac? Poate lesina oricand doarme cu mine in pat.

Răspuns Câştigător
| Maya_Maria_2000 a răspuns:

Spune-i ca te doare faptul ca ea sufera, si ca nu vrei sa pateasca ceva. zi sa manance pentru tine. daca nu merge zi ca nu mai mananci nici tu. Sper sa te ajute.

8 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Pai o simti si dansa durere, ca doar e om, nu stanca!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Spune-i ca te droghezi sau te duci sa faci sex cu unul din prietenii tai daca nu-si revine.

| Vi003 a răspuns:

Iesiti amandoua la o scurta plimbare, spune-i ca vrei sa-ti cumperi ceva si parerea dumneaei conteaza. Printre rafturile magazinului, cine stie, poate ii aduci zambetul pe buze. Aminteste-i de o datorie mai veche pe care o are fata de tine si doar o pizza (sau altceva) poate sa stearga acea datorie. Daca refuza, spune-i ca ai manca ceva, o placinta cu mere si doar dansa o face pe placul tau. Gaseste motive ca s-o antrenezi in ceva ce-ti face tie placere, ca sa savurati amandoua din dulceata lucrului bine facut. Ai grija de tine si de mama ta, n-ar strica sa-l provoci la discutie si pe tati, poate a avut o ratacire si in curand ii va veni mintea la cap. Vesti bune!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Vi003):

Asta nu e ceva sa vindeci cu pizza. Durerea unei tradari emotionale nu trece ca apa de ploaie si are repercursiuni pe o durata lunga de timp. Trebuie sa discute cu tatal ei, sa isi lamureasca problemele ca doi adulti si sa inteleaga motivul pentru care s-a intamplat asta, desi banuiesc ca distanta si nevoile sexuale au o legatura. Un copil nu poate face ceva in asemenea probleme iar iesitul la pizza, unde sunt cupluri, nu ajuta cu nimic.

| Vi003 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

La o pizza, la altceva, la orice le-ar aduce impreuna...Ce sa discute, mai omule, cu tatal ei, daca e plecat de acasa? Tu comentezi ca sa te afli in treaba? Ea a inteles ce i-am sugerat, cel care nu intelege tu esti! Auzi: vindecare cu pizza! Unde ti-e capul?

| Teardrop a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Nici cu înfometare nu se vindecă.

| Mwha a răspuns:

Spune-i ca tu nu ai inselat-o, daca te iubeşte să inceteze să se mai poarte aşa. Spune-i că te afectează si pe tine